Як посіяти люцерну вручну на городі?

Як посіяти люцерну вручну на город

Перед посівом люцерни необхідно підготувати насіння. Багато насіння люцерни, як і інших багаторічних бобових трав володіють твердою, щільною оболонкою і довго не проростають. Насіння перед посівом на короткий термін користування піддають скарифікації, тобто перетирають з піском або пропускають через скарифікаційну машину. Якщо у домашніх умовах цього зробити не має можливості, то краще купити готове насіння люцерни.

При тривалому використанні трав бажано мати 25-30 % твердого насіння для відновлення травостою. Тому в кормових сівозмінах, при тривалому користуванні трав’яного поля, скарифікувати насіння не слід.

Позитивну дію надає намочування насіння у воді до набухання з наступним провітрюванням, щоб не злипалося при посіві. Намочування можна робити при посіві рано навесні, у досить вологий ґрунт, так як при сівбі в суху землю набряклі насінини можуть загинути.

Норми посіву та глибина загортання насіння повинні бути диференційовані в залежності від ґрунтово-кліматичних умов. Але в середньому норми посіву люцерни на гектар: 12-15 кг, або 1,5 кілограми на сотку.

люцерна

Насіннєва продуктивність буває вище при більш розрідженому травостої. Тому насіння люцерни часто сіють широко-рядним способом і без покриву. Але безпокривний посів можливий лише на ділянках, порівняно чистих від бур’янів, і на таких полях люцерну на насіння можна сіяти одночасно з ранніми зерновими культурами.

Гарні результати виходять при посіві люцерни на насіння в суміші з просом. Таку суміш зазвичай сіють у нормальний для проса строк сівби, використовуючи період до посіву проса для очищення ґрунту від бур’янів шляхом культивації. Спосіб посіву – стрічковий дворядковий. При сумісному посіві витрати праці по догляду цілком переносяться на посіви проса.

Якщо в період бутонізації і цвітіння настає посушлива погода, врожаї насіння люцерни різко знижуються. На широко-рядних безпокривних посівах таке положення виключено. Боротьбу з бур’янами на насіннєвих посівах необхідно проводити з великою ретельністю. Потрібно взяти за правило, повне очищення насінників конюшини і люцерни від смітних трав, при відсутності яких збільшується відвідуваність трав бджолами і значно підвищується врожай та якість насіння. Крім того, чисті від бур’янів насінники легше прибирати і молотити, виробляти подальше очищення і сортування насіння. Особливо ретельно потрібно виполювати дрібні бур’яни, насіння яких дуже важко відсортувати від насіння конюшини і люцерни.

Перше міжрядкове розпушування широко-рядних посівів люцерни виробляють можливо раніше, як тільки земля перестане липнути при обробці. Одночасно з обробкою міжрядь проводять ручну полку бур’янів у рядках. Знаряддями для між-рядної обробки можуть служити культиватори і борони. В ручну можна обробити звичайною сапою. Треба уважно стежити, щоб робочі частини знарядь не доходили до рядків приблизно на 5 сантиметрів і при обробці не пошкоджували рослини, тобто не завалювали їх землею. В роки використання трав протягом літа, до змикання кущів, ретельно проводять два-три розпушування міжрядь і ручну прополку бур’янів у рядках.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *