Як правильно вибрати полікарбонат

Активний розвиток технологій дозволяє сьогодні створювати унікальні будівельні матеріали, що значно перевершують попередників за термінами експлуатації, зручності інсталяції і якісним характеристикам. Один з таких – полікарбонат.
Завдяки своїй практичності, міцності і зовнішньої естетичності, полікарбонат успішно застосовується не тільки в сільському господарстві та будівництві, а й у сфері виробництва зовнішньої реклами. Ударна стійкість даного матеріалу перевищує таку у скла більш ніж у сто разів.

Народжується полікарбонат шляхом поліконденсації хлорангідриду вугільної кислоти і дефінелопропана.

Види полікарбонату

Сотовий полікарбонат

Є найбільш поширеним видом полікарбонату, застосовуваним в будівельній індустрії на поточний момент. Завдяки малій питомій вазі стільникового полікарбонату, конструкції з нього виходять легкими і повітряними. Даний матеріал володіє високою пластичністю і міцністю. Велика кількість порожнеч знижує вага листа, а, отже, і його собівартість.

Активно застосовується:

 •     в промисловому будівництві (виробництво корпусних частин обладнання);
 •     в міському будівництві («скління» зупинок, телефонних кабін, покрівлі; створення арочних конструкцій);
 •     в с / г («скління» теплиць, конструювання агропромислових об’єктів і комплексів)
 •     у сфері реклами (світлові короби, табло, козирки, об’ємні букви);
 •     при створенні дизайну інтер’єру (балкони, підвісні стелі, зимові сади, перегородки).

Ключові переваги сотового полікарбонату

 •     Вогнестійкість (при дії високих температур матеріал починає плавитися, але поширення полум’я не відбувається).
 •     Зручність монтажу (всі панелі адаптовані під легку і безпроблемну установку за допомогою «рядових» інструментів: дрилі, пили, викрутки).
 •     Світлопроникність.
 •     Відмінні ізоляційні властивості.
 •     Надзвичайна легкість.
 •     Стійкість до погодних «капризів» (завдяки особливому зовнішньому шару панель захищена від зносу і пожовтіння).

Гарантійний термін експлуатації конструкції із стільникового матеріалу – десять років. На практиці ж вона може прослужити і тридцять – все залежить від того наскільки грамотно був зроблений вибір полікарбонату.

Монолітний полікарбонат

Зважаючи на свою «пристойної» вартості, для спорудження горизонтальних конструкцій використовується значно рідше, ніж стільниковий. Правда, характеристики міцності у нього набагато вище.

Лист монолітного полікарбонату – це цільна прозора плита. Її товщина, як правило, становить від 2 до 12 міліметрів.

Матеріал знайшов своє застосування в:

 •     виробництві зовнішньої реклами (штендери, вивіски)
 •     виробництві промислових теплиць і парканів у с / г;
 •     будівництві спортзалів, стадіонів;
 •     фінансовій сфері.

Гарантійний термін експлуатації – 10 років.

Безумовно, всі перераховані вище характеристики і переваги будуть властиві виключно якісної, сертифікованої продукції. Тому пересічному покупцеві дуже важливо знати, як правильно вибрати полікарбонат.

Сотовий полікарбонат – який вибрати і на що звернути увагу?

Якщо у вас виникло бажання створити світлопрозору конструкцію «у рамках» своїх приватних маєтків, то ваш оптимальний вибір – це стільниковий полікарбонат.

Товщина полікарбонату

Перше, з чим варто визначитися в процесі пошуків – оптимальна товщина полікарбонатного листа. Її визначають з урахуванням таких факторів, як снігове і вітрове навантаження на конструкцію, радіус вигину, крок обрешітки.

Стільниковий полікарбонат мінімальної товщини не може бути рекомендований для зовнішніх споруд. Хоча оману, що «тонкий матеріал – істотна економія» продовжує долати уми обивателів. Погляньте на питання розсудливо: яка ж це економія, якщо аркуші меншої товщини зажадають більш частого кроку обрешітки з чималими додатковими витратами на профіль. Але впадати в іншу крайність, вибираючи найбільш товсті зразки теж неправильно. Кожній конструкції – індивідуальний розрахунок.

Відповідність ваговим стандартам

Перед тим, як вибрати полікарбонат, не зайвим було б переконатися, що пропоновані вам листи відповідають світовим ваговим стандартам. Не соромтеся бути уїдливими – це у ваших інтересах.

Один квадратний метр листа товщиною 4 міліметри повинен важити 800 грам, 6 міліметрів – 1,3 кілограма, 8 міліметрів – 1,5 кілограма, 10 міліметрів – 1,7 кілограма, т.д. Заявлені виробником навантаження стільниковий полікарбонат буде витримувати виключно при реальному відповідно цим цифрам.

Ряд виробників, переслідуючи мету здешевлення собівартості продукції, зменшують вагу квадратного метра матеріалу. Чи наслідки у такої «економії»? Безумовно. При зменшенні ваги на 10 і більше відсотків відбувається «автоматичне» ровномірне потоншення горизонтальних і вертикальних стінок листа. А це тягне за собою істотне погіршення несучих характеристик полікарбонату.

Справедливості заради варто відзначити, що в деяких випадках для деяких типів конструкції «полегшені» аркуші можуть використовуватися цілком успішно, але, погодьтеся, покупець має право знати, що це «лайт». Цивілізовані виробники передбаченої політикою компанії способом «позначають» такі зразки. Це може бути:

 •     слово light (CarboglassЛайт, Polyligh);
 •     буква в назві (Makrolon В-line);
 •     кілька відрізняється торгове найменування.

Гарантія на «полегшені» листи, як правило, становить не більше п’яти років.

Колір плит

Який стільниковий полікарбонат краще – синій, бірюзовий, молочний, бронзовий, прозорий, зелений? Хотілося б відповісти – той, який буде вам до смаку. Але це не так. Дуже важливо враховувати цільове призначення конструкції.

Синє, бірюзове, зелене покриття зможе дуже вдало відтінити зону басейну, але буде вкрай невдалим рішенням, наприклад, для торгової точки, оскільки до невпізнання змінить колір всіх знаходяться під ним предметів.

Прозорий полікарбонат рекомендований для теплиць, але не бажаємо для облаштування зони відпочинку – ви просто зійде з розуму від спеки.

Подібних прикладів можна навести безліч, тому, якщо ви сумніваєтеся в правильності своїх суджень, не зайвим буде проконсультуватися з приводу оптимального колірного рішення у професіонала.

Торгова марка

Якість матеріалу безпосередньо залежить від того хто і де його справив. Це аксіома. Зовнішня схожість всієї продукції представленої на ринку – лише ілюзія; кожна фірма-виробник характеризується своїми «фішками» і тонкощами організації виробничого процесу.

Полікарбонат від провідних компаній обов’язково «забезпечений» шаром УФ-захисту, наносячи методом коекструзії. Такий шар охороняє сам матеріал, а також те, що під ним знаходиться від жорсткого випромінювання.

Дорожать своєю репутацією виробники при виготовленні листів враховують безліч технологічних нюансів. Один з них – не перевищувати встановленого нормами кількості вторинної сировини. Матеріал родом з Європи та Ізраїлю однозначно прослужить вам довгі роки, не завдаючи проблем і незручностей. Чого точно не скажеш про китайську підробку – з такою продукцією ви просто втратите гроші і час.

Вибір постачальника матеріалу

Відповідь на питання, як вибрати стільниковий полікарбонат, без алгоритму «обчислення» сумлінного постачальника достатньо повним вважатися не може. Тому пропонуємо вашій увазі такі критерії «відсіву»:

Досвідчений, парний продавець завжди слід принципом індивідуального підходу. Варіантів конструкцій з полікарбонату маса – не можна все гребти під одну гребінку.

Якщо постачальник активно стверджує, що різниці, окрім ціни, між марками немає ніякої, сміливо тікайте з цієї торгової точки – з великою часткою ймовірності можна припустити, що тут вам спробують «підсунути» не шпарко якісний товар.

Не вірте також доводам купити матеріал більшої або меншої товщини, чим вам порадив незалежний професіонал – вони можуть бути мотивовані спробами «штовхнути» залежалися на складі зразки.
Порядний постачальник, крім проявленої чесності та професіоналізму, обов’язково запропонує вам придбати необхідні для вашого полікарбонатного споруди комплектуючі – профілі, термошайби, торцеву стрічку. Він не побоїться «відштовхнути» вас додатковими витратами – адже цей «інвентар» для якісного монтажу конструкції дійсно необхідний.

Чесний продавець завжди підкаже, який полікарбонат краще і за першою вимогою надасть документацію, що підтверджує характеристики і якість матеріалу.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *