Диня в середній смузі – наскільки це реально?

Диня в середній смузі – наскільки це реально?

Диня – це не просто рослина зі смачними плодами. Культура багата вітамінами і мікроелементами, а також містить фолієву і аскорбінову кислоти, каротин, клітковину.

Диня є баштанної культурою, батьківщина якої – Середня і Мала Азія. Вона зростає в умовах сухого і теплого клімату, не терпить надлишкового зволоження і стійка до засолення грунту. Період визрівання плодів під жарким сонцем становить близько 6 місяців.

Найкраще диня росте в південних регіонах, але це не означає, що жителі середньої смуги не можуть насолодитися власноруч вирощеної динею. Сьогодні виведено стільки різних сортів, що можна підібрати такий, який не просто виживе в несприятливих умовах, але і дасть відмінні за якістю плоди.

Підготовка місця для посадки дині

Для вирощування теплолюбної культури велике значення має вибір і підготовка ділянки. Місце вибираємо так, щоб воно добре прогрівалося сонцем і не продувалось вітром.

Готувати місце посадки дині починаємо з осені. Необхідно перекопати грунт на глибину багнета лопати і внести органічні добрива (перегній, гній) з розрахунку 3-4 кг на кв. м. Якщо на вашій ділянці глинистий або суглинний грунт, доцільно вносити пісок в пропорціях піввідра на кв. м.

З настанням весни потрібно перекопати ділянку, при цьому удобрити її калійними і фосфатними добривами, а безпосередньо перед посадкою додати гній і азотовмісні добрива.

Підготовка насіння дині до посіву

Після підготовки грунту можна приступати до підготовки насіння. Купити насіння можна в будь-якому спеціалізованому магазині, при цьому варто звернути увагу, що насіння віком 3-4 роки дають найбільшу врожайність.

Підготовка насіння дині до посіву

До посіву насіння вимочуються в розчині борної кислоти близько 12 годин. Для успішного вирощування дині практикують “загартовування” насіння. Їх опускають в теплу воду, потім залишають на добу при кімнатній температурі, потім на 18-20 годин витримують у холодильнику при температурі близько 0°С, після чого повертають у кімнатні умови. Дана процедура повторюється до трьох разів за тиждень до висадки насіння.

Для вирощування розсади готуємо квіткові горщики і заповнюємо їх землею. Вимочене насіння дині висіваються по 2-3 штуки на глибину до 5 см. Горщики залишаємо при температурі близько 20°С. Через сім днів чекаємо перші сходи.

В горщику один паросток буде домінуючим, тому інші сходи необхідно видалити. Після появи четвертого листка росток необхідно прищипнути для розвитку бічних пагонів. Поливати розсаду потрібно в міру.

 Поливати розсаду потрібно в міру

Висадка дині у відкритий грунт

Після закінчення 25 днів розсаду можна висаджувати у відкритий грунт. На підготовленому грунті робляться лунки на відстані 70-80 см, куди і висаджуються саджанці дині. При сильних заморозках захід краще відкласти.

Найголовніше при висадці дині – не пошкодити коріння, краще всього висаджувати розсаду з кореневою грудкою. Після посадки диню потрібно полити і присипати піском або сухою землею.

Як доглядати за динями

Догляд за динями полягає в поливі, прополюванні, розпушуванні і підгортанні. При цьому рихлити рослини потрібно на глибину не більше 10 см. Після утворення бічних пагонів молоді дині слід підгорнути.

В процесі вирощування дині поливати її потрібно помірно, не допускаючи попадання води на листя і стебла. Після того як рослина адаптується, необхідно виконати прищипування головного стебла над сьомим листочком, а також бічних пагонів. Повинно залишитися тільки 3 зав’язі, інші квітки слід видалити. Відстань між плодами має бути рівномірна. Батоги, на яких немає плодів, потрібно видалити.

Як доглядати за динями

Перша підгодівля проводиться після двох тижнів після висадки дині у відкритий грунт і повторюється кожні 10 днів до початку дозрівання плодів. Підгодовують культуру зазвичай курячим або коров’ячим гноєм.

 

Як бачите, навіть в умовах середньої смуги можна успішно вирощувати дині і збирати з них багатий урожай.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *