Красива клумба своїми руками

Красива весняна клумба – предмет заздрощів сусідів і додатковий привід пишатися собою. Легкі в оформленні квітники з цибулинних квітів, але потурбуватися про весняний вигляд такої клумби потрібно ще з осені. Зокрема, не забути купити цибулини квітів, попередньо запланувавши майбутній вигляд клумби. Адже значну кількість цибулинних висаджують саме восени.

При створенні клумби важливо врахувати:

  • Період цвітіння рослин;
  • Сумісність рослин за умовами вирощування;
  • Висоту рослин;
  • Кольорову палітру і дизайн майбутньої клумби.

Звісно, знадобляться і ідеї для створення клумби. І хоча ми впевнені, що ідей у вас вистачає, радо поділимося своїми думками.

Різнобарвні крокуси

Крокуси – одні з перших весняних квітів. І коли в сусідів у березні ще гола земля, ваша ділянка вже милуватиме око. Крокуси дуже добре підходять для створення компактних клумб, ландшафтного дизайну з камінням, вирощування в кашпо назовні або в будинку. Найкращі композиції клумб отримують з сортів контрастних кольорів з додаванням білого.

Різнобарвні крокуси

Наприклад, пропонуємо такий набір цибулин крокусів для березня-квітня: Tricolor, Yellow, Ard Schenk.

Подібна композиція з крокусів для квітня-травня: Barr’s Purple або Ruby Giant, Jeanne d’Ark, Romance.

Підсилити різнобарв’я крокусів допоможуть підсніжники і проліски

Чорно-білий мікс з тюльпанів

Кажуть, що у 17 столітті за виведення чорного тюльпану голландці пропонували шалені кошти – 100 тис. гульденів. І навіть їх комусь заплатили. Це при тому, що корова тоді стоїла 20 гульденів. З часом цей тюльпан, втім, визнали темно-синім. А от створити найбільш наближену до чорного кольору квітку спромоглися лише 1986 року. І виведення такого сорту обійшлося вже у 400 тис. доларів.

Чорно-білий мікс з тюльпанів

Зараз чорні тюльпани не рідкість. Щоправда, клумба лише з чорними квітами дещо незвичне явище, але незабутнє враження справляє мікс з чорних і білих тюльпанів на одному квітнику.

Для створення такої композиції підійдуть чорні тюльпани Black Hero і Black Bean. Білу квітку можна вибрати з нашого великого асортименту тюльпанів білого кольору.

Клумба у патріотичних кольорах

Навесні голландці вивели тюльпан з жовто-блакитними пелюстками. І хоча до України цей сорт поки що не дістався, оформити клумбу в патріотичних кольорах можна за допомогою синього тюльпана Bleu Aimable і жовтих, наприклад Candella або Ballade Gold.

Клумба у патріотичних кольорах

Комбінації квітів з кольорами українського прапору можна зробити і з гіацинтами City of Haarlem і Peter Stuyvesant. Або поєднати останній з раннім сортом нарцисів Dick Wilden.

Мікс кольорів тюльпанів: поради

Величезне розмаїття сортів тюльпанів робить ці квітки універсальними для створення різноманітних дизайнів клумб. Звісно, величезний масив тюльпанів одного кольору виглядатиме красиво. А от як найкраще поєднати на клумбі квіти різних кольорів?

Мікс кольорів тюльпанів

  • При посадці вперемішку дуже гарно виглядають квіти контрастних кольорів. (1)Наприклад, гарними парами будуть ніжно-жовтий Kikomachi і темно-червоний National Velvet.
  • Композиції з суміжними кольорами добре доповнюють білі квітки (2).
  • Не зловживайте кількістю кольорів на невеличких посадках (3). Велика кількість кольорів доречна лише на значних площах (4), або якщо садити квіти різних кольорів окремими плямами (5).
  • Зважайте на висоту рослини при формуванні клумби (6). Це може стати як перевагою при формуванні кількарівневої клумби, так і несподіванкою, коли низькорослі тюльпани не будуть видні серед своїх вищих родичів.
  • Але основна порада така: не бійтеся експериментувати. Цибулинні квіти невибагливі і пересадити їх можна навіть під час цвітіння.

Гіацинти – моноколір і різнобарв’я

У нашому каталозі представлені десятки видів гіацинтів різного кольору. Але при плануванні майбутньої клумби варто зважити, що для композиції з кількох рослин краще використовувати рослини різних кольорів з посадкою вперемішку (1). Наприклад, гармонічно будуть виглядати кілька кущиків Gipsy Queen, Delft Blue і Carnegie, або ж Fondant, Miss Saigon, Anna Marie і Antarctica.

А от великі масиви посадок краще поділяти за кольором (2).

Гіацинти – моноколір і різнобарв’я

Фрітіларія – рідкісний гість

Рідкісний гість на наших клумбах – фрітіларія або рябчик. Рослина добре підходить для створення ярусних клумб, адже висота різних сортів коливається від 40 до 150 см. Наприклад, тюльпани або відносно низькорослі фрітіларії Lutea добре виглядають з поодинокими рослинами фрітіларія Rubra, що височіють над ними.

Фрітіларія

Водночас гарно виглядають осередки фрітіларій одного виду посеред низенького газону, вони дещо нагадують маленькі острівці з пальмами.

Нарцис: жовто-біла классика і не тільки

У природі нарцис має біло-жовтий колір. Але нарциси, як і тюльпани, є одними з перших квітів, за культивацію яких взялося людство не заради харчування, а для задоволення своїх естетичних потреб. Тож наразі маємо сотні сортів і гібридів цих квітів з різними кольорами і формами.

Нарцис

Уже стали класикою композиції на клумбі з поєднанням білого і жовтого кольорів нарцисів. Наприклад, Mount Hood і Threvitian. Яскравим доповненням до жовтих і білих нарцисів стануть фіолетові або сині гіацинти.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *