Чим підживити цвітну капусту

У статті розкажемо для чого потрібна підгодівля цвітної капусти у відкритому ґрунті, які види бувають, терміни проведення, важливі нюанси і конкретні дозування.

Цей овоч дуже вимогливий в плані якості ґрунту, і в разі відсутності потрібних елементів «віддячує» поганим врожаєм і малими, дрібними головками. Винна у цьому слабо розвинена (у порівнянні і з білокачанною) коренева система.

Перед вирішенням чим удобрювати цвітну капусту, потрібно вибрати для неї хороших попередників. Адже культури, які висмоктують із ґрунту подібні мінерали не підходять у якості попередників. Так що не садіть цвітну капусту після усіх видів капусти, а також після редиски чи редьки.

А хорошими попередниками є бобові, картопля, огірки горох, цибуля і помідори.

Цвітна капуста підживлення та догляд

У дачника великий вибір чим підживити цвітну капусту. Ще восени, коли зібраний врожай і винесені бур’яни із поля, можна внести перегній. Також, частина городників з метою удобрення кладуть скошену траву чи сидерати. Із сидератів можна відзначити жито, овес, гірчицю. Їх посіяти восени, поливати водою. Коли проростуть, можна перекопати і переорати.

Добрива для цвітної капусти бажано вносити після того, як ви відкоригували кислотність ґрунту. Як відомо, ця культура не любить кислих ґрунтів, і їх потрібно зробити лужними шляхом внесення вапна. Його кількість різниться, залежно від ступеня кислотності. Як правило це від 300 до 700 грам вапняка на квадратний метр.

Цвітна капуста, вирощена на лужних ґрунтах має багатший на вітаміни склад, добре росте, дає кращі врожаї.

Можна проводити зменшення кислотності грунту восени, під час внесення перегною, перед перекопуванням грунту. Із цією метою вносять у землю вапняк, доломітову муку.

Якщо вносите восени органічні і мінеральні добрива, то можна дати в такій кількості на квадратний метр:

  • 25 грам суперфосфату,
  • 20 грам хлористого калію,
  • 35 грам аміачної селітри,
  • 4 кг перегною.

Таким чином, вже весною, перед початком сільськогосподарських робіт отримуємо підготовлені під садіння цвітної капусти ділянку.

Якщо у вас малий врожай цвітної капусти, маленькі головки овочу, — можливо не вистачає якогось мікроелемента. Часто це молібден.

Щоб ліквідувати проблему, придбайте в садових магазинах добрива із високим вмістом цього елементу.

Окрім молібдену, цей вид капусти потребує бору. Не забувайте вносити ці мінерали і під час вирощування розсади.

Чим підгодовувати цвітну капусту під час садіння

Якщо весною були внесені добрива, то можна під час садіння капусти їх не вносити. Якщо є ґрунт бідний, значить у кожну лунку сиплять сірникову коробку попелу і 4 грами городної суміші. Якщо земля не дуже підходить для садіння, то можна у лунку всипати якісного чорнозему.

Як часто вносити добрива

Думки щодо частоти підкормки різняться. Одні дачники підживлюють цвітну капусту двічі на місяць. І таким чином отримують хороший врожай цієї культури.

Але тут не потрібно перестаратись. У перші 2-3 тижні після посадки не удобрюйте рослину, якщо восени було внесено достатню кількість перегною і мінеральних речовин. Надмірна кількість добрив може нашкодити, як і їх недостача.

Удобрення капусти протягом сезону

Під час вирощення капусти можна спробувати настій коров’яку. Для цього на 5 літрів коров’ячого перегною дають 5 літрів теплої води. Перемішують. Тоді залишають на тиждень настоятись.

Після цього розводять у концентрації 1 до 10 і поливають капусту.

А вже наступне підживлення можна зробити із використанням мінеральних добрив, на основі фосфору і калію.

Коли нав’язалися головки внесення азотистих добрив призупиняють.

Висновок. Ми описали у чому полягає підгодівля цвітної капусти у відкритому ґрунті, але щоб рослина скористалась внесеними добривами, потрібно допомогти розвинутись її кореневій системі. Для цього проводять підгортання.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *