Як підвищити продуктивність саду та городу

Будь-який власник присадибної і дачної ділянки мріє отримувати великі врожаї і підвищити продуктивність своїх грядок і саду. Зробити це може кожен. Розповімо, що можна зробити своїми силами, щоб підвищити врожайність і використовувати ділянку з максимальною користю.

Як підвищити продуктивність саду та городу

Покращувати родючість грунту

Компостна купа повинна бути на кожній ділянці! Отримайте безкоштовне і дуже корисне добриво без будь-якої хімії. Облаштувати компостну яму просто. І органічних відходів в кожному господарстві більш ніж достатньо.

Як підвищити продуктивність саду та городу

Вносьте компост перед кожним весняним розпушуванням грядок. Крім того, періодично висівайте рослини-сидерати, які дозволяють землі «відпочити» і покращують її структуру.

Відповідні сорти

Вибирайте насіння та саджанці культур, які призначені саме для вашого регіону. Періодично міняйте посівний матеріал, зокрема, картоплю на посадку необхідно докуповувати якщо не щороку, то кожні три роки точно. Правильно підібрані сорти і якісне насіння — запорука гарного врожаю.

Як підвищити продуктивність саду та городу

Теплиця і підняті грядки

Без теплиці або хоча б невеликого парника, ранній і дружний урожай овочів і зелені отримати не просто.

Підняті грядки теж прогріваються швидше і дозволяють підвищити врожайність. Це невеликі витрати, адже побудувати їх можна своїми руками з підручних матеріалів. А користі багато.

Як підвищити продуктивність саду та городу

Високопродуктивні культури

Є сільськогосподарські культури, які дають багатий урожай навіть з мінімальними зусиллями власників і на невеликих ділянках. Наприклад, редис, морква, буряк, ріпчаста цибуля, стручкова квасоля, всілякі трави — їх здатний виростити навіть городник-новачок.

Навпаки, наприклад, кукурудза і соняшник, по-перше, виснажують грунт, по-друге, в умовах домашнього господарства дають зовсім невеликий урожай, займаючи при цьому велику площу.

Від таких малопродуктивних культур краще відмовитися.

Як підвищити продуктивність саду та городу

Позбутися від газону

Чи так вам потрібен газон, за яким необхідно постійно доглядати, стригти і поливати? Так, красиво, але ніякої користі у вигляді овочів і фруктів. Альтернативи газону, наприклад, конюшинові галявини, звичайно, є, але місця для грядок залишиться куди менше.

Якщо ви маєте намір на дачі просто відпочивати, тоді, безумовно, це відмінний вибір. Якщо мова йде про підвищення продуктивності ділянки — від газону і галявини потрібно відмовитися.

Ефективний полив

Без нього в посушливе літо врожай не отримаєш. Зараз у городників є безліч можливостей позбутися від необхідності бродити з лійкою уздовж грядок: крапельне зрошення за допомогою спеціальних шлангів, автоматичний полив з таймерами подачі води, різні дощовики.

Всі ці пристосування не тільки полегшують життя господарям, але і підвищують врожайність.

Як підвищити продуктивність саду та городу

Як підвищити продуктивність саду та городу

І не забувайте, що дощову воду теж можна збирати — економія і користь, адже така вода м’яка і добре підходить рослинам.

Правильне планування городу

Розмістити грядки так, щоб і рослинам було не тісно, і місце для проходу залишалося, і земля не пустувала — завдання не таке вже складне при грамотному і продуманому підході.

Не забувайте про сусідство культур, періодично міняйте місця посадки різних овочів і коренеплодів. Пам’ятайте, що технологія сівозміни повинна бути на озброєнні у кожного городника.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *