Якщо перець не утворює зав’язі…

Така картина звичайно спостерігається при надлишку в підживленнях мінеральних азотних добрив, а також поливах «універсальним» настоєм бур'янів, де також є присутнім цей елемент. Не варто застосовувати й гній – він перцю тільки на шкоду.

Буває й так, що цвітіння все-таки йде, але зав'язі не утворюються. Це значить, що не відбулося передбачене природою запилення квіток. Найчастіше таке спостерігається при занадто високій вологості в теплиці, через що пилок злипається й залишається на тичинках. Запилення не відбувається також при занадто низкій (менше 12 градусів) і надто високій (більше 35 градусів) температурі.

При величинах, близьких до цих значень (при 15 і 30 градусах), життєздатність пилку знижується.

Опадання квіток і зав'язей може відбуватися із цілого ряду причин. Насамперед, на це може вплинути температурний режим. На самому початку розвитку винуватцем може стати поворотний заморозок, який «убиває» квітки.

Надалі це явище може спровокувати різкий перепад денних і нічних температур, який не повинен бути більше 15 градусів (критичним може бути такий «розклад» – 25 градусів вдень і 10 уночі).

До такого ж результату приводить тривалий період похолодання. На ці фактори городники не завжди можуть вплинути, хоча, якщо враховувати, що перці звичайно вирощуються в теплицях, варто мати в них «на всякий пожежний випадок» простий обігрівач або пічку-буржуйку.

Є ще одна причина опадання квіток і зав'язей перцю, яка безпосередньо пов'язана з доглядом за цією рослиною, – це полив холодною водою, чого в жодному разі допускати не можна. Треба обов'язково довести її температуру до 25 градусів, що є оптимальним. Взагалі, до поливу перцю треба відноситися дуже уважно.

Хоча рослина не любить перезволоження, але й пересихання коренів їй протипоказане. І в тому, і в іншому випадку перець може скинути квітки й зав'язі. І, нарешті, це ж може відбуватися через надлишок у живленні азоту.

У всіх перерахованих випадках, коли у перцю виникають проблеми, рекомендується застосовувати препарати «Бутон» або «Зав'язь». Ці природні стимулятори плодоутворення сприяють збільшенню числа зав'язей і зниженню кількості пустоцвітів, охороняють зав'язі від опадання й прискорюють дозрівання плодів.

При цьому вони зовсім нешкідливі для рослин, не погіршують, а, навпаки, поліпшують живильні та смакові якості овочевої продукції. Обприскувати рослини їх розчинами потрібно в першій половині дня.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *