Будинок на дереві своїми руками: фото, відео

Пам’ятаєте про що ви мріяли в дитинстві? Звичайно, про будиночек на дереві. Затишному містечку, де можна поспілкуватися з друзями, почитати книжку, поплакати від образи. А в які захоплюючі ігри там можна грати. Хочете, щоб ваша мрія здійснилася? Наша стаття вам у цьому допоможе.

У вас у саду росте багато великих і розлогих дерев? На якому з них зупинити свій вибір, адже при помилці можуть бути неприємні наслідки.

Яким має бути дерево для будівництва будиночка?

Радимо відразу відмовитися від сосни. Її гілки сильно затуляють сонце, голки досить колючі. Соснова смола дуже важко видаляється з одягу і шкіри.

Ялинку люблять комахи. Її коренева система нестійка, тому для будиночка знадобляться два-три стовбура. Ялина теж виділяє клейку смолу.

Чудово підійдуть дерева з потужною кореневою системою, такі як дуб, ялиця, туя, клен. На цих деревах можна зводити досить серйозні конструкції. Якщо в планах невеликий будиночок, то підійде розлога яблуня.

Дерево має бути середнього віку і розміру. Перевірте, щоб воно не було гнилим всередині. При будівництві постарайтеся не пошкодити дерево. Адже воно живе довше людей і, можливо, переживе господаря будинку.

Правила будівництва будинків на деревах

Виконуйте прості рекомендації:

  • не зрізайте камбій і кору більше, ніж на половину – це може погубити дерево;
  • рослина буде рости, а значить і змінюватися, пам’ятайте про це;
  • план будинку повинен відповідати структурі стовбура, якщо дерево з нахилом, будиночок повинен його повторити;
  • основні роботи слід проводите на землі і тільки завершальні на самому дереві.

Будівництво будинку на дереві

Дерево обране, можна приступати до будівництва. Визначаємося з конструкцією підлоги, яка зіграє роль фундаменту. Для підлоги потрібні лаги, дошки та балки.

Платформа може бути жорстко фіксованою на стовбурі або мати кріплення, які дозволять регулювати висоту платформи.

Другий варіант потрібен, якщо опора буде закріплюватися навколо декількох стовбурів. Дерева ростуть не рівномірно і може знадобитися налаштувати висоту платформи. З двох міцних дощок робимо обхват стовбура. Дошки закріплюємо чотирма болтами. Встановлюємо лаги і настилаємо підлогу.

Для більшої надійності платформу зафіксуйте за допомогою розпірок від стовбура дерева до кутів і середньої лінії. Розпірки так само кріпимо міцними болтами. Якщо ви збираєтеся регулювати висоту будиночка, закріпіть платформу до гілок за допомогою ланцюгів і струн.

Для безпеки дітей платформа повинна бути обнесена загородженням, в ідеалі, зробіть стіни. Стіни можна сплести з вербових лозин або набити внапуск дошки.

Щоб піднятися в будиночок потрібні сходи. Прості дерев’яні сходи більш зручні і надійні. Але, можливо, дітям більше припаде до душі мотузкова. Її можна підняти в будиночок.

При будівництві пам’ятайте, що цей будиночок призначений дітям і значить слід пам’ятати про техніку безпеки. Не будуйте платформу занадто високо, міцно закріплюйте її. Прослідкуйте, щоб стовбур дерева в будиночку був гладкий, без гострих сучків. Перевірте, чи немає на дереві гнізд жалких комах.

Відео: Будиночок на дереві своїми руками

Будиночок на дереві: Фото

Як бачите здійснити мрію свого дитинства для своїх нащадків не так то вже й складно. Такий будиночок ідеально підійде для вашої дачі. Ось такі вийшли відмінні дачні вироби своїми руками. Удачі!

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Один коментар

  1. женя гребіневіч

    годівниця краща за цей будинок ха ха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *