Правила посадки і догляду за малиною

Правила посадки і догляду за малиною. Фото

Посадка малини

При висадці малини необхідно вибрати ділянку, який буде захищений від вітру, також він повинен бути помірно вологим і нічого не повинно перешкоджати потраплянню на ділянку сонячного світла. Їх усіх ягідних малина є самої вимогливої до ґрунті. Краще за все вона відчуває себе на супіщаних або суглинкових грунті, яка має водопроникну підґрунтя.
Саджанці висаджують ранньою весною, перш ніж розпустяться бруньки або восени, після листопаду. Терміни посадки індивідуальні для різних регіонів. Садівниками рекомендуються пізні осінні посадки, однак якщо сніг буде запізнюватися, саджанці можуть замерзнути і загинути. Для того, щоб саджанці прижилися також велике значення має якість саджанців. Вони повинні мати потужні мичкувате коріння і бути добре розвиненими.

Правила посадки і догляду за малиною. ФотоМалина відноситься до рослин, які сильно осушують грунт, харчуючись тим самим великою кількістю корисних поживних елементів. Тому одним з головних умов по догляду за кущами малини є збереження вологи і регулярний полив. Особливо це стосується першої половини літа з додаванням у ґрунт поживних речовин. Збереження поживних елементів у грунті досягається прополкою грунту та видалення бур’янів. Перші два роки, поки кущі ще не розрослися грядки можна обробляти і вздовж і впоперек. Нащадки, які не знадобляться для розмноження малини, слід видаляти під час прополки грунту.

Малину удобрюють органічними добривами або органо-мінеральними сумішами кожен рік. Якщо переборщити з дозою азотистих добрив, то у неї може спостерігатися невідповідна ріст пагонів, які найчастіше не визрівають і підмерзають взимку. У період, коли починають зав’язуватися плоди, малину необхідно підгодовувати гнойовою рідотою. У тих місцях, де в червні або липні випадає мало опадів, малину необхідно поливати. Поливання проводитися напуском води.

Правила посадки і догляду за малиною. Фото

Догляд за малиною

Малина любить світло. Якщо малина висаджена на ділянках, які погано освітлюється сонцем, то в цьому випадку у малини розвиваються тонкі пагони слабкі нирки, які в майбутньому дадуть мало квітів і відповідно плодів. Для висадки малини вибираються ділянки з невеликим ухилом, максимум до 3 градусів. Грунт на ділянках повинна бути в розпушеному стані та очищена від бур’янів. Перед посадкою грунт удобрюють органічними і мінеральними добривами. Малина висаджується в кінці вересня або початку жовтня. Кущі малини висаджуються рядами, відстань між якими повинна становити 1,3 метра, а в самому ряду між кущами має зберігатися відстань півметра. При висадці малини потрібно слідувати наступним правилам.
Коріння рослини повинні розташовуватися вертикально.

Правила посадки і догляду за малиною. Фото

Якщо посадка проводиться на легкому грунті, то кореневу шийку необхідно заглиблювати на 5 сантиметрів. На важких грунтах, шийку залишають на рівні грунту.

Малину потрібно поливати з розрахунку одне відро на три куща, після поливання це місце мульчують. На ділянці, який підготовлений для висадки малини, потрібно встановити шпалери, які потрібні для подальшої підв’язки плодоносних пагонів. Для установки шпалер, уздовж рядів з малиною забиваються стовпи на відстані від 5 до 7 мм, між якими натягують дріт в два ряди на висоті 0,6см і 1 метр. Малина починає плодоносити вже через рік після посадки. Основний догляд за малиною досить простий.

Навесні пагони малини необхідно звільняти від снігу та підрізати верхівки на 15 см, для того щоб дати можливість розвиватися боковим нирках. В такому випадку кущ починає плодоносити рівномірно і дружно. У цьому випадку підвищується врожайність малини. Подальший догляд за малиною включає в себе розпушення ґрунту і знищення бур’янів. Запізнюватися з розпушуванням грунту не рекомендується, так як при пізньої обробці можна пошкодити нові пагони. Ті пагони, які вже дали плоди, потрібно вирізати, щоб вони не виснажували грунт і не були джерелом хвороби для всього куща. Крім цього вирізаються зайві однорічні пагони. На кущі залишається від 7 до 10 цих пагонів для плодоношення.

Правила посадки і догляду за малиною. Фото

Перші пагони рослини зазвичай дуже швидко розвиваються і тому є шанс їх інтенсивного зараження пурпуровою плямистістю або пошкодження малиновою мухою. Перші пагони легко ламаються від вітру або навіть дощу, тому кущ малини рекомендується формувати з других пагонів. До кінця вегетаційного сезону, другі, вже більш міцні пагони досягають висоти до 1,8 метра.

Кущі малини, висаджені на одній ділянці, можуть рясно плодоносити 12 років, а іноді і більше. Але для цього малину треба удобрювати. Через 2, а іноді і 3 роки, грунт удобрюють перегноєм (5 – 8 кг), додаючи на 1 квадратний метр від 10 до 15 гр. Процедура підживлення проводиться під кінець вересня або на початку жовтня калійними, фосфорними і азотними мінеральними добривами. Літні підживлення призводять до посиленого росту однорічних пагонів рослини.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *