Як виростити найсмачнішу вишню: секрети посадки та догляду

Як виростити найсмачнішу вишню

Вишня – це рослина роду сливових, яке приносить смачні і ароматні плоди. Існує кілька різних видів вишні – звичайна, черешня і сакура. У цій статті ми розкриємо всі секрети правильної посадки вишні звичайної – найпоширенішою на території нашої країни, а також поділимося корисними порадами по догляду за рослиною.

Коли садити вишню?

Серед садівників часто виникають суперечки про те, коли краще садити вишню. Одні стверджують, що найкращий час — це весна. До весняної посадки треба готуватися заздалегідь, з осені – купити молоді саджанці і прикопати на всю зиму. Посадку вишні саме навесні особливо рекомендують тим садівникам, які проживають в північних частинах країни, де грунт сильно промерзає під час зими.

Осіння посадка також вважається цілком оптимальним варіантом, особливо серед тих садівників, що живуть в більш теплому кліматі. Вони висаджують рослину в жовтні, приблизно за місяць до появи заморозків на грунті.

Яке місце вибрати для вишні?

При посадці вишні варто враховувати той факт, що ця рослина дуже любить сонячне світло. Вона прекрасно приживається на піднесених місцях. Непогано почувається й та вишня, що була посаджена вздовж паркану – в таких місцях зазвичай накопичується більше снігу, що забезпечує рослині достатня кількість вологи в зимовий період.

Перш ніж висаджувати вишню, переконайтеся, що грунтові води проходять не вище, ніж на півтораметровій глибині. Якщо вони протікають ближче до поверхні грунту, то тоді варто підібрати для рослини інше місце або насипати пагорб, який штучно створить потрібну відстань між саджанцями та ґрунтовими водами.

Готуємо грунт

Вишню можна садити в нейтральний по кислоті грунт. Якщо грунт на вашій ділянці все-таки досить кислий, то перед посадкою вишні варто його провапнувати. Він може бути піщаним, супіщаним або суглинковим.

Висаджувати дерева треба на відстані приблизно три метри один від одного. Для кожного з них потрібно викопати яму, яка має вісімдесят сантиметрів в діаметрі і йде в глибину приблизно на шістдесят сантиметрів. Землю, яка залишається при викопуванні ями, можна змішати з органічними добривами, наприклад, гноєм. Це буде хороша підгодівля для вишні на ранньому етапі її зростання.

Щоб ріс кущик рівно і не завалювався на бік під тяжкістю власної ваги, його варто прив’язати до кілочка, який разом з ним поміщається у вириту ямку. Висаджуючи рослину стежте, щоб рівень кореневої шийки збігався з рівнем грунту. Землю, змішану з органічним добривом, насипаєте, дотримуючись конусоподібної форми. Після посадки вишню треба полити одним відром води.

Особливості поливу вишні

До моменту цвітіння, вишня може споживати необхідну кількість вологи з дощової і талої води. Але в той момент, коли на гілочках зав’язуються квітки, їй стає необхідний додатковий полив. Він забезпечить рослину необхідною кількістю вологи, що, в свою чергу, надасть сприятливий вплив на подальше формування плодів.

Але сильно заливати рослину також не варто, інакше грунт може окислитися. Намагайтеся розподілити полив таким чином, щоб забезпечити регулярну зволоженість ґрунту до глибини приблизно в сорок п’ять сантиметрів.

Правила обрізки вишні

Вишня має властивість швидко розростатися і дає багато пагонів. Це не дуже добре з точки зору садівника, так як чим більше на кущику нових маленьких гілочок, тим менше сил залишається у рослини для формування квіток, а потім і плодів. Тому необхідно проріджувати крону, обрізаючи пагони завдовжки не більше півметра. Це не тільки збільшить плодоносність рослини, але і зробить її листя більш здоровими.

Найбільш вдалий час для обрізки вишні – рання весна. Приблизно за два тижні до появи перших бруньок видаліть молоді пагони, і ви помітите, що старі стали набагато сильнішими. Намагайтеся підтримувати у рослини розріджено ярусну крону.

Способи розмноження вишні

Існує три найбільш поширених способу розмноження вишні:

  1. Живцювання;
  2. Щеплення;
  3. Розмноження кореневою порослю.

Живцювання

Для розмноження способом живцювання необхідно зрізати з дерева живці в середині липня. Робити це варто в ранкові години, поки повітря не встиг сильно прогрітися на сонці. Кращими пагонами вважаються ті, що ростуть вгору на південній стороні кущика.

Держак необхідно зволожити водою, а також зрізати з нього не до кінця розвинулися листочки. Потім необхідно відокремити від втечі частина приблизно в дванадцять сантиметрів завдовжки і має на собі близько чотирьох листків. Це і є готовий держак, який треба помістити в заздалегідь заготовленому ящику з грунтом, поглиблюючи в землю приблизно на три сантиметри. Землю навколо нього треба трохи утрамбувати. Якщо ви висаджуєте відразу кілька черешків, то розміщуйте їх в ящику не ближче, ніж на сім сантиметрів один від одного.

Ящик з саджанцями треба тримати у світлому приміщенні з досить теплою температурою, але при цьому не допускати попадання прямих сонячних променів на живці. Їх можна накрити плівкою, яку знімають після появи у саджанців своєї кореневої системи.

Щеплення

Для того, щоб розмножувати вишню прививочным способом, для початку необхідно відібрати насіння, з яких потім вирощують підщепи. Насіння повинні бути просушені і стратифицированы протягом ста п’ятдесяти днів в прохолодній температурі від плюс одного до мінус семи градусів за Цельсієм. Висівати насіння можна навесні або восени.

Потім щепи прищеплюються до рослині. Для цього використовується метод бокового зрізу, щеплення за кору, расщепа та інші.

Розмноження кореневою порослю

Для розмноження вишні даними способом необхідно відокремити від кущика кореневої селери. Потім його варто прикопати під невеликим нахилом, дочекатися появи перших пагонів, після чого поміщати в грунт на відведене для нього місце.

Плоди вишні люблять усі – і дорослі, і діти. Ці ягідки володіють прекрасним смаком і дуже корисні, з них можна приготувати безліч страв від самого простого компоту до вишуканого пирога. Виростити цю рослину зовсім не складно. Головне дотримуватися наших порад і забезпечувати кожному кущику дбайливий догляд.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *