Вирощування перцю в теплиці

Вирощування перцю в теплиці

Перець — теплолюбна рослина. У районах з м’яким кліматом він відмінно росте у відкритому грунті, але в районах з менш сприятливими умовами отримання хорошого врожаю можливо тільки при вирощуванні перцю в теплиці: скляної, з полікарбонату або плівкової. Перець досить вимогливий до умов , але якщо агротехніка вирощування перцю дотримана і враховані біологічні особливості, то високий урожай можна отримати навіть у північних районах.

Урожай перцю безпосередньо залежить від якості і віку розсади. У неопалювані теплиці висаджують розсаду у віці 60-70 днів, в теплиці з опаленням у віці 50-60 днів. Розсада перцю повинна бути міцною, здоровою, з товстим стеблом, заввишки 20-25 см., мати 10-14 листя і сформувалися бутони.

Строки висаджування залежать від району та умов вирощування. В середній смузі, в теплиці з опаленням, перці висаджують в кінці березня — початку квітня, у теплиці без опалення — на початку травня. Для північних районів терміни переносяться на 2-3 тижні. У будь-якому випадку, перець висаджують тільки тоді, коли грунт у теплиці прогріється до +15 градусів.

Підготовка грунту в теплиці відіграє велику роль у формуванні врожаю. Перець вимагає повітропроникною грунту, пухкої, легкої, добре пропускає вологу, удобреному. Якщо перець вирощується постійно на одному і тому ж місці, то грунт потрібно дезінфікувати.

Дезінфекцію можна провести з допомогою хімічних засобів — мідний купорос, хлорне вапно. Можна знезаразити теплицю спалюючи в ній сірчані шашки, а можна використовувати біопрепарати, що набагато корисніше для грунту і рослин. Вхідні до складу біопрепаратів мікроорганізми впливають на шкідників і збудників хвороб, зв’язують важкі метали, прискорюють розкладання рослинних залишків, фіксують азот, переводять в доступні форми фосфор, калій та мікроелементи, продукують гормони росту, розкладають залишки пестицидів.

Для оздоровлення грунту підходять такі препарати як «Триходермін», «Фітоцид», «Азотофіт». При наявності в ґрунті нематод підходить для використання «Нематофагін». Всі препарати потрібно використовувати строго дотримуючись інструкції. Дезінфекцію біопрепаратами проводять при температурі не нижче +10 градусів. Для повної дезинфекції потрібно 2 тижні при нормальній вологості грунту і температурі не нижче +18 градусів.

Для удобрення грунту в теплиці, грунт вносять 1 відро перегною, 1,5 столових ложки комплексного добрива, 1 склянка золи на 1 кв. метр. Якщо земля недостатньо пухка, то додають торф і перепріла тирса по 1/2 відра на 1 кв. метр. Після цього грядку перекопують.

Схема висадки перцю в теплиці залежить від сорту, його особливостей. Високі середньостиглі і пізньостиглі сорти висаджують за схемою 40-50 х 70-80 см., низькорослі, ранньостиглі висаджують за схемою 30-40 х 50-60 см. Перець можна також висаджувати стрічковим способом. Перці висаджують на грядку в 2 ряди, між рядами залишають відстань 60-80 см, між рослинами 30-50 см. Якщо висадити рослини в шаховому порядку за ними легше доглядати.

Висадку розсади проводять у лунки. Якщо грунт не досить удобрений, то в кожну лунку кладуть жменю перегною, 1/3 чайної ложки суперфосфату і перемішують з землею, потім проливають рожевим розчином марганцівки, 1-1,5 літра на лунку. Розсаду перед посадкою, краще напередодні, добре поливають. Висаджують розсаду перцю разом з грудкою землі, акуратно перевалюючись, щоб не пошкодити коріння.

Рослину висаджують не заглиблюючи, на той же рівень, що і в горщику. Грунт навколо стебла злегка ущільнити, ще раз полити і можна відразу прив’язати до кілочків. Низькорослі сорти не потребують підв’язки. Після висадки розсаду не потрібно поливати протягом тижня. Щоб на грунті не утворилася кірка, а також для збереження вологи і тепла, лунки можна мульчувати торфом, перегноєм, чорним нетканим матеріалом.

Температура. При вирощуванні перцю в теплиці та догляді за ним, дуже важливо дотримуватися температурного режиму. Температура повинна бути +25-28 градусів, вдень +15-17 градусів вночі. При температурі +15 градусів вдень, ріст рослин припиняється, квітки обпадають. Набагато небезпечніше високі температури, при температурі +43-45 градусів перець може загинути.

Температуру в теплиці регулюють провітрюванням, уникаючи протягів, або навпаки додатковим укриттям при похолоданні. В якості укриття можна використовувати нетканий матеріал, його кладуть прямо на рослини. На ніч теплицю потрібно обов’язково закривати. Для підтримки вологості в теплиці, в жарку погоду, можна проливати водою не тільки грядки з посадками, але і доріжки.

Полив перців повинен бути регулярним, так як перці не переносять навіть короткочасної посухи. При нестачі вологи квітки перцю опадають, а плоди стають дрібними. Перший полив проводять через тиждень після висадки. Грунт проливають на глибину 20 см. Поливають під корінь, намагаючись не потрапляти на листочки. Вода для поливу повинна бути теплою, відстояною. Навесні її можна підігріти на вогні, а при наявності електрики підігріти кип’ятильником. Влітку воду наливають у бочки, відра, баки і тримають їх в теплиці або на сонячному, добре прогрітій ділянці. До плодоношення перці поливають 1 раз в тиждень, коли перець починає плодоносити — 2 рази в тиждень. Щоб вода менше випаровувалася з грунту, грунт слід розпушувати після кожного поливу, як тільки трохи підсохне або мульчувати.

Підгодівлю перців проводять кожні 10-14 днів. Першу підгодівлю роблять через 2 тижні після висадки перців у теплицю. Підгодовувати можна будь-яким комплексним добривом (1 ст. ложка на 10 літрів води), пташиним послідом (1 літр готового настою на 20 літрів води), розчином гною ( 1 літр рідини на 10 літрів води). Можна приготувати підгодівлю з сброженной трави. Траву без коренів і насіння подрібнити, покласти в бак або відро, залити водою, закрити і настоювати 10 днів. Готовий настій процідити, розбавити водою (1 літр настою на 2-3 літри води). Особливо хороший настій виходить з кропиви.

Формування рослин перцю потрібно, щоб уникнути надмірного загущення кущів. Якщо обрізання не проводити, то плодоношення перцю затримується, а плоди втрачають у якості. Обрізані рослини раніше вступають у плодоношення і плодоносять рясніше.

При обрізанні перців видаляють листя і бічні пагони на головному стеблі до розвилки. Після розвилки залишають 2-3 найміцніших стебла, інші видаляють. У міру росту рослини в кожному розгалуженні залишається 1 пагін, інші необхідно прищипнути. Пагони пагони видаляють. Також видаляють перший квітковий бутон, щоб не зупинялося розвиток рослини в початковій фазі. В кінці сезону можна прищипнути верхівки стебел, щоб прискорити ріст плодів.

Прибирання плодів проводять раз на тиждень, зрізуючи плоди ножем або секатором у підстави плодоніжок. Готові до збирання плоди повинні бути властивого сорту розміру, м’ясистими, з гладкою шкіркою. Плоди можна знімати в технічній стиглості, не чекаючи повного дозрівання. Цей прийом дозволяє збільшити врожайність.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *