Вирощування квасолі

Вирощування квасолі. Фото

Посадка.

Готувати ґрунт під посіви квасолі треба ще з осені. В цей період необхідно внести калійні (130-150 грам на 10 метрів квадратних) і фосфорні (до 300 грам суперфосфату на 10 метрів квадратних) добрива. При потребі корисно внести органіку. Грунт після цього треба перекопати. Також і навесні потрібно внести перегній або гній, калійні і фосфорні добрива, а потім ще раз перекопати грунт і робити це треба досить глибоко.

Сорти в’юнкої квасолі краще вирощувати зі шпалерами. Існує багато різних способів підготовки шпалер, все залежить від Ваших можливостей, але завжди їх висота повинна становити від 2.5 до 3 метрів. Усередині каркаса над грядками Ви можете встановити дуги і посіви накрити плівкою, якщо існує небезпека заморозків. Багато овочівників-любителів використовують в якості шпалер альтанки, балкони, веранди, огорожі, будівлі і т.д.

Вирощування квасолі. Фото

Насіння квасолі при ранніх строках висіву треба замочувати в теплій воді. Потім поклавши їх в невеликих розмірів мішечки, і проростити протягом декількох днів, поки не почнуть проростати насіння.

Для нашої кліматичної зони висів квасолі краще здійснювати в травні в кінці першої-на початку другої декади. Закладати насіння слід на глибину 3-4 см, а між рядками повинна бути відстань приблизно в 10 сантиметрів. Під плівкою квасоля набагато швидше сходить і розвивається. Прибирати плівку зовсім треба в червні в першій декаді, у квасолі до цього часу вже будуть розвинені батоги (бічні пагони).

Кущову квасоля вирощувати ще легше. Рядовим способом в приготовлену грунт висівають заздалегідь пророщену квасолю. Відстань між рядками повинна складати 45-50 сантиметрів, а в рядах – 8-10 сантиметрів. Грядки з фасолею кущовий також непогано було б прикрити плівкою. З її допомогою краще зберігається волога, і ґрунт швидше прогрівається.

Вирощування квасолі. Фото

Догляд.

Квасоля має дивовижне гідність – це невибагливість.

Ця рослина є світлолюбні і теплолюбних, але вирощувати квасолю треба висіваючи безпосередньо в грунт в період з кінця травня по початок червня. Ще точніше час висадки квасолі можна встановити самостійно, сіяти її треба одночасно разом з огірками, тобто в момент, коли вже можна забути про заморозках.

Квасоля краще всього росте на дренованому, родючої, легкої грунті. В грядку перед посадкою треба вносити компост або перегній. Вирощування кущової квасолі на грядах здійснюють у три ряди і висаджують її в шаховому порядку. В лунку при посіві кладуть по два зерна (їх необхідно заздалегідь замочити) на глибину 4-6 сантиметрів. Відстань між рядами – 35-45 сантиметрів, а між лунками – 25-30 сантиметрів.

Для кучерявого і полувьющихся різновидів квасолі перед посівом потрібно встановити хороші підпори з дерев’яних рейок або колів (металеві та пластмасові не підійдуть, оскільки за них рослині не вдалося «зачепитися») висотою до 2.5-3 метрів. Біля кожної опори роблять лунку і в неї кладуть 2 зерна на глибину до 5 сантиметрів. Між лунками відстань має становити 15 сантиметрів. Щоб надати стебла стійкість зійшли паростки слід загортати.

Вирощування квасолі. Фото

Поява сходів починається через 6-7 діб, вони дуже чутливі до заморозків. Легкі та короткочасні заморозки можуть витримати хіба дорослі рослини. 20-25 градусів – це оптимальна температура, при якій квасоля нормально росте і розвивається.

Догляд за квасолею включає в себе наступне: регулярні розпушування міжрядь, поливи (при посушливій спекотній погоді) і прополки. Щоб прополки і поливи звести до мінімуму, можна землю замульчувати. Через два-три тижні після початку цвітіння починають збір урожаю бобів.

Вирощування квасолі. Фото

Зберігання квасолі.

Перед зберіганням квасоля краще обробити теплом – тонким шаром висипати її на деко і на 3-4 хвилини поставити його в духовку. Але треба при цьому пам’ятати, що квасоля оброблена таким способом втрачає схожість, враховуючи навіть те, що вона повністю зберігає всі поживні якості. З допомогою теплової обробки квасолі можна позбутися від шкідників-комах, особливо від личинок зернівки, яка псує квасоля при зберіганні.

Квасоля, яку Ви обробили треба пересипати в скляні банки, закрити кришками і зберігати в сухому темному приміщенні.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *