Стимулятори для рослин: для чого потрібні і який вибрати

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Стимулятори для рослин

Все більшою популярністю сьогодні користуються спеціальні препарати зростання – стимулятори для рослин. Вони не тільки прискорюють темпи врожайності, але і надають сприятливий вплив на якість завдяки підвищенню ступеня стійкості до хвороб і згубних зовнішніх впливів, таким як мороз чи посуха.

Крім того, стимулятори росту за рахунок своїх властивостей сприяють прискоренню проростання або укорінення, а також помітно зменшують кількість опалого зав’язей або плодів-перед збиранням.

Незважаючи на такий позитивний вплив на рослинні організми, використовувати ці препарати потрібно з ретельним дотриманням обережності. Адже якщо перевищити дозування навіть ненабагато, можна отримати зворотний ефект: ріст і розвиток рослини почне сповільнюватися.

Що це таке

У кожній рослині знаходиться відповідний ряд речовин – ауксини, гібереліни і цитокініни, що відповідають за певний процес, необхідний для нормальної життєдіяльності організму. Загальна назва цих речовин – фітогормони.

Ауксини впливають на молекулярному рівні, прискорюючи ріст і розвиток клітин. Ще вони беруть участь у розвитку кореневої системи, нормалізують обмін речовин, стимулюють цвітіння і перешкоджають обпадання листя.

Гібереліни за рахунок вмісту великої кількості органічних кислот сприяють зростанню рослини та збільшення його сухої маси. Особливо їх користь велика для проростання насіння.

Цитокініни стимулюють поділ клітин, тим самим прискорюючи ріст і розвиток бруньок і пагонів.

Завдяки сучасним науковим дослідженням вченим вдалося розробити аналоги фітогормонів, у складі яких присутні потрібні рослині речовини. Це і є стимулятори росту. Отримують їх шляхом випарювання спеціальних компонентів з вугілля, торфу, водоростей та іншої природної сировини. Використовуючи їх, можна досягти високих результатів при вирощуванні рослин.

Особливості застосування та переваги

Велика частина садівників з року в рік стикаються з проблемами при вирощуванні квітів, овочів та інших рослин. Серед причин невдач виділяють наступні:

 • недостатнє надходження сонячного світла;
 • короткий сезон зростання;
 • погана грунт;
 • відсутність відповідного догляду.

Впоратися з ситуацією допоможуть препарати стимуляції росту рослин. Використання цих препаратів актуально в наступних випадках:

 • для відновлення рослин, що зазнали пошкодження і ослаблення в результаті пересадки або транспортування;
 • для раннього та інтенсивного цвітіння;
 • для відродження слабких або старих рослин за рахунок росту пагонів і коренів;
 • для зниження чутливості до несприятливих погодних умов;
 • для збільшення сухої маси.

Стимулятори росту для рослин пускають в хід при замочуванні насіння і для розвитку невразливості до різного роду хвороб і шкідників вже зрілого рослини. Крім того, препарати застосовують і при живцюванні: можна обробляти молоді зелені і здерев’янілі живці.

Високих результатів можна досягти при дворазовому використанні. Визначитися з правильним дозуванням і часом застосування допоможе інструкція препарату. При недотриманні рекомендацій можна не тільки не досягти бажаної мети, але і отримати негативний ефект.

Правила використання

 1. Перед посівом насіння потрібно вимочити в розчині зі стимулятором протягом 4-5 годин.
 2. Як тільки зерна зійшли, слід обробити сходи корнеукрепляющими засобами.
 3. При пікіровці або висадки розсади (або саджанців) у грунт, також потрібно обприскати коріння для запобігання стану стресу.

Популярні стимулятори

Гетероауксин

Це найвідоміший препарат для росту рослин. Його використання збільшує вироблення гормону ауксину, що позитивно впливає на процеси коренеутворення. Краще всього обробляти молоді черешки, тоді посадка пройде максимально успішно.

Етамон

Це засіб нового покоління, що поліпшує роботу корнеобразующей системи. Його робота відбувається на клітинному рівні, завдяки чому підвищується сприйнятливість коренів до поживним речовинам. Ефект препарату значно посилюється при паралельному використанні мінеральних добрив.

Циркон

Дія стимулятора спрямоване не тільки на стимуляцію коренеутворення, але й на посилення імунітету до інфекцій грибкового та бактеріального виду. З цієї причини його і вибирають багато садівники. Препарат хороший ще й своєю здатністю захищати листя рослини від прямих сонячних променів.

Епін

Це сучасний засіб, що володіє унікальними властивостями. Його компоненти допомагають усувати стрес при пересадці, підвищувати захисні функції, запобігати згубний вплив зовнішніх факторів. Найцінніша властивість Епіне – це зниження концентрації нітратів, пестицидів, радіонуклідів та солей важких металів.

Зав’язь і Пуп’янок

Це два аналогічних стимулятора росту рослин. В їх основі містяться гібереліни, а, отже, головним призначенням препаратів є стимуляція цвітіння і плодоутворення. У першому випадку засіб використовується до формування бутонів, а у другому – після утворення зав’язей.

Корневін

Засіб сприяє підвищенню вироблення фітогормону ауксину, тим самим покращуючи систему коренеутворення. Його дію на відміну від інших подібних препаратів триваліше і завдяки цьому рослина здатна набирати сили і правильно приживатися без збоїв.

Янтарна кислота

Стимулятор використовується для обробки насіння перед посівом. Ще він підходить для обприскування вусі підрослих і дорослих рослин. Якщо обробляти вчасно, то можна досягти хороших результатів урожайності. Основна дія кошти спрямовано на підвищення стійкості до складних погодних умов.

Сілк

Цей стимулятор прискорює ріст і підвищує захисні властивості рослини. Сілк використовується для замочування насіння перед посівом і як обприскувача в період важких кліматичних умов (засуха, заморозки та ін).

Агрофил

Основною перевагою кошти є захист рослини від накопичення солей важких металів, радіонуклідів, нітратів, гербіцидів і пестицидів.

Атлет

Стимулятор підходить для вирощування розсади на підвіконні, так як його основна дія – це стимуляція росту коренів. За рахунок гальмування зростання верхній частині рослини потовщується стебло і посилюється ріст коренів, і таким чином відбувається перерозподіл поживних речовин.

Байкал ЕМ-1

В основі препарату знаходяться молочнокислі бактерії. Засіб відомо такими властивостями, як: поліпшення будови ґрунту, підвищення її родючості, забезпечення стійкості рослин до різних температурних режимів.

Стімулін

Ефективний засіб для підвищення якості життєдіяльності рослин. Однак його позитивний вплив проявляється лише при повній заміні мінеральних добрив на органічні. У цьому випадку також необхідно відмовитися від поливу водопровідною водою.

Гумат

Засіб стимулює фотосинтез і обмінні процеси. Крім того, препарат сприяє зміцненню грунту, покращуючи її вологоутримуючу і влагопропускную функції. Гумат не накопичується в листках і не небезпечний для здоров’я.

 

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *