Про підзолисті грунти

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 8, Рейтинг: 3,75 із 5)
Loading ... Loading ...

У цій статті пропоную дізнатися, що являє собою підзолистий тип грунту. Давайте розглянемо, для яких регіонів характерні дані ґрунту, яка їх характеристика. Як правило, для даних ґрунтів характерні північні регіони країни, вкриті здебільшого лісами і в яких переважає вологий і помірно теплий клімат.

Оскільки у даного типу ґрунтів під верхнім дерновим шаром розташовується білястий шар з кварцовою пилом, який нагадує золу, то звідси і назва – підзолисті. Структура цього шару нетривка, оскільки під впливом опадів частинки ґрунту вимиваються, в результаті чого мінерали та корисні речовини в ньому зруйновані.

Про підзолисті грунти

Як поліпшити родючість підзолистих ґрунтів

Для підзолистих типів ґрунтів характерна кисла реакція, а зі статті про кислотності грунту ми вже знаємо, що для багатьох рослин вона є просто згубною. Від того наскільки ефективно будуть проводитися заходи з видалення зайвої кислотності безпосередньо залежить родючість підзолистих ґрунтів. Для розкислення використовують золу і вапно, які вносять у верхній шар ґрунту. В їх складі присутні калій, фосфор, кальцій, а також мікроелементи. Після того як буде проведено вапнування вносяться як мінеральні, так і органічні добрива. Насправді щоб поліпшити структуру грунту буде потрібно не один рік. Для прискорення процесу як варіант можна завезти новий грунт. Незважаючи на те, що за родючістю дерново-підзолисті дещо краще, ніж підзолисті, все ж вони також потребують хай і в меншій мірі в розкислення і внесення добрив.

Властивості підзолистих ґрунтів

На території країни підзолисті ґрунти займають близько 60 млн. га, а рілля становить близько 50 млн. Га. Для кожної сільськогосподарської культури характерна своя реакція середовища, в якій рослина буде відчувати себе найкращим чином, тобто нормально рости і розвиватися. Є й такі рослини, для яких кисле середовище зовсім не підходить. Тому для їх вирощування вдаються до вапнуванню місця під посадку.

Давайте тепер розглянемо, які рослини відносяться до кислому грунті:

  • кисле середовище зовсім непридатна для вирощування конопель, люцерни, буряків та капусти. До того ж кислий грунт сприяє розвитку кили капусти;
  • серед дуже чутливих культур до кислотності ґрунту належать соняшник, кукурудза, більша частина бобових, пшениця, а також цибуля, салат і огірки;
  • томати, жито, гречка, кукурудза, овес, редис – ці рослини характеризуються меншою чутливістю до кислої середовищі;
  • вапнуванню під вирощування льону і картоплі підлягають тільки сильнокислотні і среднекислотные грунту.

Власне з цього переліку висновок очевидний: для вирощування більшої частини сільськогосподарських культур у випадку з кислими ґрунтами потрібно вапнування, оскільки висока кислотність негативно впливає на ріст і розвиток кореневої системи. В результаті живильні речовини і відповідно добрива, які вносили в грунт, засвоюються досить погано.

Як окультурювати підзолисті ґрунти

Щоб поліпшити родючість підзолистих грунтів, а точніше почати процес окультурення, насамперед, вносяться добрива спільно з вапнуванням. Крім цього обробляється верхній шар грунту повинен заглиблюватися, також повинні висаджуватися багаторічні трави, наприклад конюшина або люцерна. А такі рослини, як стоколос безостий і тимофіївка маючи складну кореневу систему, після їх переробки внесуть в ґрунт велику кількість вітамінів та поживних елементів.

Після вирощування перерахованих рослин складу підзолистому грунту покращиться, що стане хорошою основою для майбутньої висадки помідорів, огірків та капусти. У цій статті ви детально дізнаєтеся про вирощування огірків у відкритому грунті.

Як вже вище було зазначено, окультурення слід починати з вапнування і внесення органіки, а саме гною, торфу та інших добрив. Вони не тільки будуть наділяти землю поживними речовинами, але і робити її більш пухкою. В результаті чого грунт стане краще пропускати вологу і повітря, мікробіологічні процеси зростуть, що буде сприяти утворенню гумусу.

Що стосується внесення мінеральних добрив, то їх треба вносити акуратно з урахуванням особливостей і властивостей грунту. Азотні добрива слід вносити у формі нітратів, тому що вони можуть вимиватися весняними опадами з кореневмісного шару. Оскільки мова йде про кислих грунтах, сульфат амонію необхідно додавати в дуже малих кількостях із-за того, що він підвищує кислотність. На цьому, мабуть, і зупинюся. Сподіваюся, після прочитання статті ви будете знати, що таке підзолистий тип ґрунту і як його окультурювати.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *