Догляд за грушею восени — поради і відео

У статті розглянемо, у чому полягає догляд за грушею восени підготовка до зими та посадка саджанців. Ви отримаєте поради від садівників із досвідом, а також побачите корисні відео.

Осінній догляд за яблунею та грушею складається із таких операцій: збір плодів, захист від шкідників і хвороб, підливання, підживлення, обрізування, очищення штамбу від старої кори.

Підживлення

Догляд за грушею в серпні і вересні полягає у внесенні добрив, що дозволяє дерево відновити сили після врожаю, а також, підготуватись до зими. Вносити можна як органічні, так і мінеральні добрива. У випадку мінеральних, потрібно викопати навколо стовбура, у радіусі 50-70 см канавку, у яку вносять суперфосфат і сульфат калію.

Деякі садівники навколо стовбура розкладають купу перегною, компосту чи торфу. Такий агрозахід дає можливість ще й захистити коріння дерев від мороз.

Підживлення груш восени повинно бути направлене не на ріст дерев, а на успішне перезимування дерева.

Підготовка ґрунту

Осінній догляд за грушею – це не тільки роботи із самим деревом, але й підготовка ґрунту. Потрібно зібрати опале листя і плоди. Справа у тому, що шкідники і спори хвороб ховають у листі і пошкоджених плодах від шкідників і низьких температур.

Також, потрібно на зиму перекопувати ґрунт у саду, адже у ньому також ховаються шкідники. А за допомогою цієї операції вони опиняються на верху, де гинуть від холоду і птахів.

Перекопування важливо ще й тому, що таким чином коріння дерев отримує більше кисню. Також, добрива і полив більш ефективний, якщо попередньо ділянка була перекопана.

Після перекопування, можна провести мульчування. У такому випадку на землю навколо дерев розкидається невеликим шаром солома, торф, компост. Така процедура зменшує кількість бур’янів і затримує вологу у ґрунті.

Важливе зауваження. Будьте уважні під  час перекопування, особливо біля молодих і карликових дерев. Адже у них коріння знаходить неглибоко, і можна його пошкодити.

Полив

Догляд за грушею після збору врожаю також полягає у щедрому поливі. Це дозволить дереву краще підготуватись до зими.

Підливати грушу потрібно регулярно, не дуже часто але щедро. У такому випадку волога досягне глибоких коренів, і принесе користь.

Догляд за грушею восени обрізка

Трошки про те, як як правильно обрізати грушу восени . Вибирайте гострий інструмент, адже він задає менше шкоди гілкам.

Більшість садівників обрізує гілки дерев весною, коли минає загроза обмороження. Але в принципі, можна обрізувати і перед зимою. Це залежить від того, в якій широті ви проживаєте, і наскільки холодні зими. У будь-якому випадку, місця зрізів потрібно замазати садовим варом або масляною фарбою.

За допомогою осіннього обрізання можна формувати крону, видаляти старі і пошкоджені гілки. Також, видаляють ті, які ростуть всередину крони і перетинаються з іншими гілками.

Боротьба із шкідниками

Догляд за грушами восени полягає в очищенні стовбура дерева від старої і пошкодженої кори. Як правило, вона відстає від дерева, і під нею від морозів і ворогів ховаються шкідники. Тому, постеліть навколо стовбура клейонкою, і зішкребіть на неї стару кору. Тоді винесіть, і спаліть разом із шкідниками.

Частина садівників восени, на зиму, білить стовбури вапном для боротьби із шкідниками і сонячними опіками.

Є ще один рецепт: 1 склянку повареної солі розвести у 10 літрах води, і отриманим розчином обприскати дерево.

Догляд за молодою грушею восени.  У сніжні зими, кору молодих дерев можуть обгризати зайці. Щоб їм не дати це зробити, щільно обгорніть стовбур металевою або москітною сіткою.

Обробка дерев восени

Догляд за яблунею та грушею восени також полягає в обприскуванні гілок, стовбура і ґрунту навколо стовбура препаратами.

Наприклад, можна обприскати розчином мідного купоросу.

Пересадка груші восени

Восени можна садити і пересаджувати груші. Особливо, якщо зими не надто суворі. Найкраще підходить момент, коли зібрані плоди, дерево скинуло листя, але ще залишається 3-5 тижнів до настання суворих холодів.

Вибирайте здоровий саджанець, із добре розвинутою кореневою системою. Яму для садіння викопайте завчасно. Розміри залежать від кореневої системи саджанця. На дно покладіть компост, не свіжий перегній чи торф. Тоді насипте шар родючою землі, і аж тоді садіть грушу.

Садити потрібно так, щоб коренева шийка знаходилась на декілька сантиметрів вище рівня ґрунту.

Після садіння поруч забийте дерев’яний кілок, і прив’яжіть до нього саджанець. Після садіння влийте 1-2 відра води.

Сорти вибирайте такі, які добре підходять для ваших умов і мають підходящі смакові властивості. Під час покупки звертайте увагу, чи саджанець має гладеньку шкірку і не уражений хворобами.

Висновок. Ми розглянули тему: груша догляд та вирощування, привели корисні поради, які збільшать врожай майбутнього сезону і дадуть можливість успішно пережити люту зиму.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *