Боротьба із шкідниками редиски

Боротьба із шкідниками редиски

У редиски не так вже й багато шкідників, термін дозрівання у неї короткий, а тому вони не встигають толком нашкодити. Але, все ж, іноді редиску вражають “непрошені гості” і врожай буває зіпсований. Щоб не допустити цього, потрібно знати, як захистити редиску і чим обприскати її від шкідників.

Як боротися із шкідниками редиски?

Головний шкідник редиски – хрестоцвітні блішки. Цей крихітний жучок темного кольору спритно стрибає і, незважаючи на свої мініатюрні розміри, може призвести до істотного негативного результату для редиски. Блішки поїдають листя рослини, залишаючи в ньому дірочки. І коли вони досягають певних розмірів, редис зупиняється в рості.

Природно, коренеплід не визріває, а іноді навіть гине. Звертати увагу на даного шкідника потрібно вже на етапі сходів, оскільки молоді рослини не здатні довго чинити опір навалі цих шкідників. Особливо активні хрестоцвіті блішки в суху і жарку погоду.

Боротьба із шкідниками редиски

Отже, чим обробити редис від цих дрібних шкідників?

Можна обприскати листя редиски розчином деревної золи (2 склянки свіжої золи на відро води з додаванням 50 грамів господарського мила).

Золу можна не розводити у воді, а просто розсипати на грядку, щоб вона потрапила на листочки. Аналогічно можна поступити з тютюновим пилом.

Для більшої ефективності можна обробити молоді сходи інсектицидом «Інта-Вир». Не завадить і обприскування сусідніх культурних рослин. Проте робити це потрібно лише в крайньому випадку, оскільки є ризик знищення посівів.

Порада: після обробки редиски, поливання проводити потрібно дуже обережно, найкраще – крапельним способом, щоб не змити з листя завдані засоби боротьби.

Ще один ворог редиски – білянка, точніше її личинки. Боротися з нею краще всього без хімічних препаратів. Наприклад, можна обробити грядки розчином гірчичного порошку, кухонної солі і меленого перцю.

Щоб приготувати розчин, потрібно взяти по 2 столові ложки гірчичного порошку, солі і одну чайну ложку червоного або чорного меленого перцю. Розводять цю суміш в десяти літрах води і поливають грядку з посіяним редисом.

Крім боротьби із шкідниками редиски, потрібно також проводити профілактичні роботи – вчасно прибирати бур’янисту траву, дотримуватися правильної сівозміни, не запізнюватися з посівом насіння, на ранніх стадіях застосовувати легкий накривний матеріал, вчасно поливати, розпушувати рослини, щоб прискорити їх зростання.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *