Озеленення ділянки

Сучасна дача або приватна садиба служать як комфортні місця для повноцінного відпочинку. Їхня перевага в тому, що вони мають додаткову територію. При цьому ви можете як завгодно виконати ландшафтний дизайн, щоб зробити будинок красивим та оригінальним. Найважливіша умова – озеленення ділянки. Адже квіти, зелень, трава – все це тішить око, заспокоює та дарує почуття задоволення. Якщо територія велика, то вам не обійтися без саду з клумбами, альтанкою чи навіть декоративним ставком.

Озеленення ділянки

Благоустрій дачної ділянки – справа не проста. Тому важливо розглянути деякі поради та фото, які допоможуть вам у роботі. Цьому і присвячується ця стаття.

Озеленення дачної ділянки за допомогою рослин

Перше, що спадає на думку, коли йдеться про озеленення ділянки – це насадження рослин. Це логічно. Для такого завдання потрібно вибирати невибагливі квітучі рослини, які зможуть без проблем зростати у нашому кліматі. Це багаторічні квіти, дерева для саду та чагарники. Вони будуть набагато практичнішими для озеленення ділянки. Адже з вирощуванням примхливих рослин, які потребують частого поливу, постійного підживлення добривами та захисту від шкідників, ви втратите багато сил і часу. А не всі це можуть собі дозволити.

Озеленення ділянки

Почнемо з підготовчого етапу, куди входить і проект озеленення. Вона буде комплексною:

 1. Плануючи озеленення своєї дачної ділянки, ви повинні враховувати особливість рельєфу, ґрунту та кліматичних умов регіону, в якому проживаєте. Тільки так можна правильно підібрати рослини для ділянки.
 2. При необхідності важливо вирівняти рельєф, удобрити грунт мінеральними та органічними добавками. Важливо також зробити дренажні канави та забезпечити доступ до води. Водопостачання в озелененні ділянки важливе, оскільки рослини вимагають поливу.
 3. Тепер можна купувати невибагливу траву для саду, щоб виростити її на своїй ділянці.
 4. Не забувайте, що вічнозелені рослини зможуть цілий рік прикрашати вашу дачну ділянку. Таке озеленення дуже ефективне.
 5. Оформляючи клумби та живоплот, потрібно робити все гармонійно. Розміри та відтінки важливо виграшно поєднувати з яскравими акцентами кольорів у єдиній стилістиці.

Озеленення ділянки

Трохи більше пропонуємо зупинитися на покращенні ґрунту при озелененні. Адже саме від її якості залежатиме озеленення ділянки. Ось що радять професіонали:

 • для важкого глинистого ґрунту потрібно використовувати дерев’яну тирсу, гній із соломою та суміш піску з торфом;
 • для піщаного ґрунту незайвим буде додати до складу трохи мулу, глини, гною та торфу;
 • якщо говорити про болотисті ділянки, то перед озелененням їх слід осушити та обробити вапном;
 • піщаний ґрунт із високим рівнем кислотності теж рекомендується обробити вапняком. Для цього внесіть у ґрунт негашене вапно. Співвідношення таке: для піщаного ґрунту на 1 м2 потрібно 250 г негашеного вапна, а для глинистого більше в 3 рази – 750 г;
 • тепер можна збільшити властивості ґрунту родити за рахунок мінеральних сумішей для квітів, або ж за рахунок простого гною, перегною або пташиного посліду;
 • якщо у вас немає гною, його може замінити деревна зола.

Озеленення ділянки

Якщо виконати такі підготовчі роботи, то якість озеленення дачі чи приватного будинку буде на найвищому рівні. Ваші зусилля та час не буде витрачено дарма. Ділянка перетвориться на чудовий зелений квітучий сад.

Важливо! При формуванні рельєфу треба враховувати один момент: випаровування вологи на пагорбах відбувається досить швидко. Тоді рослина засихатиме. А ось у ямі вода зможе протриматися довше, однак у ній може розвиватися цвіль.

Озеленення кожної зони дачної ділянки

Свою ділянку можна візуально поділити на кілька зон. Кожна зона може мати певний тип озеленення. Ми розглянемо кожну з них і дізнаємося про кілька порад.

Озеленення ділянки

Озеленення ділянки по периметру

Процес озеленення наступний:

 1. Почнемо із огорожі. Його можна задекорувати кучерявими рослинами. Поступово вони повністю обплетуть його, сформувавши живопліт. Вона візуально розсуне простір.Озеленення ділянки
 2. Грунт можна заповнити підвісними грядками і тими ж кучерявими квітами.
 3. Перший ряд огорож можна зробити з яблуні, сливи, вишні, ялиці, ялівцю. Так утворитися подоба саду.Озеленення ділянки
 4. Другий ряд можна зробити зі смородини, троянд, бузку або жимолості. Ці рослини зможуть укрити вас від сторонніх очей та наповнять територію приємним ароматом.
 5. Якщо на кордоні у вас вже ростуть дикі рослини, то їх можна просто ушляхетнити. Сюди входить підрізка гілок та посадка квітів. Ваше завдання – максимальне збереження природного пейзажу.

Озеленення ділянки

Озеленення внутрішньої частини ділянки

Тепер настав час зайнятися внутрішніми роботами. Тут вибір рослин для озеленення не менший. Прикрасити ділянку всередині можна кучерявими ліанами, плющем, виноградом. Вони допоможуть зробити дачні будиночки із блок-контейнерів красивими та неповторними.

Озеленення ділянки

Також такі рослини ідеально підходять для приховування сільськогосподарських споруд. Особливо красиво виглядає обплетена альтанка, веранда, арка біля лави або інші ділянки відпочинку. Подивіться на фото, щоб переконатись у цьому.

Озеленення ділянки

Зверніть увагу! Завдяки такому варіанту оформлення, ви будете захищені від спеки та пилу. Повітря буде чистим і приємним.

Ось ще один варіант озеленення всередині показаний на фото.

Озеленення ділянки

Вертикальний тип озеленення

Цей варіант трохи згадувався вище. Сьогодні велику популярність набирає саме вертикальне озеленення, якщо йдеться про стіни, паркани, тераси, лавочки та інші будівлі, які не потребують опори.

Озеленення ділянки

Є така рослина, що називається партеноцисус або дівочий виноград. Він має наростаючі дископодібні присоски і має підрядні коріння, які дозволяють гілкам перебувати у вертикальному положенні. Змориться це дуже гарно. Тому доказ – це фото.

Озеленення ділянки

Також для вертикального озеленення ділянки використовується пеларгонія, суфінія, ампельна фуксія, дихондра та удача. Їхня особливість у тому, що рослини струмують якимсь райдужним водоспадом.

Озеленення ділянки

Використання квітів у озелененні

Квіти відіграють важливу роль в озелененні, вносячи різноманітність та красу у ландшафтний дизайн. Ви можете виявити свою фантазію, створюючи різноманітні композиції. Наприклад, квітами в горщиках ви можете швидко, просто і будь-коли змінити свій ландшафт під будь-який настрій. Він називається змінним. До того ж квіти горщика прості у догляді і мають невисоку вартість.

Велику роль відіграють клумби. Їх можна зробити у різний спосіб. Відразу в грунті, або за рахунок спеціальних контейнерів-грядок. Прекрасним декоративним елементом є клумба у візку. Її перевага в тому, що її можна транспортувати, змінюючи свій ландшафтний дизайн.

Озеленення ділянки

Озеленюємо проміжну ділянку

За рахунок повноцінного дренажу та системи поливу, ваші найфантастичніші задуми можна реалізувати в житті. Наявність відокремленого водопроводу з електронасосом буде дуже доречною. Завдяки цьому ви можете зробити на ділянці маленький фонтанчик.

Бордюри доріжок можна оформити трояндами або красиво оформленим самшитом. У загальній композиції це виглядає оригінально та доречно.

Озеленення ділянки

А якщо ви хочете надати доріжці яскравості, барвистості та витонченості, то можете посадити іриси чи хости. До того ж газон можуть доповнити не лише квіти та кущі. Часто в ландшафтному дизайні використовується каміння. Подивіться на фото, щоб побачити, як це виглядає наживо.

Озеленення ділянки

Варіанти створення стильних ділянок

Як і у випадку з інтер’єром, де оздоблення та декоративні елементи відповідають певному стилю, озеленення ділянки також може бути виконане в одному з подібних стилів. Розглянувши їх, ви можете повторити все на своїй території.

Сільський стиль

 1. Його особливістю є простота, природна краса, підкреслення оригінальності природи, що характерні для мешканців селищ.
 2. Догляд за рослинами, характерними для цього стилю, простий. Справа в тому, що в озелененні ділянки використовуються невибагливі багаторічні рослини.
 3. Вибір рослин також важливий. Одні можуть відповідати, наприклад, слов’янському, інші ж, навпаки, кантрі тощо.

Озеленення ділянки

Зверніть увагу! Якщо говорити про кантрі, то йому притаманні будиночки шале або фахверкові будівлі. Для нього характерно посадити газон та виростити акуратні кущі. Важливо постійно доглядати їх, підстригаючи газон і формуючи кущі.

Англійський двір

 1. Для такого озеленення ділянки характерна демонстративно пряма доріжка, острівці квітів на газоні, багато рослинності з використанням декоративного каміння.
 2. Замість тривіальних огорож, в озелененні використовуються перголи з трояндами.
 3. У пріоритеті використання кольорів. Їх вирощують і у вазонах, і у діжках.

Озеленення ділянки

Японський сад

Досить поширений вид озеленення ділянки. Його можна запровадити навіть на невеликій ділянці дачі.

 1. Характерна риса японського саду – багато трави, кущики та єдине дерево.
 2. Для створення стилю використовуються каміння, невеликий ставок на ділянці, доріжки та ліхтарики.

Озеленення ділянки

Основні правила озеленення ділянки

Зараз можна підбити певний підсумок, розглянувши поради про те, як виконувати благоустрій та озеленення ділянки.

 1. Складаючи проект озеленення, необхідно враховувати місце розташування кожної будівлі, що є на ділянці. Визначтеся з рослинами, які будуть висаджені в одній або іншій частині.
 2. Не забудьте підготувати свій ґрунт на ділянці, перед тим, як насаджувати рослини. Вирівняйте рельєф, удобріть ґрунт і подбайте про дренажні канави та систему водопостачання.
 3. При озелененні ділянки беріть до уваги температуру та клімат вашого регіону, рівень освітленості. Адже одні рослини люблять сонячне світло, інші воліють тінь.Озеленення ділянки
 4. Подумайте над трав’янистою частиною. Підберіть найневибагливіші типи трави для саду, якими можна заповнити всі просвіти біля дерев та чагарників.
 5. Подбайте про те, щоб на ділянці було хоча б 2 або 3 вічнозелені рослини, що зможуть прикрашати будинок цілий рік.
 6. Оформляючи квітники, клумби, живоплот, альтанку та інші елементи, намагайтеся досягати гармонії озеленення.

Озеленення ділянки

Висновок

За рахунок озеленення ділянки, ви зможете заповнити ландшафт красою та радістю. Перебувати в такій атмосфері приємно, спокійно та радісно. У таку дачу після важких робочих днів їхати одне насолода. Цей природний запах, спів птахів та яскраві фарби благотворно впливають на людину. Тому якщо ви ще не зробили на своїй ділянці подібне озеленення, можете розпочинати прямо зараз.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *