Чому важлива осіння обрізка малини

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Для того, щоб краще розібратися в необхідності осінньої обрізки, потрібно знати, як улаштована вегетативна система цього чагарнику. Корені малини – багаторічні, вони можуть розвиватися 20, 30 і навіть 40 років. А от верхня частина, надземна – дворічна. Тобто, у перший рік з'являється пагін, відростає з кореневих частин, протягом року він підростає і міцніє. На другий рік цей пагін дає плоди, ягідки-малинки. І якість цих ягід, і кількість залежить від того, як багато сил набрався пагін у перший рік життя. 

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРІЗАТИ МАЛИНУ ВОСЕНИ 

Обрізку варто починати відразу після того, як зібраний весь урожай ягід. Тоді до осені всі пагони поточного року встигнуть набратися сил і добре перезимують. 

При осінній обрізці малини не шкодуйте старих і хворих пагонів. Молодих залишайте рівно стільки, скільки видалили тих, що відплодоносили. 

Визначити старі пагони не складно, кора у них тверда, темного кольору або починає лущитися. Молоді пагони мають яскраво-коричневу кору, з них потрібно вибирати найдужчі, без ушкоджень стовбура.

Щоб було зручніше, робіть обрізку поетапно: 

– Спочатку виріжте тільки пагони, що відплодоносили.

– На наступному етапі видаліть зламані і заражені шкідниками. 

– Потім видаліть усю молоду поросль і найтонші відростки. 

– В останню чергу, коли в кущах залишаться тільки молоді пагони, виберіть з них найдужчі, 6-8 штук, інші видаліть. 

– Якщо ви збираєтеся пересаджувати малину, тоді залишіть матеріал для цього відразу ж, наріжте живці або відкопайте паростки. 

ОСІННЯ ОБРІЗКА МАЛИНИ ЗВИЧАЙНОЇ І РЕМОНТАНТНОЇ

Обрізка ремонтантних сортів відрізняється й залежить від того, скільки врожаїв ви хочете зібрати в наступному році. Два врожаї дадуть кущі, обрізані, як звичайні (дивіться вище). Якщо хочете одержати один великий осінній урожай, тоді вирізуйте кущі повністю. 

Проводьте обрізку правильно, зрізуйте пагони гострим секатором і під самий корінь, на одному рівні з ґрунтом. Якщо залишати пеньки, тоді в них оселяться комахи-шкідники або вони можуть загнити. А ціль правильного догляду – здорові рослини. 

Після обрізки відразу видаліть усі гілки й листя, їх краще спалити, знову ж, через шкідників. Бажано відразу перекопати землю навколо кущів і внести добриво.

Коли всі роботи будуть виконані, вам залишиться тільки підготувати малину до зими й чекати наступного врожаю.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *