Найнебезпечніші шкідники сливи на дачі

Слива
Сливові шкідники завдають величезної шкоди, але можуть бути практично не помітні. Саме тому важливо знати їх “в обличчя” і вміти ефективно з ними боротися. Найбільшої шкоди сливі наносять плодові пильщики, сливова плодожерка та сливова попелиці. Як же розпізнати шкідників?

Сливовий пильщик

Розвиток цього шкідника тісно пов’язано із цвітінням, утворенням та зростанням зав’язі. Зимує сливових пильщик в стадії личинки в коконах у ґрунті на глибині 5-20 см. Навесні личинки починають з’являтися, заляльковуються, а перед цвітінням вилітають дорослі особини.

Спочатку сливові пильщики концентруються на сортах, які рано зацвітають. Масовий літ і відкладання яєць самками відбуваються під час цвітіння при температурі повітря вище 10С. Там, де шкідник відкладає яйця, видно дрібні опуклі цятки іржавого кольору. При високій чисельності в одному бутоні може бути до 7 яєць. Личинки народжуються в кінці цвітіння, вони зазвичай проникають всередину зав’язей, зазвичай з верхівки.

За період розвитку одна личинка пошкоджує до 6 зав’язей, які потім опадають. Найбільше від цього страждають сорти сливи, що зацвітають рано. Шкідники воліють дерева, які рясно цвітуть, мають загущену крону і добре захищені від вітру. Якщо період бутонізації і цвітіння затягнутий, сливовий пильщик знищує до 90% урожаю слив.

Сливовий пильщик
На місці відкладання яєць сливового пильщика утворюються дрібні опуклі цятки іржавого кольору

Сливова плодожерка

Цей шкідник зимує в стадії дорослої гусениці в коконах під корою і в тріщинах дерев. Початок льоту метеликів збігається з закінченням цвітіння сливи. Комахи розвиваються в двох поколіннях.

Політ комах триває до кінця серпня. Плодожерка відкладає яйця на плоди, а іноді і листя. Надродження гусениць з яєць починається через 2-3 тижні після того, як слива починає цвісти. Гусениці живляться м’якоттю плодів.

Cливова плодожерка
В роки масового розвитку сливова плодожерка може знищити весь урожай сливи

Сливова (очеретяна) попелиця

Зимує шкідник у стадії яйця на штамбах і гілках дерев сливи. Навесні, в період розпускання бруньок, що починають отрождаться личинки, які швидко ростуть, перетворюються у живонароджених самок. При масовому розмноженні попелиця покриває все листя, пагони, а також плодоніжки суцільним шаром. Листки не скручуються, але на них з’являється сизий наліт з шкурок комах.

Масовий розвиток спостерігається в червні-липні. Велика частина попелиці в кінці липня перелітає з сливи на очерет і знаходиться там до осені. Після цього крилаті самки перелітають на сливу, де й відкладають яйця. За рік розвивається до 10 поколінь шкідника.

Сливова попелиця
Сливова попелиці залишає білий наліт на листках

Важливо вміти своєчасно розпізнавати і розрізняти цих шкідників, щоб ваші сливові дерева залишалися здоровими і приносили хороший урожай.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *