Чим годувати кролів

Чим годувати кролів

Неправильно складений і не збалансований раціон харчування може стати причиною проблем в кролівництві.

При відгодівлі кролів необхідно враховувати їх фізіологічні особливості. Активність кроликів припадає на нічний час. В день, коли спекотно, вони, як правило, неохоче приймають їжу. Тому рекомендується давати концентровані корми два рази в день – вранці і під вечір.

Такий режим годування сприяє вироблення рефлексу у кроликів – перед годуванням у них починає активно вироблятися шлунковий сік. А це, в свою чергу, добре впливає на здатність організму засвоювати корми.

Якщо Ви вирішили розводити цих тварин, то повинні орієнтуватися в тому, чим годувати кролів краще всього.

Концентровані корма

Для того щоб не морочитися над тим, як відгодувати кролів, можна просто піти в спеціалізований магазин і купити спеціальні корми для кроликів. Якщо такого немає поблизу, Ви завжди можете замовити корма в інтернет-магазині кормів «AGRO-V». Візьміть на озброєння таку інформацію, що якщо немає можливості знайти підходящий корм, то можна купувати «замінник» кролячого корму. Це може бути комбікорм для свиней та ВРХ.

Також врахуйте, що в раціоні кролів обов’язково повинне бути присутнім зерно наступних агрокультур:

Овес

Кролики їдять овес з великим задоволенням. Рекомендується перед вигодовуванням замочити його на 19 годин у воді. Це підвищить поживність вівса і поліпшить його смакові характеристики.

Ячмінь

Має високу щільність, тому перед вигодовуванням його теж необхідно замочити, як у випадку з вівсом, або ж підсмажити в духовці. Смажений ячмінь особливо корисний для годуючих кролиць.

Пшениця

Пшениця містить в собі велику кількість клітковини. Тому молодим кролям її дають в невеликих кількостях. Так як їх ще незміцнілий організм може спіткати розлад шлунку.

Кукурудза

Давати кукурудзу кроликам можна в качані. Але їм буде важко добувати зерно. Тому найкраще подробити її в зернодробарці перед подачею.

Кількість всіх перерахованих вище компонентів харчування кроликів складає 50 – 100 грам на добу на одну особину. Зерно необхідно насипати в окрему годівницю.

Соковиті

Звичайно найкращий корм для кролів – це свіжоскошена трава. Соковита і апетитна, але вона може бути і отруйною. Так, так. Адже існує ряд найменувань трав, які не можна їсти цим тваринам. Навіть, знаючи ворога в обличчя, важко вибрати їх з свіжоскошеного різнотрав’я. Щоб убезпечити кролів та запобігти отруєнню, необхідно скошену траву гарненько підсушити на сонечку. Всі отруйні соки під променями сонця випаровуються. Добова норма трави становить 50-100 грамів на голову. До соковитих кормів відносять також фрукти і ягоди. Фрукти необхідно перед годуванням кроликів порізати на дрібні шматочки.

Тверді

Також відгодівлю кроликів влітку включає в себе і тверді корми. До них відноситься морква, капуста, буряк кормовий, буряк цукровий, гарбуз, кабачок, яблука и т.д.

Чим годувати кролів

Чим не можна годувати кроликів?

Кролики – це всеїдні тварини, але існує кілька кормів, які потрібно виключити з раціону:

  • Дикорослі трави;
  • Гілки дикорослих дерев;
  • Столові буряки;
  • Гнилу траву;
  • Овочі з цвіллю;
  • Брудні або промерзлі коренеплоди;
  • Цвілий силос.

Дізнатись більше про вигодовування сільськогосподарських тварин, а також і птиці можна тут.

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *