Чим вкрити посіви

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Чим вкрити посіви

Весна для дачників − пора клопітна. Грунт підготовлений, насіння посаджені, всі в очікуванні сходів. Але погода в міжсезоння непередбачувана, в будь-який момент можна чекати сюрпризів.

Загрозу для посівів представляють вітер, град, заморозки, сильні дощі, нав’язливі бур’яни, ненажерливі гризуни і птахи. Головне завдання в цей період − надійно захистити і створити максимально комфортні умови для молодих рослин.

Досвідчені садівники і городники знають: чим раніше подбати про безпеку посівів і сходів, тим більше ймовірність дочекатися хороших урожаїв. Укрити, захистити і створити оптимальний мікроклімат допомагають укривні матеріали. Асортимент покриттів на сьогоднішній день величезний, є різні види, у кожного свої особливості й переваги. Важливо про них знати, це дозволить зробити правильний вибір і не хвилюватися за безпеку посівів.

Поліетиленова плівка

Її властивості давно і добре вивчені, цей матеріал перевірений у справі і заслужив серед дачників небувалу популярність, перш за все завдяки низькій вартості. Поліетиленова плівка прозора, добре пропускає світло, перешкоджає проникненню вологи, здатна зберігати тепло і добрива в ґрунті. До того ж поліетилен доступний і простий у корстуванні.

При всіх своїх достоїнствах поліетиленова плівка не захищає від температурних перепадів, швидко старіє і руйнується. Годиться такий матеріал тільки для тимчасового укриття рослин. Однак, завдяки впровадженню сучасних технологій з’явилися нові види поліетиленової плівки, вдосконалені і більш міцні. Відомі і затребувані наступні види:

  • Армована. Вона стійка до пошкоджень, завдяки УФ-стабілізаторів сонячні промені під матеріалом поширюються рівномірно. Міцність посилює вставлена скловолоконна сітка.
  • Повітряно-бульбашкова. Надійна і зносостійка плівка з високим теплозахистом.
  • Світлоперетворююча. При виготовленні матеріалу застосовуються спеціальні добавки, які прискорюють ріст рослини та захищають від заморозків.

Зі своїми основними завданнями поліетиленова плівка справляється чудово, вона не втрачає популярності, однак є маса інших матеріалів, що заслуговують уваги.

Укривні матеріали штучного походження

Будь-який укривний матеріал значно спрощує роботу. Якщо накривати посіви на грядках і висаджену розсаду регулярно, можна заощадити час на розпушуванні і поливах. Рослинам під таким захистом комфортно і безпечно.

Агроспан, лутрасил, спантекс, спанбонд, агрил − досвідченим садівникам ці химерні назви добре знайомі. Все це − популярні торгові марки, які спеціалізуються на виготовленні найважливішого в садівництві укривного нетканого матеріалу з поліпропіленового волокна. По суті всі марки схожі, захисна функція залишається головною, але різниця є, і полягає вона в технології, якості, ціні і головною характеристикою − щільності. Саме від цього показника залежить функціональність і міцність укривного нетканого матеріалу. Знаючи властивості, можна без проблем вибрати підходящий матеріал.

  • Найбільша щільність 60 г/кв. м. Це довговічний, надійний матеріал чорного кольору. Чудово поглинає сонячне світло, завдяки цьому достоїнству рослини забезпечені теплом. У бур’янів майже немає шансів вижити під таким укриттям, вони позбавлені сонячного світла і гинуть. Проблем з поливом і внесенням рідких добрив не буде, матеріал відмінно пропускає вологу.
  • Нетканий матеріал середньої щільності 42-60 г/кв. м виручає при установці теплиць з дугами. Не деформується, стійкий до перепадів температур, безперешкодно пропускає повітря і вологу.
  • Матеріал з щільністю 17-30 г/кв. м використовують для захисту посівів на відкритому грунті. Рятує від весняних заморозків і палючого сонця, добре пропускає воду, світло, повітря і тепло.

Для захисту рослин чимало використовують затінюючі плівки. Вони рятують від прямих сонячних променів, використовуються у відкритому ґрунті, теплицях та парниках. Добре зарекомендували себе і агротканини. Найчастіше до них звертаються для захисту від бур’янів, але корисність цим не обмежується. Агроплівки затримують вологу в грунті і створюють оптимальний температурний режим.

Вибір матеріалу залежить від його призначення. Визначитеся, для яких цілей він використовується, зважте всі плюси і мінуси і купите те, що потрібно. При нинішньому асортименті проблем з вибором не буде.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *