Міні-теплиця з підручних матеріалів

Міні-теплиця з підручних матеріалів

В створення великої повноцінної теплиці потрібно вкласти чимало коштів і зусиль. Але можна зробити міні-теплицю своїми руками. З допомогою якої цілком реально отримати щедрий і, найголовніше, ранній урожай овочів.

Переваги такої теплиці, це:

  • мобільність (можна помістити її в будь-якому куточку ділянки);
  • захист врожаю (завжди є можливість вкрити рослини при різких змінах погоди).

Процес створення міні-теплиці

Місце, де буде розміщена міні-теплиця, попередньо очищаємо від бур’янів, розрівнюємо землю і застеляємо плівку або агроволокно чорного кольору.

Для створення міні-теплиці не потрібні дорогі матеріали: знадобиться всього кілька дощок (скріпити їх можна за допомогою саморізів або цвяхів), з яких ми зробимо дерев’яний короб. Він буде служити каркасом для теплиці. Висота такого короба повинна бути близько 60 см.

Міні-теплиця з підручних матеріалів

Міні-теплиці можуть бути різних розмірів, але найоптимальнішою буде довжина 3 м, ширина 2,5 м, тоді ці споруди зможуть повністю забезпечити потрібну кількість розсади для городу.

На дно короба насипати дренаж висотою близько 2 см (підійдуть щебінь або гравій). Далі заповнюємо короб грунтом шаром близько 50 см. В грунт бажано попередньо внести мікроелементи та поживні речовини, адже гарна і багата грунт – це запорука щедрого врожаю.

Далі до короба в місцях кріплення дуг прикріплюємо кілька кілочків. Дуги для парника можна зробити з пластикових водопровідних труб, попередньо зігнувши їх і вставивши в кілочки. Максимальна відстань між дугами не повинно бути більше 40 см, інакше плівка може провиснути. На них зверху закріплюємо дротом поперечну дугу по всій довжині теплиці, її функція – утримувати конструкцію від можливих нахилів.

Міні-теплиця з підручних матеріалів

Дуги також можна зробити з старого поливального шланга, порізавши його на частини потрібної довжини, вставивши всередину вербові прути, які чудово гнуться, і закріпивши шланг з допомогою кілочок. Каркас для плівки готовий.

Для різних видів рослин можна зробити кілька теплиць на ділянці різної висоти і ширини. Наприклад, для помідорів, перцю та капусти не потрібен високий каркас, а для огірків – обов’язковий.

Введення в експлуатацію

Навесні, коли потрібно висівати насіння рослин, попередньо зволожуємо і прогріваємо грунт в коробі з допомогою гарячої води. Величезний плюс теплиці-короби в тому, що потрібно буде істотно рідше прополювати бур’янисту траву. Рослини не будуть піддаватися стресу, адже їх не потрібно пересаджувати у відкритий грунт: досить з приходом тепла лише зняти плівку. А влітку можна захистити рослини від палючого сонця, розташувавши на дугах будь-нетканий матеріал.

Міні-теплиця з підручних матеріалів

Короби невеликих розмірів, також можна використовувати у дворі дачної ділянки в якості декору. Цікаво в них будуть виглядати декоративні гарбузи або ж кучерява петрушка, різноманітні види салатів, зелені.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *