Де використовують пінополіуретан і в чому відмінності від інших видів?

Пінополіуретан є дуже технологічним та експлуатаційно гнучким матеріалом. Його застосовують у різних галузях промисловості та будівництва. Він може мати різну кінцеву щільність і фізичні характеристики. Одним із видів ППУ, який активно використовують у різних галузях діяльності людини, є закритокомірковий пінополіуретан. Про те, де його застосовують, які відмінні риси він володіє і як правильно вибрати, розповімо далі.

Загальні відомості про ППУ

Де використовують і в чому відмінності від інших видів?

Пінополіуретан утворюється за рахунок взаємодії двох компонентів, взятих у точно виміряних пропорціях: поліолу та поліізоціонату. Це речовини, що видобуваються з нафти. Крім них у готовий склад додаються різні стабілізатори, каталізатори та спінювачі. З їхньою допомогою регулюється остаточна структура кінцевого складу ППУ.

Види

Залежно від наділених характеристик виділяють такі види ППУ:

 • жорсткий;
 • еластичний;
 • ретикульований;
 • інтегральний;
 • спінений.

Вони підходять для різних потреб та технологія нанесення відповідно теж різна. За формою випуску можна поділити ППУ на листовий, рулонний, блоковий та в балонах. Також є ще один вид ППУ, що називається акустичним. Йому притаманний певний рельєф, який допомагає підвищити шумопоглинаючі властивості.

Сфера застосування

Де використовують і в чому відмінності від інших видів?

У зв’язку з різноманіттям видів пінополіуретану, його широко застосовують у різних сферах промисловості:

 • Для будівництва потужних об’єктів. Наприклад, для професійного утеплення пінополіуретаном будівель сендвіч-панелями, а також для теплоізоляції дахів ППУ, що напилюється.
 • При будівництві та капітальному ремонті житлових та нежитлових будівель. З його допомогою утеплюють стіни та фундамент будівель, двері, вікна та внутрішню частину балконів та горищ.
 • Для теплоізоляції нафтопроводів та мазутопроводів.
 • Використовується як надійна холодоізоляція залізничних рефрижераторів та автомобілів.
 • Для холодоізоляції побутових та промислових холодильних установок, а також складів-сховищ харчових продуктів.
 • Ізоляція труб.
 • Оздоблення автомобілів з формуванням еластичних та напівжорстких елементів.
 • У легкій та меблевій промисловості.
 • У літакобудуванні та вагонобудуванні.

Плюси і мінуси

Позитивними якостями ППУ можна назвати:

 • довговічність;
 • висока адгезія;
 • економія часу під час монтажу;
 • невисокі витрати на роботу;
 • відмінна герметизація стиків, щілин та виступів без подальшої появи «містків холоду»;
 • не реагує на різкі перепади температур;
 • стійкий до корозійних процесів;
 • не піддається плісняві, грибковим та іншим ураженням;
 • стійкий до солей та кислот.

Де використовують і в чому відмінності від інших видів?

Існують і негативні властивості ППУ. Насамперед слід відзначити його сприйнятливість до ультрафіолету. Матеріал під впливом сонячних променів втрачає свій первинний зовнішній вигляд. Вогонь ППУ не страшний, але випаровування під впливом високих температур становлять небезпеку для здоров’я людини. Добре переносить вологу, але не терпить нанесення у рідкому вигляді на мокрі поверхні.

Закритокомірчастий ППУ (із закритим осередком)

Цей вид ППУ є жорсткою міцною губкою з безліччю закритих і ізольованих один від одного бульбашок у вигляді осередків. Усі вони наповнені газом, що виходить у результаті змішування компонентів матеріалу. За рахунок цього газу піна здатна збільшуватися в обсязі до 30 разів, порівняно з рідкими формами.

Структура

Це твердий, міцний, але водночас досить легкий матеріал. Він має тверду структуру, яка надійно перешкоджає попаданню всередину повітряних мас, у тому числі і конденсату. Коефіцієнт паропроникності становить від 0,04 до 0,05 мг/(м*год*Па). Щільність не постійна та коливається в межах від 25 до 300 кг/куб.

Зовнішній вигляд

Зовні цей вид утеплювача нагадує пористу губку твердого характеру, в якій видно застиглі бульбашки повітря. Закриті осередки відмінно запобігають потраплянню та проникненню крапельок води всередину. Також він не пропускає повітря та пар. Відмінно лягає і прилягає рівномірно до різних видів поверхонь, у тому числі до паперу, металу, штукатурки або деревини.

Де використовують і в чому відмінності від інших видів?

Водопоглинання

Закритий осередок має коефіцієнт водопоглинання менше 5%. Він може знижуватися в залежності від компонентів, доданих у початкову суміш, від їх правильної концентрації та подальшого розведення додатковими компонентами. Усереднене значення виводиться виходячи з дотримання основних методів та принципів отримання матеріалу.

Рівень теплоізоляції

Спінені та ізольовані один від одного осередки мають щільність від 30 до 100 кг/куб.м. Показник міцності відбивається на характеристиках паропроникності та теплопровідності. Відмінно тримає тепло всередині приміщення, не дозволяючи йому проникати за межі стін та інших поверхонь, на які нанесена захисна речовина.

Рівень звукоізоляції

Акустичні характеристики ППУ із закритими осередками становлять близько 21 дБ. Чим вище відсоток закритих осередків, тим більше матеріал посилює та ущільнює конструкцію. Витратний матеріал при цьому збільшується, але корисні характеристики значно покращуються.

Коефіцієнт теплопровідності

Де використовують і в чому відмінності від інших видів?

Цей газ має нижчу теплопровідність, ніж повітря. Коефіцієнт теплопровідності закритокоміркового пінополіуретану становить від 0,019 до 0,03 Вт/(м*К).

Де найчастіше застосовують

Найчастіше ППУ із закритою структурою осередків застосовують для утеплення різних споруд, будов. Це робиться як на етапі будівництва, так і в процесі реконструкції чи ремонту приміщень.

Різниця між ППУ з відкритою та закритою структурою осередків

Якщо постає питання про те, чим краще утеплити дах будівлі, ППУ з відкритим або закритим осередком, то потрібно розуміти кілька моментів. Відкритокомірчастий ППУ дешевший за закритокомірчастий. Це пояснюється тим, що пінополіуретан із закритою структурою осередків підходить для розпилення на всі види поверхонь. Його можна сміливо використовувати для утеплення конструкцій із хитромудрою конфігурацією, з наявністю безлічі виступів, ніш, колон і провалів.

Відкритий осередок має безліч обмежень, які особливо помітні у водопоглинанні. Такий тип пінополіуретану вигідно та ефективно використовувати тільки як напилення міжповерхових перекриттів та міжкімнатних перегородок. Відкрита структура осередків дозволяє ППУ вбирати вологу і навіть накопичувати її на вологу та холодну пору року, призводячи до зниження теплоізоляційних характеристик утеплювача і навіть до його руйнування.

Де використовують і в чому відмінності від інших видів?

Специфіка застосування відкрито пористого та закрито пористого ППУ

При виборі того чи іншого типу пінополіуретану важливо знати, що його структура освічених осередків може відрізнятися. Жорсткий пінополіуретан може бути матеріалом з відкритими осередками і закритими. Відповідний ДСТУ ППУ має обов’язково закриту структуру осередків. У нього є всі необхідні для застосування та якості властивості у вигляді фізико-хімічних характеристик.

Використовують для утеплення дахів як зовні, так і зсередини. Застосовують для гідроізоляції підлоги, фундаменту, даху. Часто закрито-пористий ППУ використовують при зведенні промислових об’єктів різного рівня складності. А відкритий осередок підходить лише для звукоізоляції статевого покриття, стін. може також служити утеплювачем стін із внутрішньої сторони. У цьому використовуються лише допоміжні шари ізоляції.

Який вибрати закритокомірчастий або відкритокомірчастий

На ринку багато фірм, які спеціалізуються переважно на якомусь конкретному виді пінополіуретану. Але є й універсальні фірми, які можуть поєднувати безліч різних видів матеріалів. Для російського клімату найбільш підходящим є ППУ із закритими осередками. Це найбільш ефективний матеріал як утеплювач через низький коефіцієнт теплопровідності. Максимально виконує функції пароізоляції, вітрозахисту та гідроізоляції.

Крім того, закритокомірчастий ППУ дуже легкий і міцний одночасно. Він пропонує додаткове зміцнення конструкції і відмінно прилипає до всіх будівельних матеріалів. Легко наноситься на метал, дерево, бетон, пластик, скло та цеглу. Якість гарантована тим, що всередині міститься фреон, що має коефіцієнт теплопровідності нижче, ніж повітря.

Де використовують і в чому відмінності від інших видів?

Відкриті осередки ППУ дозволяють зберігати максимальний рівень захисту від шуму, що вигідно відрізняє цей матеріал від його побратима. Однак у всіх інших параметрах ППУ з відкритими осередками поступається закритому типу. тому при виборі того чи іншого виду пінополіуретану в першу чергу слід звертати увагу на його властивості та фізичні показники.

Для утеплення на сьогоднішній день повсюдно використовується пінополіуретан із закритою структурою осередків. Він є надійним та перевіреним матеріалом для різних видів робіт. Його використовують у будівництві та промислових цілях. При виборі якісного утеплювача слід звертати увагу на щільність та клас горючості, можливість механічних навантажень та сферу застосування закритого пластику.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *