Особливості скління зимового саду

Під зимовим садом ми маємо на увазі прибудову або каркасну конструкцію, що окремо стоїть, зі штучним опаленням і природним освітленням. Виходячи з ваших очікувань щодо кількості рослин та відповідної температури для їх вирощування, можна використовувати як холодне, так і тепле скління зимового саду. Проектування, виготовлення та монтаж усієї конструкції – це дуже творчий процес. Щоб вам було простіше зорієнтуватися, ми підготували пару порад, які мають допомогти.

Особливості скління зимового саду - bouw.ru

Види зимових садів:

  • Неопалювані. Ви повинні розуміти, що спорудження такої конструкції є доцільним лише у південних регіонах, де немає суворої зими. Інакше вирощування кімнатних рослин у неопалюваних умовах неможливе.
  • Частково опалювані. На наш погляд, це оптимальний варіант у співвідношенні ціна/якість.
  • Отоплювані. Як правило, вони використовуються для вирощування екзотичних рослин, які особливо вимогливі до температури повітря та рівня вологості у приміщенні.

Найпопулярнішим варіантом скління зимових садів у нашій країні є холодне скління. По-перше, це дешевше. По-друге, для створення таких конструкцій найчастіше використовують легкий алюмінієвий профіль, який виглядає дуже естетично. Багатокамерні склопакети з термомостом використовуються для теплого скління прибудов, які господарі хочуть експлуатувати у холод. Такий зимовий сад підійде не лише для вирощування рослин, а й для комфортного відпочинку серед домашніх джунглів.

Особливості скління зимового саду - bouw.ru

Важливі моменти, які слід враховувати при проектуванні:

  • Дах у зимовому саду має бути з ухилом. Це необхідно, щоб сніг та дощ спокійно стікали з неї, не накопичуючись і не створюючи зайвого тиску на каркас, що несе. Сильний ухил даху вигідний ще й тим, що у похмурі дні дозволяє захопити більше сонячного світла.
  • У зимовому саду має бути система провітрювання. При проектуванні відразу всі думають про утеплення, але система вентиляції приміщення не менш важлива. У літню пору року скла будуть сильно грітися, тому провітрювати доведеться частіше, щоб підтримувати комфортний мікроклімат для зростання кімнатних квітів.
  • Оптимальний варіант – це розміщення оранжереї на заході чи сході. Знову ж таки, зі зрозумілих причин на південній стороні буде дуже спекотно для кімнатних рослин, а на північній — дуже холодно.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *