Колюча картопля не боїться колорадського жука

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 4,33 із 5)
Loading ... Loading ...

Колорадський жук більше не страшний! Дізнайтеся більше про сорти картоплі, на які практично не нападає цей шкідник.

Застосування отруйних препаратів в боротьбі з колорадським жуком не забезпечує очікуваного ефекту. Вихід із становища селекціонери “підгледіли” у самої культури. Коли ділянка зайнята одним сортом картоплі, але на деяких кущах немає жуків, а інші усіяні шкідниками.

Виявляється, колорадський жук в основному пошкоджує слабкі кущі, з м’яким листям, а сильні, здорові, з добре розвиненою листковою пластинкою, пружною і грубою, обходить стороною.

Придивіться до кущів картоплі і відмітьте ті, що менше пошкоджені жуками, відрізняються підвищеною твердістю листя. Цей насіннєвий матеріал забезпечить на майбутній рік хороший урожай. Слабкі, хворобливі кущі, з тонким, м’яким бадиллям непридатні для відбору посадкового матеріалу.

Приблизно в 90-ті роки минулого століття вітчизняними селекціонерами виведені сорти, які не бояться колорадського жука. У цих сортів дуже жорстке бадилля. Листя і стебла покриті довгими гострими густо розташованими ворсинками. Листові пластинки спрямовані вгору і не дозволяють жуку відкласти яйця. Жорстке опушення перешкоджає нормальному харчуванню жуков. Тому цю картопля не потребує захисту − колорадські жуки на неї не поселяються.

Колорадські жуки на картоплі

В даний час виведені сорти, які відрізняються жорстким опушенням куща і практично вертикальним положенням листової пластинки, що перешкоджає харчування та відкладанню яєць шкідником.

В даний час методом традиційної селекції виведено кілька сортів з “антижуковой” стійкістю:

  • Ранок
  • Брянський надійний,
  • Ласунок,
  • Каменський,
  • Орбіта,
  • Білоруська 3,
  • На Уралі,
  • Темп,
  • Антижук.

Їх відмінність у тому, що кущі мають жорстке опушення, а листові пластинки розташовані практично вертикально, що перешкоджає харчування та відкладанню яєць шкідником. Ці сорти є справжнім порятунком для дачників, охочих вирощувати екологічно чисту продукцію на своєму городі. Всі сорти абсолютно не уражаються колорадським жуком. Вони формують високі врожаї і відрізняються гарною стійкістю до деяких захворювань (фітофтороз). Сорти крохмалисті, з відмінними смаковими якостями і гарною транспортабельністю. Під кожним кущем формується за 10-12 картоплин масою 100-200 гр.

Серед перерахованих сортів лідирує Ласунок. Невимогливий до грунту і добре розвивається на всіх її типах. Габітус куща потужний, стебла і листя спрямовані вгору. Характеризується раннім бульбоутворення, стійкий до фітофторозу та інших вірусних захворювань. Бульби разваристі, м’якоть не темніє. За всіма показниками Ласунок перевершує зарубіжні сорти картоплі.

Посадіть на ділянці з картоплею календулу. Така ділянка жуки облітають.

Для городників, які відвідують свої дачі тільки у вихідні дні, великий інтерес має викликати сорт Ранок, який відрізняється високою посухостійкістю. Недолік вологи не позначається на її врожайності. Стійкий до фітофторозу та парші. Абсолютно неїстівний для колорадського жука.

Бульби картоплі

Придбайте сорти картоплі, неїстівні для колорадського жука, і ви отримаєте багатий урожай.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *