Що таке азофоска і як її застосовувати

Всі рослини хочуть певних поживних речовин для правильного росту. Однак зазвичай навесні нам потрібно турбуватися тільки про азот (N), фосфор (P) і калій (K). Давайте розберемося, чому азофоска (Нітроамофоска) — одне з найефективніших весняних добрив. Є багато варіантів внесення добрив в грунт, від гранул з повільним вивільненням до порошків, рідин або навіть спреїв, які наносять на листя.

Що таке азофоска і як її застосовувати

Що таке азофоска

Азофоска – складне азотно-фосфорно-калійне добриво з рівною кількістю азоту, фосфору і калію, тому вважається збалансованим. До цих пір це одне з найефективніших мінеральних добрив по співвідношенню ціна-користь.

Друга назва даного добрива – нітроамофоска, до її складу діючі речовини входять в нітратній формі. Найчастіше не містить хлор, шкідливий для багатьох рослин, і не підкислює грунт.

Азофоску можна використовувати як універсальне добриво на будь-якому типі грунтів. Завдяки поживному складу забезпечує рослину всіма необхідними речовинами. Мінеральні частинки, сформовані в гранулу, запобігають вимиванню з грунту і сприяють більш тривалій віддачі корисних елементів.

Азофоска покращує декоративні властивості рослин і підвищує їх стійкість до різних несприятливих факторів навколишнього середовища.

Для попередження накопичення нітратів в грунті кожні 2 роки слід робити перерву, замінюючи її органічними добривами.

Де застосовується азофоска:

 • Для підживлення садових і городніх культур;
 • При посадці цибулинних і бульбових рослин;
 • При посадці дерев і кущів;
 • Для посіву насіння і вирощування розсади;
 • При висадці розсади у відкритий грунт.

Використовується для основного (при перекопуванні грунту навесні або восени), місцевого (в рядки, борозни або лунки) внесення, а також для підгодівлі в період вегетації рослин. Застосовується для допосівного і посадкового внесення, підгодівлі розсади і всіх видів рослин.

Згідно з інструкцією із застосування, добриво краще вносити у весняний період, коли земля вже прогріється. У вигляді рідкої підгодівлі азофоску можна застосовувати влітку.

Які різновиди азофоски бувають

У продажу зустрічаються різні дозування NPK, рекомендовані для різних типів грунтів:

 • NPK 16-16-16- класичне дозування, що використовується на грунтах, в яких немає нестачі в мікроелементах;
 • NPK 19-9-19 і NPK 22-7-12 – в цих дозуваннях фосфор включений в меншій кількості, застосовується для грунтів, багатих рухомим фосфором;
 • NPK 22-11-11-містить більше фосфору і азоту, завдяки чому можна відновити родючість багатьох старих грунтів, застосовується у виняткових випадках, зустрічається рідко.

Що таке азофоска і як її застосовувати

Скільки азофоски потрібно навесні

Класичне дозування, яке застосовують при суцільному внесенні під перекопування – 1-2 ст. л на 1 м2. Всі норми внесення виробник вказує на упаковці. Як правило це:

 • Під плодові дерева ранньою весною, 2-3 ст.л., рівномірно заглиблюючи в пухкий грунт.
 • Під томати, перець, баклажани – 0,5 ч.л. в одну ямку при висадці розсади.

Кореневі підгодівлі водним розчином азофоски виконуються з розрахунку 2-3 г на 1 л води. Це ж дозування використовується при підгодівлі кімнатних рослин. Для добрива розсади концентрацію краще зробити слабкішою.

Полуницю досить підгодувати один раз до цвітіння, виноград двічі, до цвітіння і при утворенні зав’язей. Більш пізні підгодівлі стимулюють зростання листової маси на шкоду дозрівання плодів.

Як підживлювати помідори азофоскою

Азофоску під томати дають три рази:

 • Після пікіровки розсади дають рідку підгодівлю: 12 ч. л. на 1 літр води.
 • Через два тижні підгодівлю повторюють.
 • При появі перших бутонів – дозування 25 г на відро (10 л) води.

Як підживлювати картоплю азофоскою

Азофоску для картоплі використовують двома способами – навесні під час перекопування грунту, витрачаючи близько 2 ст.л. на 1 м2, або влітку, роблячи дві рідкі підгодівлі – одну через два тижні після появи повних сходів, другу – після того, як картопля відцвіте.

Як підживлювати огірки азофоскою

За тиждень до посадки огірків азофоска вноситься в грядки.

Наступна підгодівля – в момент цвітіння у вигляді рідкої підгодівлі 1 ст.л. на відро води, можна додати склянку золи. Далі бажано огірки не перегодовувати, щоб в плодах не накопичувалися нітрати.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *