Застосування добрив по снігу

ФОСФОРНЕ ДОБРИВО

Багато хто хотів би використовувати для цієї мети суперфосфат. Так, коли ми розкидаємо суперфосфат по снігу, то він сприяє найшвидшому його таненню. Але сам суперфосфат при цьому абсолютно не діє!

Запам'ятайте, суперфосфат діє тільки в ґрунті. Тобто, коли ми вносимо його безпосередньо в кореневу зону рослини або при посадці в лунки.

Але розраховувати на те, що він піде в ґрунт із поталою водою й буде там корисний не треба. Удобрювального ефекту не буде.

АЗОТНІ ДОБРИВА

Ще одна група добрив, про яку слід сказати, це азотні добрива. Так, саме азотні добрива можна розкидати прямо по снігу. Але, дивлячись які! Адже азотні добрива бувають різні. Часто люди використовують сечовину (карбамід), як найбільш концентроване азотне добриво (46% азоту). Але, запам'ятайте – сечовина рано навесні не діє!

Це органічне добриво, яке розкладається уробактеріями. А вони починають діяти в ґрунті лише в другій половині червня. Відповідно, внесши сечовину в ґрунт рано навесні, ви не доб'єтеся вдобрювального ефекту. Цим препаратом навесні можна обприскувати дерева (800 гр на 10 л води), і це буде гарний фунгіцид, але як добриво в цей період сечовина не годиться.

Так що ж можна з азотних добрив використовувати навесні з користю? У першу чергу це аміачна селітра, і, звичайно ж, кальцієва селітра. Кальцієву селітру можна розкидати прямо по снігу з розрахунку одна жменя на квадратний метр. Це буде одночасно й азотне, і кальцієве підживлення, що дуже важливо для ґрунту навесні.

КОМПЛЕКСНІ ДОБРИВА

І ще один вид добрив – це комплексні добрива. Саме з комплексними добривами працювати найкраще і простіше за все. Наприклад, азофоска, де міститься по 15% азоту, фосфору й калію. Її можна без проблем розкидати прямо по снігу, вона піде в ґрунт із поталою водою, і ґрунт це добриво поглине.

Азофоска належить до розряду недорогих добрив, але якщо ви звернете увагу на більш високу цінову категорію, то знайдете там комплексні добрива, у яких крім азоту, фосфору й калію ще буде цілий набір мікроелементів: залізо, мідь, бор, цинк і т.д. Їх також можна застосовувати рано навесні.

Тому, якщо ви вирішили внести добрива, не чекаючи повного танення снігу на вашій ділянці, придивіться саме до них.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *