Теплиця з полікарбонату своїми руками

Багато садівники вирощують овочі у відкритому грунті. Однак підвищена вологість під час туману і дощів призводить до появи фітофтори та інших хвороб рослин. В результаті це йдуть нанівець майже піврічні зусилля садівників з вирощування томатів, огірків, перців і інших культур. Бувають випадки, коли садівникам доводиться викидати майже весь урожай на звалище.

Для захисту від зайвої вологи і для створення кращих умов розвитку роблять парники і теплиці з полікарбонату або плівки.

Однак використовуваний для покриття парників поліетилен або подібний покривний матеріал недовговічний. Часто буває, що його доводиться міняти щороку, а це тягне додаткові витрати. У парниках, зроблених з дуг важко вирощувати високорослі сорти рослин. Крім цього під час дощів, вода накопичується на поліетилені і відтягує його.

У стаціонарних теплицях покривний матеріал також доводиться періодично міняти. Скло при всій його довговічності, є крихким матеріалом. Проте, з’явилися нові матеріали, які позбавлені всіх цих недоліків.

Теплиці із стільникового полікарбонату

Одним з таких матеріалів є стільниковий полікарбонат. Він являє собою листи двошарового пластику різної товщини. Для теплиць зазвичай застосовують аркуші розмірами в довжину 6 м, ширину 2 м. 10 см., і товщина 4,5 мм.

Стільниковий полікарбонат має ряд переваг у порівнянні зі склом і особливо з поліетиленом:

1) Полікарбонат має високу ударостійкість і практично не ламається при зачіпанні його лопатою або ударі м’ячем.

2) Пластик не проникний для ультрафіолетового випромінювання, яке шкідливо для рослин.

3) Полікарбонат пропускає 86% сонячного випромінювання і розсіює його, тому виключається можливість обпалити рослини прямими сонячними променями.

4) Двошарова конструкція полікарбонату забезпечує кращу теплоізоляцію.

5) Полікарбонат легко ріжеться пилкою, ножем або ножицями по металу, в ньому дуже просто свердлити отвори. Він дуже легко кріпиться до каркаса саморізами за допомогою електричного шуруповерта.

6) Полікарбонат важить значно менше ніж скло. Його квадратний метр важить всього 1 кг і його легко перевозити, так як його можна скрутити і помістити в багажник автомобіля.

7) У порівнянні з іншими покриттями на полікарбонат майже не прилипає пил, а забруднення з поверхні легко змивається водою.

8) Полікарбонат не горить. При близькому контакті з полум’ям він лише оплавляється.

При всіх цих достоїнствах він коштує стільки ж скільки і звичайне скло. Тому далі ми розглянемо відповідь на питання як зробити теплицю з полікарбонату.

Теплиці під полікарбонат

Найкраще стільниковий полікарбонат використовувати як покриття капітальних теплиць. Каркас теплиці може бути виконаний з дерева, пластику або метала.

Для провітрювання в теплиці роблять двері, вікна та кватирки. Добре зарекомендувала себе арочна форма даху. Вона створює додатковий об’єм повітря в теплиці, а також має більш жорстку конструкцію. При арочної конструкції за допомогою системи важелів дуже легко зробити кватирки, таким чином, щоб відкривалися цілі секції даху. Величина кватирки повинна бути не менше 25% від загальної площі даху. Додаткове провітрювання забезпечують двері. Вони можуть бути розташовані в торцях теплиці або в її бічній стіні.

Доріжки в теплиці найкраще викласти тротуарною плиткою. Грядки бажано відгородити бордюрами і зробити їх високими. Такі грядки полегшують догляд за рослинами. Під стелею прикріплюють арматурні прути. До них зручно прив’язувати шпагатом рослини.

Фундамент для теплиці з полікарбонату

Створення теплиці починається з фундаменту. Він може бути зроблений з бетону, цегли, каменю та інших матеріалів. Одночасно з фундаментом відразу ж заливають огорожі грядок. Каркас теплиці може бути зроблений з металу. Краще всього використовувати куточок або квадратну трубу. Спочатку зварюють обв’язку і встановлюють її на фундамент.

Перед установкою метал необхідно пофарбувати для запобігання корозії. Потім у обв’язці та фундаменті свердлять отвори. За допомогою анкерних болтів, обв’язка надійно прикріплюється до фундаменту.

Збірка теплиці з полікарбонату

Після цього по кутах і периметру обв’язки встановлюють і приварюють стійки. Крім цього заздалегідь встановлюють і приварюють дверні блоки. Зверху стійок і дверних блоків встановлюють верхню обв’язку. Її роблять тільки з куточка і зміцнюють зазором між стійками. Це необхідно для того, щоб при установці покриття листи полікарбонату заходили під куточок і прикривалися їм від атмосферних опадів. Потім на верхню обв’язку встановлюють арки. Їх краще всього замовити заздалегідь у фірмі що займається виготовленням метала конструкцій. Між собою арки пов’язують коником і поперечними стяжками куточка. Ці стяжки необхідні для додання жорсткості покриттю та запобігання його прогину взимку від снігу.

Потім в дах встановлюють арочні кватирки і приварюють шарніри до коника. Встановлюють систему тяг і важелів, призначених для підйому кватирки. Таку систему легко виготовити за кресленнями.

Розміри теплиці з полікарбонату

Далі металевий каркас фарбують. Для цього на верхній стяжці роблять настил з дощок, який також допомагає при складанні даху. Каркас, таким чином, готовий. Його розміри можуть бути будь-якими. При складанні креслень просто необхідно враховувати розмір листа полікарбонату.

Монтаж теплиці з полікарбонату

Укладати листи полікарбонату на арочне дах можна тільки уздовж довгої сторони аркуша. Листи прикріплюються за допомогою саморізів зі свердлом, їх прикручують дрилем за допомогою біти. Для кріплення пластику можна використовувати спеціальні термошайби. Вони щільно прикріплюють полікарбонат до каркаса і компенсують його розширення при перепаді температури. В якості притискної пластини, добре підходять пластикові аркові куточки, які продаються в магазинах будівельних матеріалів.

Розмір одного куточка відповідає товщині листа полікарбонату і тому він надійно закриває кромку пластику. Такий куточок легко загинається по дузі при арочної конструкції даху і не утворює загинів. Ще, замість цього можна використовувати смуги оцинкованого покрівельного заліза.

Перед монтажем полкарбонат з нього знімають пакувальну плівку. Потім краю промащують клеєм і прикріплюють пластиковий куточок. Відкритий верхній край пластику необхідно герметизувати за допомогою скотча або спеціальній герметичній монтажною стрічкою. Нижній край пластику зашпаровують перфорованої монтажною стрічкою. Якщо край герметично НЕ заклеїти, то в канали потрапить волога, взимку замерзне і зашкодить пластик. Перфорація знизу забезпечує дренаж конденсату.

Для з’єднання двох листів полікарбонату застосовуються спеціальні сполучні планки.

Спочатку листами полкарбонат закривають дах, потім торці арок. Після цього пластик прикріплюють до стін теплиці та дверей. Кутові з’єднання закривають металевим або пластиковим куточком. Потім остаточно видаляють захисну плівку.

На двері встановлюють фурнітуру, ручки засувки, а також гачки, що фіксують двері у відкритому стані. Для герметизації кватирок використовують гумовий ущільнювач.

Ось власне і вся технологія, щоб зібрати теплицю з полікарбонату своїми руками. У цьому керівництві описана технологія створення посиленої теплиці з полікарбонату, яка не буде боятися випадання великої кількості снігу або граду. Якісь роботи вам доведеться доручити досвідченому фахівцеві, але більшість робіт ви зможете зробити самостійно.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *