Шкідники капусти і як з ними боротися самостійно

У статті розкриємо тему: шкідники капусти і боротьба з ними. Ви дізнаєтесь як виглядають шкідники, які шкоду наносять, які заходи слід здійснити, щоб отримати хороший врожай.

Щоб вести ефективну боротьбу із шкідниками, потрібно знати «ворога в лице». Читайте,

Капустяна муха

Муха поширена практично по всій території нашої країни. Бувають різновиди, які відрізняються відтінком.  Бувають як сірими так і чорними. Розміром трішки менше сантиметра, на крилах прожилки жовтого кольору.

Самка відкладає яйця на стебло капусти, із них вилуплюються личинки, які харчуються рослиною.

Боротьба із капустяною мухою полягає в:

 • Регулярному прополюванні і боротьбі із бур’янами,
 • Обробка капусти від шкідників оцтом, у пропорції на 10 літрів води 1 столова ложка,
 • У запущених випадках – хімічні засоби боротьби.

Капустяна попелиця

Дуже плодючий шкідник, за один сезон може дати не одне покоління. Яйця подовгастої форми, довжиною 1-1,5 мм, спочатку сірого, а потім чорного кольору. Поширена на більшості території країни і шкодить не тільки капусті. Основна шкода: витягує сік маленьким хоботом. Таким чином рослина втрачає життєві сили, погано розвивається, втрачає товарний вигляд.

Завдяки хорошій плодючості, за короткий період часу може завдати шкоди на значних площах.

На цього шкідника добре реагують народні методи боротьби.  Підкажемо, чим можна обробити капусту від шкідників. Можна скористатись настоєм таких трав, як часник, полинь, пекучий перець. Не забувайте про настоянки на основі пижми.

Цей шкідник найбільш активний у червні, саме тоді варто вести із ним найбільшу боротьбу.

Хрестоцвіті клопи

Цей шкідник має крила із чорно-червоним малюнком. Довжина тіла не більше 1 см. Зимує у заростях бур’янів. У теплих районах країни клопи можуть давати декілька поколінь за сезон.

Шкоду рослинам наносять як личинки шкідника, так і дорослі особини.

Механізм шкоди наступний: комаха висмоктує сік із листків, і вони скручуються і можуть засохнути.

Білан Капустяний

Метелик із білими крилами, розмірами близько 5 см. Характерна риса – чорна цятка на кожному крилі. Весною самки відкладають яйця на соковиті частини рослин.

Із яєць вилуплюються гусениці, які харчуються зеленим листям рослин.

Методи боротьби із біланом:

 • Восени збирати і виносити із саду рослинні залишки,
 • Обробити рослини хімічними засобами боротьби (продаються в садових магазинах).
 • Регулярно прополювати ділянку,
 • Оглядати насадження в разі потреби вручну збирати гусениць.
 • Совка капустяна

  Метелик коричневого кольору із гарним малюнком на крилах. Розміром нагадує білана капустяного. Шкодить не тільки капусті, але й цілому ряду городніх культур включаючи цибулю і горох.

  Самка відкладає яйця на нижній частині листків. Потім вилуплюються гусениці, які харчуються соковитим листям рослин.

  Для боротьби можна використати хімічні методи боротьби або вручну оглядати нижню частину листків, зривати їх і спалювати.

  Захист капусти від шкідників включає у себе ряд агротехнічних заходів:

  • Не загущуйте насадження, дотримуйтесь рекомендованих відстаней посадки рослин. Шкідники полюбляють густі городи, адже тут легше ховатись від ворогів.
  • Ведіть постійну боротьбу із бур’янами,
  • На зиму бажано перекопати ґрунт. Адже частина шкідників на зимівлю залазить на глибину 15-25 см в глибину землі. Після перекопування шкідники опиняються на верху, і гинуть від птахів чи заморозків.
  • В разі потреби використовуйте хімічні засоби боротьби. Але тільки у випадку, якщо без них важко обійтись. Ми не даємо конкретні назви препаратів, адже кожного року провідні виробники пропонують нові, більш ефективні і безпечні препарати.

  Боротьба з шкідниками капусти у відкритому ґрунті полягає у цілому комплексі заходів, які потрібно здійснити, щоб отримати хороший врожай.

  Шкідники капусти і боротьба з ними народними засобами

  Добре подумайте, чим бризкати капусту від шкідників, навіть якщо це народні методи. По перше, вони можуть бути не достатньо ефективними, і ви можете втратити частину врожаю. Крім цього, в деяких рецептах радять використовувати настої отруйних рослин. Якщо вже ними прискаєте, то хоча б робіть це за місяць до збирання врожаю.

  Як обробити капусту валеріаною від шкідників

  Цікава порада як врятувати капусту від шкідників. Потрібно змішати столову ложку звичайного рікого мила і пляшечку валеріани (продається в аптеці). Все це залити і 3 літровий слоїк із водою і старанно розмішати. Отриманим розчином обприскати капусту.

  За твердженням дачників це хороший спосіб боротьби із шкідниками.

  Нашатирний спирт для капусти від шкідників

  Є ще один «народний» спосіб захисті капусти від шкідників. Для цього у відро води влийте 80 мл нашатирного спирту. Для більшого ефекту потрібно влити 4 столові ложки рідкого мила. Старанно перемішати. Після цього обприскайте насадження капусти.

  Висновок. Ви дізнались про шкідники капусти і як з ними боротися, і на закінчення радимо подивитись цікаве відео, яке дозволить краще зрозуміти тему статті.

  Автор Садівник

  Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *