5 секретів високого врожаю картоплі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Картопля
Щоб отримати по-справжньому високий урожай картоплі, необхідно правильно вибрати місце для посадки, грамотно провести агротехніку, підібрати насіння.

Поки на дачних ділянках є картопля, голод нам точно не загрожує. Її люблять і дорослі, і діти, а за кількістю страв, які з неї можна приготувати, картопля є однозначним світовим лідером. Тому дуже важливо знати хоча б кілька агротехнічних прийомів, які допоможуть підвищити врожайність “другого хліба“.

Середня врожайність картоплі з сотки - 200-250 кг

Середня врожайність картоплі з сотки – 200-250 кг

Ретельно підбирайте добрива

В першу чергу необхідно підібрати ділянку з пухким, родючим ґрунтом. Крім того, слід забезпечити ділянку необхідними добривами. Багато городників вносять гній, проте він не може дати картоплі всі необхідні елементи живлення. Однак при внесенні його у свіжому вигляді грунтові організми поглинають азот, тим самим позбавляючи картоплю харчування. Поживні речовини з гною надходять до картоплі тільки в другій половині літа, коли розвиток кущів картоплі вже закінчується.

Щоб збалансувати харчування, при посадці картоплі необхідно внести не тільки органічні, але і мінеральні добрива, особливо калійні. Хороший урожай можна отримати внесенням комплексних добрив разом із золою. Якщо грунт був ізвесткований, то при посадці слід внести калійні добрива, що допоможе захистити рослини від парші.

Оптимальні строки посадки

При теплій погоді проростання бульб відбувається за 2-3 тижні, а при холодній – за 3-4. Уповільнений розвиток призводить до того, що рослини отримують потужну кореневу систему, а урожай збільшується. Тому рекомендується саджати картоплю, як тільки дозволить грунт. Рання посадка сприяє тому, що на рослинах почне проявлятися фітофтора.

Правильна посадка

При посадці картоплі в гребенях урожай виходить в 2 рази більше, ніж при традиційній посадці. Щоб не розкидати добрива по всій поверхні і не провокувати появу бур’янів, перегній і мінеральні добрива слід вносити під кожну бульбу. Харчування для бульби складається з жмені перегною, а також 1 ст. л. золи і комплексного добрива. Глибина посадки картоплі становить 12-15 см. Оптимальна густота посадки – 350-400 кущів на сотку. Виходячи з цього, слід грамотно визначити ширину міжрядь і відстань між бульбами. Однак менше 0,5 м між рядами робити недоцільно.

кущі картоплі

Не загущивайте посадки, всім кущикам повинно вистачати світла і тепла

Догляд протягом усього періоду вирощування

Важливо при догляді за картоплею утримувати в чистому й розпушеному стані грунт у міжряддях і навколо кущів. Сходи картоплі можна підживлювати азотними добривами. Вони стимулюють ріст рослин і пригнічують ріст бур’янів. У посушливі періоди кількість і глибину розпушування обмежуйте, а в надмірно вологі, навпаки, рихлити землю бажано частіше. Найбільшої шкоди картоплі завдають фітофтора і колорадський жук. Тому важливо захистити рослини від цих хвороб і шкідників, грамотно провівши обробку.

Якісний посадковий матеріал

Щоб отримати високий урожай картоплі, важливо правильно підібрати насіння. Картопля може багато років рости на одному місці, проте з часом воно вироджується, а врожай знижується. При виборі сорту зверніть увагу на те що, сорти бувають ранні, середні і пізні. Оптимальною вважається посадка 40% ранніх, 35% середніх і 25% пізніх сортів.

Питання вирощування картоплі будуть хвилювати дачників завжди. І з часом вони обов’язково розкриють всі таємниці цієї культури і зуміють отримувати рясний урожай. Не залишайтеся осторонь від пошуків та діліться міркуваннями на нашому сайті.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *