Озеленення будинку: живі стіни та композиції з мохів

Популярність ЕКО-стилю тільки починає набирати обертів, але багато людей вже активно використовують властиві йому елементи в домашньому інтер’єрі. Сьогодні особливим попитом користуються інсталяції з живих мохів та лишайників. Такі композиції мають безліч переваг і переваг, і можуть стати хорошою альтернативою звичайним кімнатним рослинам. У цій статті ми поговоримо про особливості використання живого моху в домашньому інтер’єрі.

Мох будинку – наскільки це практично

Норвезькі художники одними з перших стали використовувати елементи живої природи в домашньому інтер’єрі. Близько дев’яти років тому вони представили на загальний огляд свою першу роботу з моху. Трохи пізніше вдалося з’ясувати, що ця рослина є чудовим декоруючих матеріалом для стін. Це стало справжнім відкриттям для цінителів всього природного і натурального.

Якими достоїнствами володіє жива стіна з моху:

  • Процес створення фітостени з моху досить простий. Вся конструкція тримається на спеціальних плитах і опорах, і не потребує додаткових обважнювачів і додаванні грунту.
  • Не вимагає додаткового догляду. Жива стіна прекрасно переносить дефіцит сонячного світла і не потребує поливанні. Її не потрібно підстригати і удобрювати. Якщо мох почне підсихати, то його досить побризкати звичайною водою з пульверизатора.
  • Створює додаткову звукоізоляцію.
  • вбирає зайву вологу з повітря, дозволяючи підтримувати особливий мікроклімат в кімнаті.
  • При бажанні можна створювати найхимерніші композиції. Наприклад, можна використовувати різноманітні відтінки, або декорувати живу стіну іншими рослинами.

Особливості стабілізованого (консервованого) моху

Натуральний оленячий мох попередньо обробляють спеціальними складами, що перешкоджають процесу гниття. Після цього його приклеюють до МДФ-панелі, яка, в свою чергу, може мати вологостійкість і вогнетривкими властивостями (за бажанням клієнта), і мати певну форму і розмір. Ягель має яскравий, приємний зовнішній вигляд і еластичну структуру. Екологічно чистий матеріал славиться своєю безпекою і довговічністю. Він не викликає алергії і не є небезпечним для домашніх тварин.

«Важливо: Фітостена повинна бути недосяжною для дітей і домашніх улюбленців. Такий мох ні в якому разі не можна вживати в їжу, він може викликати отруєння ».

стінові панелі з живого моху кріпляться до робочої поверхні на рідкі цвяхи або саморізи. Попереднього вирівнювання стін не потрібно. Цілком достатньо щоб вони були сухими і чистими.

Твори мистецтва з моху

Картини з натуральних природних матеріалів прекрасно вписується в інтер’єр, оформлений в еко-стилі. Таку живопис можна вдало поєднувати з фітостенамі, або ж використовувати як самостійний елемент. Твори професійних майстрів коштують досить дорого. Не кожному по кишені мати таку розкіш. Але створити оригінальну картину з живого моху можна і самостійно. Для цього достатньо озброїтися необхідними матеріалами і включити всю свою уяву.

Використання декоративного моху в інтер’єрі

Фітопанелі можна вдало поєднувати з натуральним лісовим мохом, ось приклад. Крім цього живим мохом можна декорувати різні предмети інтер’єру, наприклад, квіткові горщики. Для прикріплення рослини до інших поверхонь зазвичай використовують клей ПВА.

«Важливо: Мох буде прекрасно почувати себе на новому місці тільки в тому випадку, якщо переміщати його разом з грунтом».

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *