Які сидерати посіяти восени для підвищення родючості

Чим активніше ми вирощуємо щось на своїй дачній ділянці, тим швидше збіднюється родючий шар грунту. Відновити його можна без використання покупних добрив, засіявши сидератами.

Які сидерати посіяти восени для підвищення родючості

Розберемося, які рослини найкраще висадити на виснаженій землі восени, щоб максимально швидко повернути їй родючість і поліпшити структуру.

Озимий посів сидератів

Сидерати можна висаджувати в будь-який час року, при цьому переваги є у кожного сезону.

Розглянемо переваги озимнего посіву сидератів:

  • довгий термін вирощування, за рахунок чого земля отримує максимальну користь;
  • навесні сидерати здатні захистити своєю зеленою масою городні культури від поворотних заморозків і палючих сонячних променів;
  • добре розпушують грунт перед весняними посадками рослин;
  • сприяють захисту ділянки від деяких хвороб і шкідників;
  • стримують зростання бур’яну;
  • виступають в якості мульчі;
  • посіяні на зиму сидерати добре утримують сніг на ділянці, що сприяє насиченню землі вологою.

Які культури підходять

Для того, щоб визначитися з вибором, що висівати на ділянці, слід проаналізувати якісні показники грунту, а також, яка до цього росла основна культура, і що планується висаджувати після сидератів. Не рекомендується брати рослини з одного сімейства з основною городньою культурою.

Після посадки кабачків, пасльонових культур найкраще висаджувати люпин, жито, гірчицю. Для таких культур, як морква, буряк, квасоля, підійдуть ріпак, гірчиця, суріпиця.

Якщо на ділянці ви плануєте навесні садити гарбузові і пасльонові культури, на зиму посійте ріпак, фацелію, бобові.

 

Які сидерати посіяти восени для підвищення родючості

Чим хороша гірчиця для осіннього посіву? Вона володіє дуже м’яким листям, яке швидко розкладається в землі. Тому є шанс висіяти до заморозків її кілька разів. Деякі з сидератів перешкоджають появі на грядках шкідників. Це такі культури: календула, гірчиця, настурція.

У ситуації, коли спостерігаються ерозійні процеси грунту, поліпшити структуру допоможуть сидерати сімейства хрестоцвітних. Якщо проблема ділянки – надмірна вологість, допоможуть люпин і сераделла. Якщо ж навпаки, занадто суха земля, висівайте фацелію, ріпак, суріпицю.

На бідних грунтах садіть бобові, хрестоцвіті і злакові культури, вони збагачують землю азотом та іншими речовинами.

Технологія посіву

Перш ніж приступати до посіву сидератів, потрібно підготувати ділянку, для чого в першу чергу видаляють бур’яни. Після цього грядки скопують. Якщо сезон посушливий, то перед висіванням варто полити грунт. Насіння сидератів закладають приблизно до 4 см вглиб. Рослини найкраще висівати максимально густо.

Які сидерати посіяти восени для підвищення родючості

Навесні зелену масу слід встигнути скосити, перш ніж культури почнуть давати насіння, по досягненню висоти 20 см., трави закладають в землю, в процесі перегнивання вони збагачують грунт корисними мікроелементами. Можна не відразу перекопувати сидерати, а залишити на ділянці в якості мульчі на пару тижнів.

Фацелія як попередник підходить абсолютно для всіх культур.
Після збору врожаю, сидеральні культури висаджують в серпні або початку жовтня.

Якщо ви плануєте посів в кінці літа, вибирайте горох, ячмінь, гірчицю, які ростуть стрімко і нарощують зелену масу до холодів. У жовтні краще буде вибрати озимий овес, жито, конюшину, фацелію, люпин, які не бояться холодів. Такі рослини до морозів нарощують кореневище, а вже зелень — навесні.

Висаджуючи сидерати на зиму, ви забезпечите на майбутній сезон кращі умови зростання для ваших садово-городніх культур.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *