Коли настає час збирання буряків

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато городників в особливості c малим досвідом задаються питанням – коли настає час збирання буряків? Збирання врожаю в правильні строки дає гарантію на одержання плодів хорошої якості і відмінною лежкості. Природно строки збирання буряків залежать як від регіону вирощування, так і від сорту даного овоча, що схоже наприклад з прибиранням лука.

Строки збирання буряків залежно від зазначених вище моментів можуть займати період часу з початку вересня і аж до початку листопада. У цій статті все ж постараємося більш конкретно розібратися, коли ж прибирати урожай даної культури?

Коли настає час збирання буряків

Прибирання буряка вчасно

Насамперед, потрібно сказати, що коренеплоди буряків саме в осінній період відзначаються хорошим ростом і накопичення корисних речовин. У цей момент температура повітря вже починає потроху знижуватися. Це говорить про те, що занадто рано прибирати урожай буряків не варто – плоди будуть погано зберігатися, та до того ж і розміри їх будуть відносно дрібними. Але це не говорить про те, що з прибиранням слід затягувати. Негативні температури на буряки чинять негативний вплив. Велика частина плодів може виявитися просто непридатною для зберігання.

Початок збирання багато в чому залежить від погоди у вашому регіоні. Так якщо осінь у вас видалася тепла, то зволікати з прибиранням не варто – якість плодів буде погіршуватися. Також якщо погода дощова, то зайва волога буряках не потрібна. Вона призведе до втрати смакових якостей і знову-таки вплине на лежкість в зимовий період. Якщо тривалий час йдуть дощі і буряк перебувати в землі, то висока ймовірність розтріскування плодів і їх загнивання.

Орієнтири і ознаки збирання буряків

У випадку з сухою осінню прибирання буряка можна відкласти на деякий час, якщо в цьому є необхідність. Така погода не заподіє шкоди плодам. Навпаки вони будуть накопичувати вітаміни. Якщо вересень, жовтень сухі, то буряк без проблем можна залишити в землі. Це буде краще, чим зберігання її в льосі.

Орієнтири і ознаки збирання буряків

До вищесказаного зовсім не зайвим буде додати перелік факторів, які впливають на строки збирання буряка для кожного конкретного року:

  • в якому регіоні вирощується культура;
  • якого сорту буряк;
  • який прогноз погоди на кінець літа і початок осені;
  • потрібно враховувати розміри плодів: великі можна прибрати раніше, дрібні залишити для подальшого росту;
  • якщо на буряках з’явилися нарости, це говорить про стиглості плодів;
  • характерною особливістю нижніх листків є їх пожовтіння і підсихання.

Правильне збирання врожаю буряків

Правильне збирання врожаю буряків

З вищеописаного можна визначитися, коли приступати до збирання даної культури. Безпосередньо до роботи краще всього приступати в сонячну і суху погоду. Кращим варіантом буде ручне прибирання. Якщо ж ситуація така, що необхідно використання садового інструменту, то плоди необхідно прибрати з ділянки в той же день, щоб вони не втратили у вазі. У процесі збирання буряків потрібно намагатися не пошкоджувати плоди. В іншому випадку це призведе не тільки до їх псування, але і до втрати цінних властивостей.

Зберігання буряків в домашніх умовах

Після того як ви зібрали урожай з городу треба подбати про його збереження. Правильне зберігання буряків полягає в наступному: в першу чергу необхідно зрізати гичку з кожного плоду, що запобіжить відбирання вологи. Бадилля повинна зрізати трохи далі самого плоду на 2-3 мм, просто відривати її не можна.

Зберігання буряків в домашніх умовах

Якщо довжину залишити більшою, то є ймовірність того, що збережуться нирки і навесні при їх проростанні плоди просто пропадуть. Близько зрізати також не слід, бо можна пошкодити сам плід. З буряків потрібно видаляти землю руками без застосування інструментів, оскільки це може призвести до пошкоджень. Після ознайомлення з цією статтею навіть початківець овочівник буде знати, коли і як прибирати буряк.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *