Тапенер – інструмент для підв’язування рослин

Дуже багатьом рослинам для нормального росту і розвитку, правильного розташування потрібна підв’язка, фіксація. Виноград, високі сорти томатів, троянди, огірки — їх потрібно підв’язувати для забезпечення вертикального положення. Тапенер – спеціальний ручний інструмент, який допоможе з підв’язуванням рослин.

Тапенер - інструмент для підв'язування рослин

Тапенер ще називають степлером. Він дійсно зовні помітно схожий на будівельний степлер. Але є й суттєві відмінності. Якщо будівельний степлер використовує міцні металеві скоби, замінюючи молоток з цвяхами, то тапенер використовує гнучку стрічку для підв’язки рослин. Стрічка розташовується не всередині ручки, як у випадку зі звичайним степлером, а окремо — в пластмасовій коробці круглої форми. Стрічка поліетиленова, міцна, купується в комплекті з тапенером.

Тапенер - інструмент для підв'язування рослин

Скоби в садовому степлері теж є. Саме ними з’єднуються кінці підв’язувальної стрічки. Також є ніж для обрізання стрічки, лезо, якщо затупиться, можна замінити.

Перевага використання тапенера очевидні – він істотно економить час і сили. Вручну підв’язати, наприклад, довгу грядку з помідорами або великий виноградник складно. Зазвичай власники працюють удвох, один притримує рослина або окрему гілку, лозу, в потрібному положенні, другий — підв’язує, використовуючи підручні матеріали.

І працювати потрібно обов’язково двома руками, додатково використовуючи гострий інструмент для обрізки мотузки, стрічки або дроту, які застосовуються для підв’язки.

Тапенер - інструмент для підв'язування рослин

Тапенер дозволяє працювати однією рукою, використовуючи другу для утримання рослини. Одне спрацьовування інструменту, одне натискання – 2 секунди — і стебло закріплене до опори підв’язкою-стрічкою зі скобами, стрічка обрізана. Все.

У тапенерах використовується стрічка шириною від 11 до 25 міліметрів. Широкою слід підв’язувати стебла і тонкі стовбури саджанців, тонкою — ніжні гілки і лозу. Стрічка може бути різного кольору-можна виділити посадки, які були оброблені в різний час. Стрічки докуповуються окремо і підходять до тапенерів від різних виробників, що дуже зручно — не потрібно шукати конкретну марку.

Вибираючи тапенер для свого саду та городу, потрібно звернути увагу на наступні моменти:

  • Матеріал. Метал повинен бути якісним, щільним. Тонкі і вразливі деталі довго не прослужать.
  • Скільки йде стрічки на одну підв’язку. Краще вибрати економічний варіант.
  • Скільки важить садовий степлер. Маса може варіюватися від 700 грамів до 1,5 кілограма. Інструментом має бути зручно працювати однією рукою.
  • Зручність рукоятки, як вона лежить в руці.
  • На важелях і кнопках повинні бути антиковзаючі покриття, так набагато зручніше.
  • Репутація виробника, наявність гарантії. Краще вибирати перевірені бренди, які продаються в спеціалізованих магазинах.

Тапенер - інструмент для підв'язування рослин

Перед роботою тапенер, звичайно ж, потрібно заправити стрічкою і скобами, дотримуючись інструкції виробника. Працювати інструментом просто, потрібно підводити край стрічки до гілки, стовбура або лози, які потрібно зафіксувати, і натискати на важіль. Решту тапенер зробить сам, але інструкцію все одно варто вивчити.

Тапенер - інструмент для підв'язування рослин

Безумовно, тапенер не можна назвати садовим інструментом першої необхідності, як лопату, сапку і граблі. Але, з огляду на те, що ціна тапенера цілком демократична і стартує від 400 гривень, можна дозволити собі придбати цього корисного помічника в саду і городі.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *