Як зберегти воду у водоймі прозорою

Багато власників заміських ділянок відмовляються від мрії зробити в саду ставок або водоймище тільки через побоювання розвитку у воді водоростей, муті і цвітіння. І дарма. Будь-хто, навіть самий слабкий водний об’єкт здатний подарувати ділянці красу і затишок.

Досвідчені власники ставків знають масу способів, як уберегти воду у водоймі від цвітіння, позбавивши себе від зайвих клопотів. Розглянемо найбільш поширені способи.

Спосіб 1. Прозорість води напряму залежить від кількості проникаючого світла. Для того щоб водорості стали цвісти, а мікроорганізми розмножуватися, у воді має бути багато світла. Грунтуючись на такому знанні, будь-яке водоймище краще розміщувати в такому місці ділянки, куди проникає мало сонячних променів. Чим менше світла потрапляє у воду водойми, тим менше буде зростання водоростей.

При цьому важливо враховувати один нюанс: не слід створювати штучну тінь за допомогою чагарників і дерев. Так, цвітіння води не буде, проте доведеться вирішувати іншу проблему – постійно падають листя у воду в осінній період. Втім, розв’язання цієї проблеми також просто – коли буде інтенсивний листопад, над водоймою натягується сітка в дрібну клітинку (для птахів). Таким чином, прибравши сітку, ви видалите разом все листя, що спрощує роботу в саду.

Але як правильно створити затінення, якщо водойма вже є на ділянці, і перенести його в інше місце не представляється можливим. У цьому випадку в ставку корисно посадити водні рослини, наприклад, латаття, листя яких будуть закривати водну поверхню, не дозволяючи їй прогріватися настільки, щоб вода почала «цвісти».

Якщо ви вирішили поселити рослини у водоймі, пам’ятайте, що вони не повинні займати більше третини всієї площі ставка.

Спосіб 2. Добрими помічниками в боротьбі з цвітінням води будуть декоративні рибки, які харчуються шкідниками та личинками комарів. Однак не слід додавати велику кількість рибок у водойму і зайво їх підгодовувати – інакше можна отримати зворотний ефект.

Спосіб 3. У спеціалізованих магазинах вам можуть запропонувати використовувати таблетки в якості засобу, що попереджає «цвітіння» води у водоймі. Однак не варто зловживати подібними засобами, оскільки наявність в них хімічних елементів може завдати непоправної шкоди грунті і водним рослинам.

Найбільший ефект дає застосування різних уф-стерилізаторів. Це спеціальні ультрафіолетові лампи, дія яких спрямована на знищення мікроорганізмів, ріст яких викликає цвітіння води. Такі пристрої не завдають шкоди рибам, рослинам водойми.

Спосіб 4. Сильне цвітіння з’являється тільки в стоячій воді. По можливості, потрібно зробити так, щоб вода у водоймі не стояла, вона повинна текти, плескатися і вирувати. Це зовсім не означає, що воду у водоймі потрібно міняти щотижня. Досить встановити в ставку фонтанчик або організувати невеликий каскад – вода збагатиться киснем, і розмноження водоростей помітно погіршиться.

Спосіб 5. Існує ще один простий спосіб, що дозволяє довго зберігати воду в ставку чистою і прозорою. Невелика кількість болотного торфу потрібно покласти в НЕ щільний тканинний мішечок і опустити його на дно ставка. Щоб мішечок не виплило, його притискають каменем. Це природний засіб дозволить воді довго залишатися чистою, без каламуті.

Зберегти воду прозорою і не квітучої досить просто. Використовуючи перераховані 5 способів, ви зробите своє водоймище привабливим і необтяжливим місцем на ділянці. Не варто побоюватися труднощів змісту водойми, адже його краса може стати найголовнішою родзинкою вашого саду.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *