Вирощування баклажанів у відкритому ґрунті

Якщо немає природного вітрозахисту, то створюють кулісні смуги. Гарним захистом від вітрів вважається стрічковий посів бобів і гороху. У міжкулісних відстанях створюється сприятливий мікроклімат для росту баклажанів.

Баклажани до ґрунту пред’являють досить високі вимоги. Найгарнішими ґрунтами для баклажанів є ґрунти легкі за своїм механічним складом, що добре аеруються супіщані й суглинні ґрунти. Більш важкі ґрунти необхідно удобрити торфом і перегноєм – по одному відру на 1 м2.

Дуже сприятливу дію виявляють великий річковий пісок або солом’яне різання, якщо їх додати в землю. Ці «інгредієнти» полегшать ґрунт, що піде на користь росту баклажанів. Додавання органічних добрив, приміром, компосту або ж різноманітного перегною є запорукою успішного вирощування баклажанів.

У період вегетації баклажани поводяться досить чутливо до фосфорно-калійного живлення. Тому в ґрунт перед посадкою необхідно внести приблизно 300-500 г попелу, або 50-150 г суперфосфату і калійної солі на 1 м2.

Найгарнішими попередниками баклажанів вважається капуста, горох, квасоля або ж огірки, а також допускаються різні столові коренеплоди.

Техніка посадки баклажанів, нічим не відрізняється від посадки перцю. А саме, робляться лунки, заливаються водою, в «бруд», що утворився, висаджують розсаду баклажанів. Після того як розсада посаджена в лунки, землю навколо кожної рослини гарненько ущільнюють і в завершенні всього мульчують торфом або сухою землею (шар мульчі – 3-4 см).

Висаджувати розсаду баклажанів потрібно, дотримуючи відстані між рядами 60 см і відстань між рослинами 30-40 см.

ДОГЛЯД ЗА РОСЛИНАМИ

Доглядати за рослинами у відкритому ґрунті потрібно так: систематично рихлити між рядами, підживлювати, боротися з ростом будякових рослин, а також необхідно боротися зі шкідниками та хворобами. Ґрунт необхідно постійно рихлити, тим самим не дозволяючи землі втрамбуватися, особливо потрібно стежити за станом землі після поливу і дощу, щоб не допустити, щоб земля узялася кіркою.

Також необхідно стежити, щоб ґрунт завжди, був достатньо зволожений. Для поливу, воду потрібно трохи прогрівати на сонці – температура води має бути не менше 20°С.

Починати підживлювати висаджену у відкритий ґрунт розсаду розчином мінеральних добрив, пташиним послідом або гнойовою рідотою необхідно через 10-15 днів після висадження. Пропорції для готування добрив мають бути такими: на 10 л води – 40-50 г суперфосфату, 10 г аміачної селітри або 30 г сечовини.

Наступне підживлення проводять через 20 днів після першого підживлення, тільки дозування додавання фосфорних і калійних добрив слід збільшити приблизно в 1,5-2 рази.

Третє підживлення проводять у період початкового плодоносіння. На 10 л води беруть по 60-80 г сечовини, суперфосфату і 20 г хлористого калію. 1 видаткова лійка на 5 м2 землі. Після кожного підживлення, землю обов’язково потрібно полити чистою водою, щоб уникнути опіків рослини.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *