Хвороби груші

Хвороби груші

Чорний рак для яблуні дуже небезпечний, але для груші він небезпечний в меншій мірі. Сама шкідлива форма цієї хвороби – пошкоджена кора на скелетних гілках і штамбах. Зараження, як правило, починається через ранок. Навколо цих ранок з’являється трохи вм’яте фіолетово-бура пляма, яке розростається концентричними зонами. Ділянки пізніше чорніють і розтріскуються, покриваючись дрібними горбиками. У місцях ураження кора схожа на гусячу шкіру. Листя, які вражені, вкриваються коричнево-червонуватими плямами, квітки зморщуються, буріють, маточки і тичинки чорніють. Вдавлені темно-бурі плями з’являються на дозріваючих плодах. Гриб зимує в корі уражених ділянках, в муміфікованих плодах, на опалих листках.

Хвороби груші

Чорний рак

Як боротися. Опале хворі листя восени спалити, з дерева зняти плоди, які засохли. Зачистити рани ножем від деревини, при цьому приблизно на 2 сантиметри захоплювати здорову кору, продезінфікувати 1-процентним мідним купоросом, а потім замазати садовим варом. В якості лікувальної замазки можна використовувати глину, на добу попередньо замочену у воді, але до неї треба додати в рівних частках коров’як.

Парша

Це захворювання викликає паразитний грибок, що вражає тканина листків, плодів і зелених пагонів. В результаті на плодах з’являються темно-коричневі, а згодом чорні плями, при сильному ураженні листя опадає, плоди деформуються, втрачають товарні вид.Парша на листках проявляється плямами бурого кольору з оксамитовим нальотом. Ці плями поступовим чином розростаються. Крім плям сіро-чорного забарвлення на плодах утворюються ще й тріщини. У груші при ураженні пагонів спостерігається лущення і розтріскування кори. Грибні спори після сильного дощу розсіюються вітром. Розвитку хвороби сприяє волога погода.

Парша

Парша

Як боротися. Необхідно обприскувати дерева і опале листя ранньою весною, до розпускання бруньок З%-ним нітрафеном для знищення грибів. Так само допомагає обприскування під час розпускання бруньок 3%-ною бордоською рідиною (300 г мідного купоросу в 300 г вапна на 10 л води) далі обприскування проводять 1%-ною бордоською рідиною відразу після цвітіння і повторно через 18-19 днів. Можна також скористатися препаратами фталан, фігон, каптав.В ході фази зеленого конуса можна обробити дерева 3-процентною бордоською рідиною (на 10 літрів води 400 грам вапна, 300 грам мідного купоросу). Якщо ж цей період Ви пропустили, то можна зробити це в ході порозовенія бутонів, але вже 1-процентною бордоською рідина або хлорокисью міді (на 10 літрів води 40 грам), або незабаром (2 грами), або фундазолом (10 грам). При необхідності наступне обприскування здійснюють після цвітіння, а потім з інтервалом в 13-15 днів тими ж препаратами. Листя спалюють восени після листопаду. Можна знизити захворювання паршею, якщо біля яблуні при посадці посадити малину, особливо добре, якщо їх гілки стикаються.

Заходи профілактики: своєчасне збирання і спалювання опалого листя восени, перекопування пристовбурних кіл пізно восени або ранньою весною, обрізка і спалювання уражених паршею і засохлих гілок навесні до набрякання бруньок.

Цитоспороз

Цитоспороз

Цитоспороз викликає у окремих ділянок кори засихання. Ця кора не чорніє, а залишається коричнево-червоної, і в ході її спроби відокремити вона мочалится. За всієї ураженої площі кори з’являються досить помітні горбики – збудники хвороби пікніди.

Як боротися. Точно також як і з чорним раком.

Филлостикоз головним чином вражає листя яблуні. Це можна помітити у вигляді бурої плямистості на самих листі. Проявляється найчастіше в середині червня.

Як боротися. Точно також як і з паршею.

Борошниста роса

Борошниста роса

Борошниста роса в рідкісних випадках вражає грушу, але частіше яблуню. На пагонах, листках, а іноді і на плодах і квітках з’являється білий борошнистий наліт, який складається із спор і грибниці. Пагони покриваються так сказати повстяним нальотом, засихають і скручуються листя, квітки деформуються, зав’язі опадають. Грибниця зимує на уражених пагонах.

Як боротися. Необхідно знищувати опале листя, вирізаючи спалювати хворі пагони. У яблуні у фазі відокремлення бутонів потрібно обприскувати дерева препаратом фундазол (10 грам) або ж препаратами сірки: сульфарид (на 10 літрів води 50-100 грам), сегра-80 або сегра-80Т (80 грам). Якщо тепла і волога погода, то необхідно повторити обробку відразу ж після того, як яблуні перестануть цвісти.

Плодова гниль

Плодова гниль

Плодова гниль любить вражати грушу, яблуню, а також всі кісточкові культури. Плями бурого забарвлення з’являються на плодах, потім подушечки сіруватого забарвлення з спір і грибниці, які розташовані концентричними колами. У плода м’якоть стає бурою, розм’якшеною і поганий на смак. Гриб у сховищах викликає чорну гнилизну: зовні плід набуває чорно-блискучий колір, а сама м’якоть стає чорно-бурою або бурою.

Як боротися. Влітку треба регулярно саду збирати і видаляти або ж закопувати хворі плоди в грунт.

Молочний блиск

Молочний блиск

Молочний блиск після суворих зим проявляється на деревах, які постраждали від морозу і які мають пошкодження деревини і кори. Листя стають білуватого, з сріблястим відливом кольору, як би перламутрового. Ділянки з вимираючою тканиною з’являються на них пізніше. Листя, стаючи слабкими, потихеньку засихають. У уражених стовбурів і гілок деревина стає темного забарвлення.

Як боротися. Непоганий ефект дають позакореневе і кореневі підживлення сечовиною, які поєднують з обприскуванням хворого дерева цибульним настоєм. Гілки, які вражені, необхідно спалити. Якщо не допоможуть лікувальні заходи, хворе дерево доведеться викорчовувати.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *