Чим підживити полуницю для гарного врожаю – поради фахівців

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 1,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Колаж - полуниця

Підгодівля полуниці під час цвітіння, плодоношення, а також після збирання врожаю – справа відповідальна. Що радять підживлювати полуницю (садову суницю) фахівці, а також досвідчені садівники, розповімо в нашій сьогоднішній публікації.

Першу підгодівлю полуниці рекомендується проводити після сходу снігу, до того, як повністю розпуститься листя. У квітні важливо вибрати добрива, які сприяють росту пагонів. В першу чергу для цього підійдуть підживлення, що містять азот.

Друга підгодівля буде актуальна в період плодоношення (в кінці травня – початку червня). У цей період рослинам знадобиться калій. Але і забувати про ваших зелених вихованців після збору врожаю також не слід, адже влітку і восени виснажені плодоношенням рослини роблять запаси поживних речовин на зиму. І якщо ви не допоможете їм, полуничні грядки можуть просто не перенести морозів.

Кореневе підживлення полуниці (садової суниці)

Минеральные удобрения

Для весняної кореневої підгодівлі можна використовувати комплексні добрива або розчинити в 10 л води 2 склянки коров’яку і 1 ст. л. сульфату амонію. Під кожен кущ можна вносити не більше 1 л розчину. В якості альтернативи можна використовувати нітроамофоску (1 ст. л. на 10 л води, але не більше 0,5 л під кущ).

Фахівці не рекомендують використовувати азотовмісні добрива восени.

Якщо при посадці полуниці ви вносили в грунт збалансовані добрива, то підгодовувати рослини в перший рік фахівці рекомендують лише при слабкому зростанні. У цьому випадку ранньою весною можна внести 10 г аміачної селітри на 1 кв. м.

Збалансоване внесення азотних добрив сприяє закладці квіткових бруньок, а надмірна їх кількість призводить до надмірного росту зеленої маси на шкоду цвітінню і плодоношенню.

На другий рік після плодоношення можна внести в грунт 30 г нітрофоски або 15 г нітроамофоски на 1 кв. м.

З органічних добрив вплинути на формування і зростання пишних здорових полуничних кущів може настій кропиви. Для його приготування велику ємність заповнюють на 2/3 кропивою, а місце, що залишилося, – водою. Через 7-10 днів до 1 л процідженого настою додають 10 л води і підгодовують рослини.

Кропив’яний настій містить калій і азот в доступній для рослин формі, а також кальцій, магній, органічні кислоти та інші речовини, необхідні для росту ваших зелених вихованців, їх цвітіння і дозрівання плодів.

Крапива

З традиційних органічних добрив у досвідчених садівників популярний курячий послід (1 л протягом декількох днів наполягають в 10 л води, а потім поливають полуничні кущики під корінь).

В кінці травня – початку червня полуницю радять підживлювати золою. Для цього готують зольний розчин (1 склянка золи на 10 л води) або просто вносять по жмені золи під кожен кущ полуниці.

Попіл

Золу (200 г) також радять змішувати з молочною сироваткою (1 л), щоб забезпечити рослини необхідними мінералами і амінокислотами.

Досвідчені садівники для кращого плодоношення рекомендують дріжджову підгодівлю. До 10 л теплої води додають 100 г сирих дріжджів і залишають на добу, а потім виливають під кожен кущ не більше 0,5 л розчину.

Оскільки в період зав’язування ягід рослинам особливо потрібен калій, можна застосовувати його містять комплексні препарати або розчинений у воді монофосфат калію (1 ст. л. на 10 л води).

Кореневі підгодівлі обов’язково поєднувати з рясним поливом.

Внесення хлорвмісних калійних добрив фахівці рекомендують відкласти на осінь. У цей період хлор вимивається з грунту під впливом рясних атмосферних опадів.

Для осінньої підгодівлі підійде калійна сіль (20 г на 10 л води) або суперфосфат (10 г на 10 л води). Ці добрива рекомендується вносити виключно в міжряддя.

Позакореневе підживлення полуниці (садової суниці)

полуниця

Щоб підвищити врожайність, на початку цвітіння можна обробити полуничні кущі 0,01-0,02%-ним розчином сірчанокислого цинку або розчином коров’яку.

У разі дефіциту калію кінчики листя набувають бурий відтінок, а фіналом може стати втрата врожаю. Щоб підгодувати рослини, при перших ознаках калійного голодування полийте або обприскати їх розчином калійної селітри (1 ч. л. на 10 л води).

Якщо ви віддаєте перевагу проводити позакореневе підживлення готовими комплексними добривами, їх концентрація повинна бути в 2-3 рази нижче, ніж при кореневої підгодівлі. Найкраще чітко слідувати інструкції, в цьому випадку ви не завдасте шкоди вашим зеленим вихованцям.

Чим підживити полуницю при пересадці

Пересадка клубники

Якщо ви вирішили пересадити вашу полуницю, у грунт можна внести гній (в середньому, 2 кг на 1 кв. м). При цьому фахівці не радять використовувати свіжий соломистий гній, від якого коріння рослин можуть отримати сильні опіки. В якості підгодівлі можна використовувати деревну золу (100 г на 1 кв. м).

З мінеральних добрив досвідчені садівники рекомендують підгодовувати рослини при пересадці нітроамофоска (2 ст. л. на 10 л води).

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *