Інкубація яєць свійської птиці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Якщо вас зацікавив процес інкубації яєць курячих, яєць іншої домашньої птиці, найімовірніше ви вирішили самостійно розводити ту чи іншу птицю. Крім цього інкубацією можна займатися не тільки для себе, але і на продаж, тобто продавати добових або більш дорослих пташенят.

У даній статті мова піде про найбільш важливі моменти, які стосуються інкубації яєць.

Як збирати і зберігати яйця на інкубацію

Перш за все, потрібно знати, що збір яєць із гнізда здійснюється мінімум два рази в день. В іншому випадку при тривалому знаходженні яйця в гнізді у весняний час воно просто переохолоджуається. Якщо це літній період, то навпаки – губляться інкубаційні якості у зв’язку з високою температурою. Процес вилучення яєць відбувається в той момент, коли яйце ще тепле. Після цього воно поміщається в прохолодне й сухе приміщення. Крім вищесказаного тривале перебування яєць у гнізді призводить до зниження несучості птиці. Це пов’язано з пробудженням інстинкту насиджування. Для закладки яєць в інкубатор необхідно певну їх кількість і відповідно деякий проміжок часу. Поки не буде зібрано потрібну кількість, яйця для інкубації слід зберігати горизонтально і при цьому час від часу перевертати.

Інкубація яєць свійської птиці

В процесі зберігання яєць перед закладкою їх в інкубатор, також як і під час інкубації важливими є температура в приміщенні і вологість – 12 °С і 75-80 %. Як би там не було, але чим менше проміжок часу між вилученням яєць із гнізда і їх закладкою в інкубатор, тим життєздатність курчат буде вище. Відповідно тривале зберігання яєць призводить не тільки до зниження виводимості, але і самі пташенята будуть набагато слабкіше. Оптимальним терміном зберігання курячих яєць вважається 5-7 днів. Щоб продовжити термін зберігання і підвищити життєздатність зародків яйця слід помістити в інкубатор з температурою 38 °С і вологістю 70 % на 5 годин. Після цього яйця охолоджують – просто переносять в приміщення з температурою нижче, ніж в інкубаторі. Таким чином, їх можна буде зберігати до двох тижнів. Що стосується підігріву яєць, то процедуру потрібно виконати на другий день.

Перед закладкою в інкубатор

В першу чергу яйця потрібно перевірити, адже не кожен може бути прийнятним, наприклад, після транспортування або після певного періоду зберігання. Крім цього форма яєць повинна бути правильною, тобто не подовженою, ні круглою, шкаралупа гладкою. На ній не повинно бути вапняні нарости. При просвіті яйця жовток повинен бути малорухливим і однорідним. В тупому кінці повинна розташовуватися повітряна камера. Для перегляду яйця на просвіт використовується овоскоп. Розмір яєць потрібно вибирати середній, тому що великі можуть мати два жовтки – вони не придатні для інкубації, ну а дрібні – з них і пташенята будуть слабенькі, так і доросла птиця буде нести дрібні яйця, що пов’язано зі спадковістю.

Інкубація яєць свійської птиці

Важливим моментом є чистота шкаралупи яйця. При цьому якщо вона забруднена, мити її не можна, оскільки в процесі руйнується надскорлупная плівка. В результаті процес повітрообміну буде порушений. Щоб забезпечити чистоту яєць підстилку в гнізді птиці треба своєчасно міняти. Також сам курник або інше приміщення, де утримується птиця, повинні бути чистими і сухими. Руки при зборі яєць потрібно вимити і витерти, щоб вони були сухими. Звичайно ж, найкращим яйцем для інкубації є те, яке було тільки знесено.

Про режими інкубації

Кожен, хто в тій чи іншій мірі стикався з інкубацією яєць, знає, що розвиток ембріона залежить від певних режимів, а саме від температури і вологості. Незалежно від того, яйця птиці який будуть закладатися в інкубатор — качині або навіть яйця перепелів, дотримання визначених параметрів дуже важливо. До речі з вмістом перепелів можете ознайомитися в наведеній статті. Яйця в процесі інкубації повинні мати правильне положення. Якщо не дотримуватися все перераховане, то домогтися нормального розвитку ембріона буде неможливо. Тепер можна конкретніше сказати про температурному режимі інкубації яєць. Розвиток ембріона може відбуватися у таких температурних режимах – 27-43 °С. У випадку з низькою температурою не тільки затягується розвиток ембріона, але і термін інкубації збільшується. Якщо ж температура буде надто низькою, то зародок просто гине. Стосовно високих температур 41-43 °С — ембріон може її пережити, але тільки короткочасно, причому в певні дні інкубації. Нормальною температурою повітря близько яйця вважається 37-40 °С.

Інкубація яєць свійської птиці

Температурі потрібно приділяти особливу увагу, особливо якщо інкубатор є саморобним. Також велике значення має розташування нагрівального елемента. Потрібно прагнути до рівномірного обігріву яєць. Якщо температура підвищена, тобто яйця будуть перегріватися, розвиток буде неправильним. У тому випадку, якщо в початковий період інкубації, а саме від 12 год до 5 діб температура буде високою, то висока ймовірність виникнення каліцтв. Позитивним чином на процесі інкубації позначається періодичне охолодження яєць, тобто просто знижується температура. В процесі охолодження дихання ембріона стає більш інтенсивним.

Інкубація яєць свійської птиці

Далі про вологості. Від неї залежить тепловіддача і випаровування води від яєць. Особливу увагу вологості потрібно приділити на першому етапі інкубації. Якщо яйце буде випаровувати велику кількість вологи, то у ембріона може бути водне голодування. Якщо говорити про вологості в період виведення, то, як низька, так і висока вологість несприятливим чином позначається на розвитку зародка. Якщо говорити про середні показники вологості протягом основного періоду інкубації, то вона повинна складати 50-60 %. У період виведення її необхідно підвищити до 65-70 %. При правильному дотриманні температурно-вологісного режиму пташенята повинні виводитися дружно протягом 18-24 годин. Якщо говорити про терміни інкубації курячих яєць, то він становить 21 день.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *