Полуниця — новий сезон

полуниця

Як це ні банально звучить, але суниця (полуниця) в саду – улюблена ягода і дітей, і дорослих. Щоб улюблена ягода радувала і в новому сезоні, необхідно провести необхідний комплекс робіт на початку сезону.

Обробка полуниці (суниці) навесні повинна поєднувати в собі здорове харчування, захист ягідників від хвороб і шкідників. Любителям труїти своїх дітей і себе різною хімією даний матеріал краще не читати, щоб не псувати свої нерви, бо здорові і корисні ягоди можна отримати, лише узгоджуючи свої дії з законами Природи.

Перші весняні роботи на суничної грядці

Як тільки сніг зійде, і підростуть перші бур’яни: кропива, пирій, мати-й-мачуха та інші, потрібно готувати трав’яний удобрювальний настій. В цьому відношенні гарні у використанні і сидерати, посіяних під зиму, наприклад, жито, овес, фацелія, буркун.

Для приготування угноювального настою слід використовувати пластикову або емальовану ємність, незахищений метал швидко згниє від активних компонентів. Укладаємо в бочку бур’яни або сидерати і заливаємо теплою водою. Ємність бажано закрити кришкою для запобігання випаровування азоту, так і специфічний запах не буде завчасно ароматизувати ваш сад. В таке добриво можна додати трохи садової землі і курячого посліду, тоді комплекс поживних речовин буде повніше. Не зашкодить і дріжджів щіпка для більш активного бродіння.

Настій бродить близько тижня в залежності від температури повітря. Після закінчення бродіння, його розводять у співвідношенні 1/10 з водою і підгодовують рослини, в тому числі і суницю.

На суничних грядках в цей час оглядають рослини. Загиблі потрібно видалити, засохлі обірвати листочки і залишити на грядці для харчування. Якщо рослини були укриті під зиму товстим шаром мульчі, доцільно трохи зменшити її для більш швидкого прогрівання грунту в теплі дні. Тільки не знімайте покриття повністю уникнути її пересушування. Після зняття мульчі потрібно зробити перший удобрювальний полив.

Приблизно в середині травня потрібно знову замульчувати грядки для забезпечення нормального режиму рослинам, перед мульчуванням проводимо другу підгодівлю.

Якщо вирощування суниці здійснюється під мульчею з рулонних матеріалів, слід ретельно оглянути її, усунувши недоліки. В потрібних місцях необхідно закріпити відірваний матеріал, заштопати порваний, замінити зітлів. Підгодівлю суниці на таких плантаціях проводять у прорізані у мульчі вікна.

На будь-яких посадках потрібно виконати проріджування суниці, якщо це не було зроблено з осені. В ході проріджування залишають більш сильні рослини, видаляючи дрібні і ще не вкорінені розетки. З’явилися вусики суниці теж необхідно підрізати, щоб вегетація рослин не придушувала плодоношення.

Щоб ягоди не хворіли

Хворіє тільки та ягода, якій не вистачає нормального харчування. Напевно, всі помічали, що сильні кущі не схильні напастям. Тому головне в профілактиці хвороб суниці, та й, втім, будь-якої іншої культури, збалансоване харчування. У дикій природі ніхто ягоди нічим не підгодовує – вони живляться за рахунок рослинних решток. Вживаючи трав’яний настій в якості добрива, ми, по суті, копіюємо природний процес. А добре живиться рослина полуниці не потребує обробки навесні від хвороб.

Мульчування рослин – теж уподібнення природного процесу. Під мульчею грунт завжди знаходиться в оптимальному для вегетації рослин стані, а ягоди не псуються від контакту з грунтом.

Якщо все-таки помітні явні ознаки захворювань на рослинах, то хворі кущики краще видалити, при масовому ураженні – очистити всю грядку. Хворі рослини краще спалити, а суницю на цю ділянку слід повернути не раніше, ніж через п’ять-шість сезонів.

Захист рослин від шкідників

Деякі «фахівці» радять знімати верхній шар ґрунту до трьох сантиметрів, пояснюючи це тим, що так вони знищують шкідників. Нісенітниця! Зняти з грядки самий родючий шар і викинути його – воістину варварство і знущання над грунтом.

Для захисту ягідників потрібно застосовувати природні способи. Так, щоб обробити полуницю навесні від шкідників, варто обприскати її настоянкою рослин з жахливими запахами. Можна використовувати настоянку часнику, помідорного і картопляного листя, тютюновий пил.

Хороший ефект захисту дають і суміщені посадки суниці з сільдерейними культурами, що сильно пахнуть – петрушкою, селерою і коріандром. Застосовуються поєднані посадки суниці з часником і огірковою травою, або бораго. Остання під час цвітіння приваблює бджіл для кращого запилення ягід.

Якщо в саду дуже багато слимаків, немає нічого кращого за «колючу» мульчу. Слимаки не заповзуть на грядку, якщо вона буде мульчована хвоєю, краще дрібною ялинковою, або тирсою.

Підіб’ємо підсумки

Для того, щоб отримати хороший урожай здорових і смачних ягід потрібно зовсім небагато зусиль і часу. Не полінуйтеся провести ці деякі роботи, що були описані в статті, і суниця щедро віддячить вам за турботу і подарує вам і вашим дітям чимало радості від великої кількості красивих і смачних ягід.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *