Болгарський перець — посадка, вирощування, догляд

Якщо ви маєте намір виростити болгарський перець на своїй ділянці, то потрібно врахувати, що отримати хороший урожай даного овоча можна при дотриманні певної технології і, як і з іншими овочевими культурами не без деяких зусиль. Власне зупинимося на тому, як виростити болгарський перець. Насамперед, нам потрібно підібрати ділянку під вирощування перцю.

Він не повинен піддаватися холодним вітрам. Болгарський перець любить сонячні і безвітряні місця. Попередниками можуть бути як огірки, так і коренеплоди, крім картоплі. Якщо на ділянці раніше вирощувалися томати або баклажани, від посадки перцю краще утриматися і підшукати інше місце. Крім цього грунт повинен бути досить родючими і розпушування. Її можна удобрити перепрілим гноєм (1 відро), також це може бути перегній (2 відра) і склянка деревної золи з розрахунку на 1 м2.

Посадка болгарського перцю

Тепер перейдемо безпосередньо до висадки розсади перцю у відкритий грунт. Розсадний спосіб вирощування використовують, оскільки вегетативний період у рослини досить тривалий. Схема посадки перцю така: міжряддя 50 см, між рослинами в рядку 40 см. Посадку перцю виконуються вже до початку літа, щоб уникнути пошкодження заморозками. Краще проводити посадку під вечір або при похмурій погоді.

Щоб висаджені рослини краще взялися і найшвидше почали розвиватися, їх слід накрити плівкою. Зазвичай протягом першого тижня перець має млявий вигляд. Не перестарайтеся в цей період з поливами. У рослини слабкі корені, тому занадто перезволожувати грунт не потрібно. Інакше вони просто згниють. Краще допомогти перцю зміцнитися, виконуючи розпушування навколо рослин.

Це сприятиме додатковому надходженню кисню. Вже після встановлення теплої погоди і вкорінення розсади плівку можна буде прибрати. Враховуйте, що перець є досить крихким рослиною і зламати його дуже легко.

Болгарський перець — посадка, вирощування, догляд

Болгарський перець догляд

Поговоримо більш детально про поливах. Якщо стоїть спекотна погода, то до цвітіння перець потрібно поливати пару раз в тиждень. Якщо ж погода прохолодна, то одного разу буде достатньо. Поливи повинні бути рясніше з початку цвітіння і в період зав’язі, а також росту плодів. Причому поливати потрібно під корінь і прогрітою водою як мінімум до +22°C. Для підгодівлі болгарського перцю застосовується свіжий коров’як, деревна зола і трава.

В якості трави підійде кульбаба, кропива масою 5-6 кг, відро коров’яку і 10 ст. л. золи. Всі компоненти покласти в підходящу ємність об’ємом близько 100 л, заливаємо водою і перемішуємо. Через тиждень суміш можна використовувати для підживлення. Під кожен кущ перцю потрібно вносити 1 л розчину. Щоб не тільки відлякати шкідників, але і виконати додаткову підгодівлю в період цвітіння перцю використовують деревну золу, якою посипають як кущі, так і землю навколо них.

Вирощуючи перець, важливим моментом є пасинкування. Але не завжди воно необхідно. Коли стоїть спекотна погода, від пасинків краще не позбавлятися, тому що вони створюють додаткову тінь, що буде перешкоджати випаровуванню вологи з ґрунту.

Для отримання більш потужного і гіллястого куща верхівку варто прищипнути. Оскільки сорти перцю існують як низькорослі, так і високорослі, то у випадку з останніми їх доведеться підв’язувати. Крім вищесказаного потрібно враховувати, що при високих температурах повітря +30 °С і більше відбувається скидання квіток і зав’язі. Це говорить про те, що потрібно намагатися, щоб зав’язь на рослинах з’явилася до того, як настане спекотний період. Для створення тіні для перців заздалегідь висаджується кукурудза. Здебільшого питання, як виростити болгарський перець був розкритий. Що стосується різних моментів – підживлень, пасинкування перців і т. п., то про це буде йти мова у нових статтях сайту.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *