Шпари під яблунею

Перекопувати землю під самим стовбуром – зайва робота. Корені тут товсті, вони не беруть із землі живильні речовини, а тільки переправляють їх у стовбур дерева. Живлення ж надходить споконвічно через тонкі розгалуження на кінцях великих коренів. Частина добрив взагалі вивітрюється. Крім того, якщо у дерева коренева система розів'ється поверхово, його легше повалить вітер, буря.

Уважні, розуміючі (і прагнучі одержати від саду вигоду) господарі все частіше використовують у плодових насадженнях для підживлення (та й для поливу) садові бури. Подібні нескладні механізми є в продажі, а багато кому більше подобаються виготовлені вмільцями.

Шпари ці можна бурити до пізньої осені. Якщо ж не встигли, перенесіть роботу на весну. У землю шпара заглиблюється на 40-60 см. Невелике, але дуже істотне вдосконалення – у центрі шпари можна встановити поліетиленову або металеву трубу, проробивши в ній дірки. Верх цього пристосування має опинитися на рівні землі. У шпару засипають живильну суміш, скажімо, торф із компостом (1:1) плюс на відро її склянка мінеральних добрив (найкраще просто взяти нітрофоску). Під одним деревом достатньо зробити чотири шпари і засипати в них, розподіливши нарівно, два відра суміші. Щоб "засипання" краще осідало, потроху заливають розведену (1:10) гнойову рідоту, а якщо її немає – воду. 

Через шпару, обладнану описаним способом, повітря краще надходить до коренів дерева, живильні речовини швидше проникають на глибину. Установіть над шпарами "дах" – наприклад, укопайте половинки поліетиленових пляшок, це буде захист від затоптування і засмітчення. І в наступному році легко буде визначити місця для нових шпар. Їх треба змістити і відсунути від штамба додатково сантиметрів на 40. Приблизно таку територію охоплює річний приріст.         

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *