Як правильно вибирати насіння овочів

Як правильно вибирати насіння овочів

Кожна людина, яка займається розведенням овочевих культур, знає, як важливо правильно вибрати і купити якісне насіння. Від цього багато в чому залежить успішність майбутнього врожаю. Купувати насіння слід тільки в великих спеціалізованих магазинах.

Де купити насіння?

З покупки насіння все і починається. І перше, про що треба подумати над правильним вибором – це місце для придбання хорошого насіння. Адже сьогодні можна знайти чималу кількість історій від різних дачників про те, як їхній досвід вирощування овочів виявився зовсім невеселим. А все через те, що свого часу їх вибір припав на неякісне насіння.

Безумовно, крім якості самого насіння на урожай мають вплив і інші чинники, наприклад, якість грунту або придатні погодні умови. Але, тим не менш, саме якість насіння стане вирішальним у питанні вирощування вдалого врожаю. І найголовніша порада, яка з’явилася з багаторічним досвідом – це те, що купувати насіння овочів треба не у бабусь, що сидять біля ринку, а в спеціалізованих відділах великих магазинів або в моєму улюбленому інтернет-магазині насіння. На те є кілька причин: по-перше, магазини пов’язані з надійними фірмами, які виробляють насіння, та й ціна у них буде нижчою, ніж у окремого продавця. А по-друге, магазин відповідальний за товар, який продає, тому в разі виникнення претензій у вас до придбаного товару, торгова точка повинна або його поміняти, або повернути ваші гроші.

Який виробник надійніше?

Вибираючи насіння, відразу варто задатися питанням, хто ж їх виробник. Не звертайте уваги на барвисті упаковки, найчастіше це всього лише приманка для покупця, за якою не приховується нічого особливого. В першу чергу приділіть увагу районованим сортам. Вони будуть більш пристосовані до характерних погодних умов, а, значить, зажадають меншого догляду за собою. Найчастіше вони ще й дешевше, ніж не місцеві сорти. Крім того, неправильний вибір кліматичної зони для насіння стане для них неприємним, навіть травмуючим фактором.

У разі, коли місцевих сортів для своєї ділянки ви не можете підібрати, треба купити помідорів насіння, огірків та інщих овочей від виробників, чия репутація не дасть засумніватися в якості. Виробники, чиї назви на слуху не стануть продавати поганий товар, так як дорожать своєю репутацією. Серед подібних виробників можна відзначити «Насіння України», «Професійне насіння», «GL Seeds» та інші.

Як правильно вибирати насіння овочів

Перевіряйте термін придатності

Визначившись з тим, яке насіння ви купуєте і який виробник вам до душі, не варто забувати про період придатності товару. Для початку зверніть увагу на саму упаковку. На ній крім самого терміну придатності в обов’язковому порядку мають бути присутніми назва сорту (культури), найменування виробника, його товарний знак і контакти (адреса, телефон), номер і вага партії (в грамах). Сам термін придатності, швидше за все, розташується на бічній кромці пакета.

Якщо ж упаковка виконана з фольги, а на передній стороні знаходиться об’ємний барвистий малюнок овоча, то вся інформація, в тому числі і про термін придатності розташуються на зворотному боці упаковки. Для того щоб дізнатися термін придатності, пошукайте слова «придатний до» або «термін придатності» із зазначенням місяця та року. Іноді, вказують дату упаковки насіння, в цьому випадку придатність буде обчислюватися кількістю місяців з цієї дати.

Після вибору правильних насіння від хорошого виробника вам для отримання пристойного врожаю слід створити найкращі умови для рослин.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *