Сенсорний розвиток шляхом самоосвіти

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сенсорний розвиток шляхом самоосвіти

Своєчасний сенсорний розвиток дітей 3-х років — основний шлях до розкриття закладених у них природних здібностей. В однорічному віці малюки починають активно рухатися, ходити, чіпати все руками, штовхати, але їх руху під час неловки, іноді і неусвідомлені. Саме в період раннього дитинства відбувається активний розвиток сприйняття.

Розвиток сенсорики за допомогою іграшок

Людина отримує інформацію із зовнішнього світу з допомогою п’яти органів чуття:

  • Зору (передається до 90% всієї інформації)
  • Слуху (надходить 9% інформації)
  • 1% відсоток інформації надходить через інші органи чуття: нюху; дотику; смаку.

До 3 років мозок дитини вчиться сприймати і обробляти вхідну інформацію. У цей момент формується особистість, характер, пробуджуються закладені здібності.
Розвиток через самоосвіту

Діти торкаються до предметів, тягнуть їх до рота, пробують на смак, так вони складають про них первинне уявлення. Сенсорний розвиток ґрунтується на розпізнаванні основних кольорів, запахів, визначенні форм або величин. Дитина 2-3 років шляхом самоосвіти аналізує поняття і властивості, які характерні для предметів і речовин: смак, запах, розмір та ін. Подальше інтелектуальне, фізичне, естетичне розвиток буде будуватися на особистому досвіді, який він отримав в ранньому віці.

Сенсорика у малюка розвивається щодня: в побуті, на прогулянках, в іграх. Батькам потрібно ненав’язливо пояснювати ті чи інші явища, предмети, які бачить дитина. Дорослі знають, що жовтий кружок на аркуші паперу – це сонечко, для ведмежати характерний коричневий колір, а малюка всьому цьому потрібно буде вчити.

Сенсорне сприйняття світу ґрунтується на декількох параметрах:

Наряжаем сказочных героинь в онлайн играх

  • Поняття про кольорах і деяких відтінках
  • Впізнавання простих геометричних фігур (коло, трикутник, ромб, квадрат)
  • Розуміння величини, розміру

Маленьким дітям потрібно створювати умови, які дозволять їм накопичувати уявлення про формі, кольорі, величині, розташуванні предметів. У ранньому віці у них розвивається дрібна моторика, удосконалюються рухи. Вони завжди намагаються наслідувати дорослим, тому їм потрібно показувати як тримати предмети, малювати, працювати з конструкторами, мозаїкою. Дарувати малюкам знання про навколишній світ краще всього в ігровій формі, тому що саме так їх можна зацікавити.
Розвиваючі іграшки

Для сенсорного розвитку використовують іграшки, які спонукають дітей виконувати різні дії: збирати кубики, кидати м’ячик, гризти брязкальце, катати машинку. Вони знайомлять дітей з різними формами і розмірами, кольорами і фактурою. В результаті отримані тактильні відчуття благотворно впливають на мозок, розвивають дрібну моторику, мова.

Сенсорні іграшки бувають декількох видів:

Зшиті з різних матеріалів м’які іграшки, з природними або синтетичними наповнювачами;
Іграшки за типом конструкторів: різні пірамідки, сортери, пластмасові і дерев’яні кубики, матрьошки, коробочки.
Мозаїка, конструктори (пластмасові, металеві, дерев’яні)

Розвиваючі настільні ігри

Осмислення дійсності починається у дітей приблизно з 2 років. Малюки можуть називати предмети і давати їм характеристики. Вони здатні розрізняти великі і маленькі об’єкти, називати їх форми, визначати, які вони на дотик. Так починається сенсорний розвиток. З 2-3 років можна займатися з вирізаним картинок.

Такі настільні ігри доступні всім, їх легко зробити самостійно. Для цього роздрукувати малюнки різної тематики, розфарбувати їх, ретельно приклеїти до картону.

«Підбери для машинки колеса» — розмалювати 5-6 картинок із зображенням автомобілів, окремо колеса таких же кольорів. Дитині потрібно до машинці певного кольору підібрати колеса такого ж кольору.
«Їжачок грибочки збирає» — намалювати кілька їжачків і грибів. Дитині потрібно прикріплювати до тварини гриби.

«Дерево і листочки», «Дерево з фруктами» — дати малюкові завдання на зображення дерева прикріплювати листочки або фрукти.
«Розрізані картинки» з різних тем (фрукти, овочі, транспорт і т. д.) – знайти й з’єднати половину моркви, капусти, машини та ін.

Ігри з картинками доставляють дітям велике задоволення, розвивають дрібну моторику, провідні канали сприйняття, сприяють формуванню поняття про зовнішніх ознаках предметів: формою, величиною, кольором.

У цьому віці у дітей проявляється самостійність, зароджується самолюбство, вони потребують схвалення. Вони з великим задоволенням демонструють набуті навички. У 2-3 роки крихти вміють багато:

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *