Тонкощі висадки розсади в грунт

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Висадка розсади в грунт – відповідальний етап при вирощуванні овочевих культур. У цей період рослини дуже вразливі і потребують ретельного догляду. Щоб саджанці швидше почали зростати й пішли в ріст, потрібно дотримуватись деяких правил.

Підготовка до висадки розсади

  • Загартовування. Розсада, призначена для відкритого грунту, обов’язково повинна бути загартована. Рослини починають привчати до свіжого повітря, коли температура на вулиці досягне 10-12 градусів. Перший час буде достатньо двох годин. Кожен день поступово збільшують тривалість контакту зі свіжим повітрям. Загартована розсада набагато легше звикає до нового місця і менше хворіє.
  • Режим поливу перед посадкою. Якщо розсада росте в стаканчиках, її поливають за 2-3 дні перед садінням. За цей час земляний ком злегка підсохне і буде лише злегка вологим. У підсумку розсаду буде легко виймати з стаканчика, земля не розсиплеться. Якщо ж рослини треба виривати з теплиці, то полив за кілька днів скорочують. Перед самою висадкою ґрунт добре поливають і відразу ж висаджують розсаду. Це робиться для того, щоб рослини злегка подв’ялились і не ламалися під час посадочних маніпуляцій.
  • Протруювання коренів від шкідників. На молоді рослини часто нападають коріннягрізучі шкідники. Дуже ефективний спосіб захисту – протравити корінці перед посадкою в спеціальних препаратах. Зазвичай для цих цілей використовують “Престиж” або “Матадор“. “Престиж” розводять в розрахунку 20 мл на 2 л води і замочують коріння розсади на ніч або за 6-8 годин перед посадкою. При використанні “Матадора” його додають 10 мл на 200 мл води, час замочування – 1 годину.

Загальні правила посадки

  • Вибір часу для висаджування. Ідеально буде садити рослини у похмурий день. Якщо ж стоїть сонячна погода, то краще займатися посадкою в другій половині дня – так саджанці отримають менше стресу від жарких променів і за ніч злегка адаптуються до нових умов.
  • Глибина посадки. Для кожної культури глибина посадки може бути різною. Основні правила – коренева шийка повинна бути трохи нижче рівня ґрунту, але при цьому ні в якому разі не можна засипати точку росту.
  • Полив. Будь-яка розсада після посадки вимагає рясного поливу протягом декількох днів.

Висадка розсади томатів

Томати добре приживаються після пересадки, зазвичай з ними не виникає жодних проблем. Готові до висадки рослини повинні мати не менше 10 листків і бажано, випустити першу кисть бутонів. Томати без побоювання можна заглиблювати в грунт майже до самого листя. Якщо розсада переросла, стебло укладають в канавку на бік, на врожай це ніяк не вплине.

Висадка розсади перцю

Солодкий і гіркий перець висаджують у фазі 8-10 листочків. Розсада повинна бути міцною і не перерослою. Заглиблюють перець трохи вище кореневої шийки і рясно поливають.

Висадка розсади баклажанів

Молоді рослини баклажанів дуже вибагливі. Як і перець, вони повинні мати від 8 до 10 листків. Поливати посаджені рослини потрібно рясно і часто, в спеку навіть по два рази в день. На розсаду баклажанів часто нападає колорадський жук, тому відразу після висадки розсаду обприскують препаратами проти цього шкідника.

Висадка розсади капусти

У капусти коротке стебло, тому треба бути уважним і не засипати точку росту. Найкраще приживається капуста при посадці в багнюку – в лунку заливають воду і відразу ж поміщають туди рослину. Якщо посадити рослини в сухий грунт, а потім полити, є ризик, що вони затягнуться в грунт глибше, ніж потрібно.

Після посадки потрібно уважно стежити за молодими рослинами – вчасно поливати, розпушувати, якщо потрібно, притіняти від сонця. Підживлення починають тільки після повного приживання розсади на новому місці.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *