Створюємо природний сад

Якщо вам до душі природна краса дикої природи, спробуйте відтворити її маленьку частинку на своїй заміській ділянці. Перш ніж приступити до ландшафтних робіт, слід вивчити особливості різних елементів майбутнього природного саду.

Огорожа

У природному саду потрібно постаратися використовувати тільки природні матеріали, тому огорожа краще робити з кущів і чагарників. Щоб не порушувати гармонію, слід уникати чітких геометричних форм і стрижених чагарників. Для дикого саду чудово підходять вільно зростаючі огорожі з горобини, калини, бузини чорної, глоду, обліпихи, жимолості, пузиреплодник і шипшини. Огорожа можна створювати з декількох видів рослин або ж використовувати один вид. Навіть якщо на ділянці вже встановлений паркан, його декорують живоплотом. Для зведення паркану можна використовувати камінь, дерев’яні елементи або, в крайньому випадку, сітку-рабицю, яку приховають щільні зарості живоплоту. Бетон і цегла не використовують, якщо ділянка буде оформлений у вигляді природного саду.

Парадна зона

Парадна зона – це майданчик, розташована між входом в будинок і хвірткою. Це саме відповідне місце для квітників, на яких в гармонійному поєднанні ростуть лісові та польові квіти. Для таких квітників не використовують садові квіти, навіть чорнобривці. Більш природно на клумбах виглядають дзвіночки, астильба, ромашка, люпин, звіробій, деревій і інші види рослин, вільно зростаючі в полях і луках.

На ділянці завжди будуть метелики, якщо висадити медоносні рослини: ехінацею пурпурову, фацелію, материнку, бораго. Квітники роблять неправильної форми, без чітко визначених кордонів. Доречно зробити квітник у формі бабки або метелика. Але не потрібно обкантовувати їх плиткою, цеглою, краще використовувати для цього канат або камені. Декоративним кантом квітника можуть служити низькорослі трави і папороті.

Газон

Невеликий газон краще зробити на парадній зоні. Для створення зеленої галявини ідеально підходить низький білий конюшина або суміш трав, з яких виходить мавританський килим. Такий газон не вимагає особливого догляду, і косять його 1-2 рази за сезон. Класичний газон також буде доречним, тільки його не слід часто косити, щоб трава виглядала більш природно. Не поспішайте відразу ж видаляти з галявини дивом з’явилася навесні примулу або стокротку – вона додасть газону природність.

Декорування парадної зони

Оформлення природного саду вазами

Крім газону та квітників для декорування парадної зони використовують кашпо і вази з квітами, розміщуючи їх уздовж доріжки. Однак при створенні природного стилю потрібно бути уважним, намагатися уникати ваз із сучасних матеріалів (пластмаси, бетону і т.д.).

Озирніться навколо – напевно знайдеться пеньок, принесений з лісу, який можна пристосувати як кашпо для квітів.

Композиції

Домагаючись природності саду, обов’язково потрібно використовувати природні групи і композиції. Тут важливо врахувати особливості. Приміром, якщо ви в групу додасте штамбову троянду, стильова спрямованість саду буде порушена, оскільки в природі такої рослини не існує. Групи складають з рослин, вільно виростають в дикій природі. Наприклад, якщо ви висадили невисоку гірську сосну, на передньому плані розташуйте два вересу. Чудове поєднання рослин: шипшина плюс горобина; перстач і ліщина звичайна. До таких груп добре додати композицію з трав і папоротей, вічнозелених ялівців та природних каменів. Все! Парадна зона оформлена.

Водойма

Невеликий декоративний ставок тільки додасть привабливості ділянці. Вода – це природний елемент природи, який, до того ж, здатний заряджати людину енергією. Багатьом представникам тваринного світу такий ставок допомагає вижити. Варто тільки спорудити на ділянці невелика водойма, як біля нього з’являються жаби, бабки, попити води прилітають птахи.

З метою збереження природного стилю ставок роблять неправильної форми, що не декоруючи його береги бетонними або пластмасовими фігурками. Якщо ж ви неодмінно хочете розмістити на березі статуетку жаби, нехай вона буде з каменю або дерева.

Зонування

Якщо на ділянці є город, його відокремлюють від зони відпочинку тином, повиті запашним горошком або декоративною квасолею. Для зонування можна використовувати кам’яну гірку, в щілинах якої ростуть невибагливі рослини: ломикаменю, иберис, молодило.

Зона відпочинку

Кожен облаштовує зону відпочинку індивідуально. Яскравим прикладом такого підходу може служити великий камінь під горобиною, накритий в’язаній серветкою. Для людини, яка зробила таке місце відпочинку, це спосіб відчути себе частинкою природи, спосіб отримання сил.

Доріжки

При створенні доріжок важливо дотримати принцип природності. В якості матеріалу можна використовувати камінь, типу бруківки, або зробити їх трав’яними. Якщо ви все ж вирішили зробити доріжки бетонними, декорують їх квітковим малюнком. У зонах нечастого використання доріжки можна зробити їх піску, гальки, кори, дерев’яних кругляків.

Жителі саду

У будь-якому саду і городі повинні жити корисні комахи, тому й намагаються їх залучати різними способами. Багатьом доводилося боротися з тлею, а адже досить поселити в саду щипавками, яка набагато ефективніше знищує тлю з рослин. Поселити щипавками можна біля проблемних місць. Для цього ємність заповнюють соломою і розвішують у кроні куща або дерева, встановивши ємність дном вгору.

Від численних гусениць, жуків, равликів і навіть полівок вашому саду допоможе позбутися їжак, який охоче оселиться в оселі з гілок і сучків.

Не варто забувати про пернатих, адже вони позбавляють сад від величезних полчищ шкідників, що знищують врожай.

Запашні рослини залучать в сад джмелів і бджіл, які запилюють ягідні кущі і плодові дерева.

Поради та застереження

  • У природному саду слід мінімізувати використання хімічних препаратів. Замість цього краще підбирати культури, здатні захищати один одного. Приміром, від гусениць і земляних блішок капусту захищає черешкова селера. Запах чорнобривців не подобається нематодам. Цибулева муха облітає стороною посадки моркви, а морквяної мусі не подобається запах цибулі.
  • З метою зменшення кількість бур’янів і шкідників, на городі висаджують сидерати, використовують компост і перепрілий гній, корисно розводити каліфорнійських черв’яків.
  • Замість водопровідної води краще використовувати дощову, багатшу мікроелементами і корисну для рослин.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *