Вирощування гарбуза на компостній купі

Вирощування гарбуза на компостній купіНа кожній садовій ділянці обов’язково є місце, куди садівник складає гній або готує компостну купу. Компостну купу періодично потрібно сапати, але в городі та у саду і без того багато роботи. У цьому випадку, вирощування гарбуза на компостній купі – це чудове рішення проблеми.

Коли в компост закладають стебла соняшнику, корінці капусти, пагони, гілки малини, розкладання речовин відбувається досить повільно. Цей процес може тривати 2-3 роки. Щоб зменшити термін дозрівання такого компосту, та ще й прикрасити це не найпривабливіше місце, можна на ньому вирощувати гарбуз.

Коріння гарбуза швидко займуть простір у пухкій компостній купі. Велике листя рослини прикриє купу від сонячних променів, чим сповільнить випаровування вологи. При цьому не варто боятися, що гарбуз забере надто багато поживних речовин. Навпаки, ця рослина сприяє прискоренню розкладання органіки, а баланс мікроелементів швидко відновиться за допомогою внесення добрив для підживлення гарбуза.

Досвідчені садівники часто самі готують під гарбуз спеціальну компостну купу. Для цього викопується яма глибиною близько 25 см і шириною 60х60 см, куди насипається тирса, закладається трава і будь-які рослинні залишки крім гарбузових. Всі закладені в яму інгредієнти заливають розчином мінеральних добрив і коров’яком, а зверху насипається земля шаром від 15 до 20 сантиметрів завтовшки. Щоб навесні знайти підготовлене під гарбуз місце, ділянку позначають кілочками.

Вирощування гарбуза на компостній купі

Щоб за гарбузом було легше доглядати, зручніше робити компостні купи у вигляді високих грядок. Для цього можна обгородити дно і бічні стінки сіткою до рівня звичайного кухонного столу. На дно підготовленої огорожі укладають напівзогнилі пні, попередньо подрібнені сухі гілки дерев, викорчувані старі кущі смородини. Поверх грубого матеріалу укладається шар дрібного матеріалу. Для цього шару підійдуть стебла малини, кукурудзи, капустяні корінці, кора дерев і бур’яни. Верх купи заповнюється бур’янами і травою. По мірі заповнення купа починає поступово осідати. Верх купи – це 10-15 сантиметровий шар ґрунту.

Завдяки тому, що в такій купі багато порожнеч, компост краще дозріває. Така універсальна грядка працює, немов парник, і сприяє доброму розвитку гарбуза. Догляд за такою посадкою гарбуза досить простий. Для цього навіть не потрібно нахилятися. Служить ж така грядка досить довго, оскільки перегнивання деревних обрізків відбувається повільно.

Для вирощування гарбуза на компостній купі можна використовувати напівкущові або кущові сорти. В результаті отримаємо вельми декоративну гарбузову грядку і хороший урожай гарбуза.

Вирощувати гарбуз краще через розсаду. На грядці рослини розташовують на відстані 50-70 сантиметрів між ними. Якщо висаджуються середньостиглі або скоростиглі сорти, то їх можна сіяти безпосередньо в грядку при температурі ґрунту близько 12 градусів. Якщо раптом тепло зміниться на похолодання, гарбуз можна прикрити.

Доглядати за посадженим гарбузом на компості набагато простіше, ніж на звичайній грядці. Тут рослини не потрібно ні прополювати, ні рихлити їм ґрунт. Посаджену гарбузову розсаду необхідно притінювати на 1-2 дні, поки вона не приживеться. Протягом розвитку і росту рослин до дорослого стану можна мульчувати ґрунт виполотими бур’янами. Для цього бур’яни потрібно спочатку пов’ялити на сонці, а потім укласти між рослинами тонким шаром. Таким чином буде поповнюватися компостна купа навіть при вирощуванні на неї гарбуза.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *