Як виростити розсаду перцю в домашніх умовах

Як виростити розсаду перцю в домашніх умовах

Як виростити розсаду перцю в домашніх умовах? Таке питання вкрай турбує початківців. Виростити розсаду перцю не складно, якщо дотримуватись певних правил.

Болгарський перець приносить багато користі для підтримки здоров’я. А все завдяки його складу, в який входять вітаміни С, Р, А, група вітамінів В і мінерали. Виходячи з цього, можна сказати, що болгарський перець – це безцінний овоч, але, на жаль, його неможливо спостерігати на прилавках магазинів цілий рік.

Рішенням даної проблеми може стати вирощування розсади перцю в домашніх умовах.
Вирощування розсади перцю в домашніх умовах – досить не складне заняття. Для гарної врожайності потрібно знати тонкощі поливу, коливань температури і як правильно і вдало пересаджувати стебла рослин, щоб вони не грубіли.

Терміни підготовки розсади

Найбільш оптимальним періодом для посіву розсади є дні з 20 лютого по 10 березня. Так, як у перцю плоди починають дозрівати через 100-150 днів після того, як з’явилися сходи, а розсаду необхідно висаджувати у віці від 60 до 80 днів. Якщо Вам відомі характеристики сорту, то Ви можете самостійно розрахувати більш точні терміни посіву.

Підготовка насіння

Спочатку слід оглянути всі насіння і видалити пошкоджені або щуплі. Потім насіння перцю, які Ви відібрали, потрібно обробити для запобігання грибкових інфекцій. Для цього потрібно, помістивши їх в марлевий маленький мішок, замочити їх у розчині фунгіциду (наприклад «Максим», «Вітарос» або «Фітоспорін-М») використовуючи інструкцію. Також існує інший спосіб: протягом 20-30 хвилин насіння потрібно замочувати в темно-рожевому розчині марганцівки, після чого вони ретельно промиваються в мішечках. Досить хороший результат може дати замочування насіння перцю в Епіне на 12 годин. Для цього потрібно зробити розчин з співвідношенням: 1-2 краплі води на 100 мл води. Після цього необхідно виконати наступні дії:

 • розкласти насіння так, щоб вони були між двома шарами зволоженою чистою тканини;
 • накрити їх з метою збереження вологи;
 • поставити насіння на місце з постійною температурою + 25° С.

ВАЖЛИВО! По закінченню 1-2 тижнів насіння наклюнутся і тому не можна упустити цей момент так, як корінці перців досить крихкі і не здатні переносити пошкодження будь-якого характеру.

Субстрат для розсади

Щоб виростити якісну розсаду перцю, необхідно підготувати досить родючий грунт. Саме тому субстрат потрібно готувати особливо ретельно і уважно. Для початку потрібно сказати, що земля з городу мало придатна для приготування субстрату, а особливо, якщо у неї підвищена кислотність, вона глиниста і важка. Грунт повинна бути вологоємним, пухким, містити необхідну кількість поживних речовин, мати нейтральну реакцію і бути вільним від шкідників і збудників хвороб. На такий випадок у багатьох садівників і дачників є власний рецепт для приготування грунтової суміші.

Прикладом цього може стати часто використовувана суміш з перегною з дерновою землею і пляжним піском. Пропорції субстрату відповідно: 3:3:1. Альтернативою дернової землі може бути торф. Потім додається склянка деревної золи на відро такої суміші. Для початківців дачників, з метою уникнення невдач, в спеціалізованих магазинах продається спеціальний грунт. Наприклад, високоживильний субстрат «Біогрунт», який можна придбати в будь-якому магазині для садівників.

торф для субстрату

Посів

Миску для посіву потрібно попередньо промити в розчині марганцівки, потім заповнити приготованим субстратом і трохи ущільнити його таким чином, щоб від грунту до краю посуду було близько 2 см. Проросле насіння перцю потрібно розкласти так, щоб відстань між ними дорівнювала від 1,5 до 2 см. Не потрібно сіяти насіння гущі, тому що, як результат, сходи перцю можуть затінювати один одного і, як результат, витягуватися.

Потім потрібно засипати шар грунтової суміші зверху висотою приблизно від 1 до 1,5 см. Після знову трохи ущільнити. Поливу потрібно приділяти особливу увагу і стежити за тим, щоб насіння перцю не вимивалися на поверхню грунту. Потім надайте ємностям з посівами записки з найменуваннями сортів. Щоб зберігати вологу якомога довше, посіви поміщають в парник. Постійна температура повинна дорівнювати + 25° С. Через тиждень з’являються сходи. Слід дотримуватися певних правил по догляду за ними:

 • Поставити посіви на світле місце, температура якого буде дорівнювати + 15-17° С;
 • Поливати теплою водою слід помірно і обов’язково потрібно стежити, щоб вона не накопичувалася всередині піддону;
 • Ємність з сіянцями потрібно увесь час повертати щодо вікна для того, що сіянці не нахилятися (можна підсвічувати фітолампами).

Відео «Посів насіння солодкого перцю»

Як підготувати насіння солодкого перцю до посіву. Технологія посіву насіння. Детальна інструкція, нюанси, поради – в цьому відеоролику.

Пікіровка і підгодівля

Щоб уникнути ризику пошкодження рослин, перець пікірують на стадії двох справжніх листочків без заглиблення або ж заглубляя тільки на пів сантиметра і не більше. Також існує інший спосіб: сходи найкраще переносять пікіровку на стадії сім’ядоль і тому в цей момент теж можна пікірувати. При використанні цього способу заглиблення дозволяється до рівня сім’ядольних листочків. Найчастіше такий метод пікіровки використовують для вирощування в теплицях.

А ось для вирощування в домашніх умовах більше підходить перший спосіб. 1-2 справжніх листків у сіянця з’являються по закінченню 3-4 тижнів після сходів. Це найбільш оптимальне для пікіровки перцю в домашніх умовах. Попередньо досить добре потрібно пролити грунт в ємності, а потім дочекатися, коли вода стече на піддон. Оскільки період розвитку перцю займає чималу кількість часу, його слід пікірувати в маленькі горщики з об’ємом близько 100-150 мл. У таких горщиках розсада набагато швидше може освоїти земляний ком, в результаті чого земля потім не закисає під час поливу і коріння менш піддаються пошкодження гнилі.

Послідовність дій при пікіровці сіянців:

 1. Потрібно акуратно взяти сіянці за «вушка» і потім помістити в лунку в горщику таким чином, щоб корінці там вільно розташовувалися;
 2. Після потрібно присипати лунку невеликою кількістю грунту і ущільнити;
 3. Не можна забувати, що кореневу шийку можна заглиблювати лише на пів сантиметра;
 4. Поливати потрібно обережно і до тих пір, поки вода не вбереться, при цьому притримуючи сіянець;
 5. Встановлювати розсаду на підвіконні слід так, щоб зберігати спочатку її від прямих сонячних променів;
 6. Обов’язково потрібно стежити за коливаннями температури в горщиках, допустима норма: від +15° С до +13° С.

пікіровка перцю

Перед висадкою в грунт перець необхідно підгодувати мінімум два рази. А саме: через 14 днів після пікіровки і через 14 днів після першої підгодівлі. Зазвичай, подкромкі вносять в рідкому вигляді. Для зручності використання можна купувати вже приготовані добрива для розсади. Ось одні з найбільш використовуваних: Агрікола, Дженджик Люкс, Здоровань, Растворин. Починати перевалювати розсаду в горщики великих розмірів (0,8 – 1 л) слід в кінці весни.

До перевалки потрібно ставитися з високою обережністю і уважністю, щоб земляний кому зберігся. В такому випадку розсада продовжує зростання. Можна використовувати той склад грунту, який був призначений для посіву та пікіровки. Але в цей раз просіювати його не слід так, як при грудкуватої структурі є більше доступу коренів до повітря. Потім додається 1 столова ложка подвійного суперфосфату, половина склянки деревної золи на відро грунтової суміші. Деревну золу можна замінити трьома столовими ложками добрива для перців і томатів «Сеньйор помідор». За 14 днів до висаджування в грунт слід почати загартовування на свіжому повітрі з урахуванням збереження розсади від попадання прямих сонячних променів.

Висадка в грунт

Слід запам’ятати, що висадка в грунт починається лише, коли виконуються обидві умови: стійка середньодобова температура повітря + 15 … + 17° С і початок утворення перших бутонів. Для перців не підходять холодні важкі грунту, тому такі можна розбавити торфом або перегноєм. Після грунт перекопують на глибину багнета лопати і рівняють. Лунки для посадки робляться на відстані півметра один від одного.

Глибина лунки повинна дорівнювати висоті земляного кома. Потім в лунку додають 1 столову ложку повного мінерального добрива, яке складається з азоту, калію і фосфору. Після рослина акуратно витягується з горщика і розташовується в лунці. Засипається лунка так, щоб основна маса коренів стала закритою. Полити потрібно приблизно такою кількістю води, яке становить третину відра. Після того, як вода повністю вбереться, частина лунки заповнюється пухкою землею. Потім посадки потрібно замульчувати торфом і, по потребі, підв’язати кущики. При температурі нижче + 13 … + 14 ° С вночі слід вкрити рослини по дугам нетканим матеріалом.

Відео «Пікірування розсади солодкого перцю»

Дуже важливо правильно пікірувати паростки, від цього залежить подальший розвиток рослини. Як це зробити – дивіться в даному відео.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *