Гібриди картоплі, стійкі до колорадського жука

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Картопля давно стала нашим другим хлібом. Проте вирощування цієї культури не обходиться без проблем. Мабуть, головною з них є широка шкідливість колорадського жука.

Розвиток генної інженерії дав можливість фермеру вирощувати генетично модифіковані гібриди картоплі, які вже не бояться цього небезпечного шкідника. В цій статті детально описано зареєстровані гібриди картоплі.

Генетично модифіковані культури – це нова епоха в розвитку генетики. Суть генної інженерії полягає в можливості впровадити в інший організм чужорідний ген, який буде виробляти специфічний білок для додання гібриду стійкості до шкідників і хвороб, зокрема – до ураження картоплі колорадським жуком. За офіційною інформацією даний білок нешкідливий для інших тварин і людини.

У той же час ряд вчених стверджує, що в третьому поколінні він може викликати безпліддя людини. Однак, на думку вчених-генетиків, ГМ культури – це найдешевший спосіб захисту рослин від шкідників, у тому числі і від колорадського жука. Тому ми все ж розповімо про основні характеристики гібридів картоплі, які дозволені для вживання в їжу і мають стійкість до цього вредителю.

ЄЛИЗАВЕТА 2904/1 KGS

Гібрид Єлизавета 2904/1 kgs з’явився в 2005 році. Даний ГМ продукт відноситься до групи середньоранніх гібридів. Бульби мають світло-кремовий або жовтуватий відтінок, м’якоть білого кольору, з дрібними вічками. Поверхня бульб гладка, очі маленькі. Маса їх досягає 140 гр. Листя слабостійкі до фітофторозу.

Головна перевага цього гібриду полягає в тому, що він не боїться колорадського жука, так як його модифікований геном синтезує білок, який шкідливий для цих комах. По врожайності бульб він не поступається вітчизняним сортам картоплі, а з-за відсутності необхідності обробляти поля інсектицидами рентабельність вирощування його різко зростає. Урожайність бульб цього гібрида складає більше 29-40 т/га.

ЛУГОВСЬКИЙ 1210 AMK

Даний ГМ гібрид також має стійкість до колорадського жука. Луговський 1210 amk – середньостиглий гібрид. Бульби його овальної форми, м’якоть біла, шкірка рожева.

Маса бульби до 125 гр. Врожайність гібрида не менше, ніж у його попередника, сорту Луговський, до 50 т/га. Крім стійкості до колорадського жука, він має помірну резистентність до раку, фітофторозу та парші.

RUSSET BURBANK NEWLEAF

Крім вітчизняних гібридів, стійких до колорадського жука, дозволено використовувати в їжу ще два ГМ гібрида картоплі іноземного походження американської фірми Монсанто. Один з них, Russet Burbank Newleaf, широко застосовується при виробництві чіпсів, картоплі фрі.

RUSSET BURBANK NEWLEAF

Гібрид помірно ранній. Бульби його досить великого розміру, мають білу м’якоть і характерну коричневу шкірку, за формою довгі і овальні. Вміст цукрів декілька вище, ніж у вітчизняних аналогів. Врожайність становить до 533 кг з однієї сотки при нормі посадки 3 т на 1 га.

SUPERIOR NEWLEAF

Інший гібрид з цієї ж лінії “Новий лист” Superior Newleaf мало поширений в середній смузі. Врожайність Superior Newleaf – до 615 кг з сотки.

На закінчення треба зазначити, що іноземні ГМ лінії картоплі характеризуються відмінними смаковими якостями з-за високого вмісту крохмалю і цукрів.

Вибираючи для посадки картоплю, яка стійка до колорадського жука, ми радимо уважно вивчити всі характеристики, щоб в жодному разі не нашкодити здоров’ю і отримати багатий врожай.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *