Слимаки – небезпечні шкідники городу

Слимаки - небезпечні шкідники городу

Серед шкідників городу одними з самих ненажерливих є слимаки. Вони небезпечні не тільки тим, що істотно скорочують урожай і якість овочів, забруднюючи їх слизом, але і переносять грибні та бактеріальні хвороби. Як же боротися зі слимаками на дачі?

Слимаки поїдають впали і уражені листя, а потім, переповзаючи на нове здорове рослина, вражають і його. Найбільшої шкоди молюски слизняка завдають рослинам в городі у другій половині літа, особливо у вологий період, переважно на тих ділянках, де переважають суглинні або глинисті ґрунти, в загущених посівах, де грунт прогрівається недостатньо добре.

Слимаки ведуть нічний спосіб життя, а вдень ховаються в прохолодних і тінистих місцях під дошками, заповзають в траншеї. Яскраве денне світло шкодить розвитку і харчування слимаків, тому вони живуть у зволожених місцях городу. При відсутності вологи та зниження температури до 4-7°С молюски гинуть.

Існує кілька видів слимаків, які зустрічаються в городі.

Слизняк сітчастий

Цей представник слимаків має світло-сіре забарвлення з жовтуватим або червонуватим відтінком. Довжина тіла дорослої особини досягає 5-6 см, на спинці є чорні дрібні плями і штрихи. Личинки харчуються гниючими листям та іншими органічними залишками. Дорослі особини пошкоджують зелені частини рослин, а також плодові і ягідні культури.

Слизняк польовий

Представники цієї різновиди слимаків мають світло-жовтого з буруватим відтінком забарвлення. Слимак польовий зимує в грунті, під бур’янами та іншими предметами на грядці. Молюски живуть 6-7 місяців. Навесні з перезимували яєць слимаків з’являються молоді особини, які через два місяці стають вже дорослими особинами. Нову кладку яєць слимаки відкладають у другій половині літа і восени.

Заходи боротьби

Боротися зі слимаками необхідно комплексно, проте варто не забувати і про профілактичні заходи.

  • Регулярно видаляйте бур’яни і скашивайте траву на узбіччях ділянки, а також навколо овочевих грядок. Так як слимаки ховаються в заростях і не виносять згубних сонячних променів, видаливши траву, ви захистите ділянку від цих шкідників.
  • Проведіть дренаж ділянки для того, щоб знизити надмірну вологість грунту на ділянці.
  • Не допускайте загущених посадок овочевих культур: це головні місця, де ховаються слимаки.
  • Розкладайте в міжряддя приманки з шкірки цитрусових, наприклад, лимона, апельсина, грейпфрута.
  • На невеликих ділянках городу можна посіяти петрушку, яка відлякує слимаків.
  • Також слимаки уникають ділянок городу, мульчування яких проводиться хвойними голками.

Щоб позбавити ділянку від слимаків, вкопати в землю стакани, зроблені з пластикових пляшок, наповніть їх наполовину пивом. Слимаки сповзаються на приманку у великій кількості. Кілька таких порцій напою, і до кінця сезону ви не побачите шкідників в своєму городі.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *